Terasy

WPC palubovka – plastová alternatíva k pravému drevu

wpc-palubovka-plast-alternativa-prave drevo-UPM-ProFi-paluba

Paluba z dreva je pútačom pozornosti, ale bohužiaľ si vyžaduje aj mnoho starostlivosti. Aby si zachovali krásu dlhšie, musia byť pravidelne ošetrované špeciálnymi olejmi na drevo alebo chránené glazúrou. Každú chvíľu potrebujú osviežujúcu farbu. the WPC palubovka sú dobrou alternatívou, pretože spájajú krásny vzhľad dreva a robustnosť plastových podlahových krytín.

Čo sú to paluby WPC?

wpc palubový plastový bazénový priestor

Čo však presne znamená WPC? Stojí za tým termín drevo-plastové kompozity-t. J. Podlahová krytina vyrobená z drevoplastového kompozitného materiálu. Terasa WPC je vyrobená zo 70 percent dreva a 30 percent plastu. Vlastnosti dosiek WPC boli vylepšené prísadami a silným povlakom. Vďaka tomu je materiál obzvlášť odolný, odolný voči poveternostným vplyvom a ľahko sa udržiava.

Výhody a nevýhody paluby WPC

wpc palubovka-strešná terasa-drevený vzhľad

V porovnaní s pravým drevom tento kompozitný materiál zaujme niekoľkými vlastnosťami. Je odolný voči vlhkosti, škodcom a teplotným výkyvom, je mimoriadne šetrný k životnému prostrediu, ľahko sa stará a samozrejme nie je drahý. Dosky WPC neobsahujú triesky a sú perfektné na použitie naboso. Sú preto obľúbenou voľbou nielen na terasu, ale sú inštalované aj na balkóne a pri bazéne. Náklady na údržbu po pokládke sú výrazne nižšie, pretože táto podlahová krytina nepotrebuje náter, olejovanie ani zasklievanie. Môžeme uviesť nevýhodu, že dosky WPC v prvých rokoch strácajú časť svojej farebnej intenzity. Z dlhodobého hľadiska nie sú také trvanlivé ako drevené podlahové dosky a môžu byť poškodené dažďom a UV lúčmi.

Dosky WPC sú rozdelené do dvoch kategórií. Rozlišujú sa profily s dutou komorou a plné profily. Tieto s plným profilom majú relatívne vyššiu hmotnosť, pretože majú pevné jadro, zatiaľ čo dosky s dutými komorovými profilmi sú ľahšie vďaka dutinám vo svojom vnútri. Zistite, aký je rozdiel medzi týmito dvoma typmi a nájsť perfektný produkt pre ňu.

UPM-WPC-palubovka-dutá komorová profilová konštrukcia

wpc-palubovka-plast-cely profil