Terasy

Tipy na dizajn terasy pre perfektný jedálenský kút

tipy-dizajn terasy-záhrada-jedáleň-moderné-sedenie-čalúnenie-oranžová-deco-čierna-biela

Čo môže byť krajšie, ako obedovať alebo večerať s rodinou vonku a tráviť čas v slnečnom dni. Všetko, čo potrebujete, je praktický a komfortne zariadený vonkajší priestor. Vzhľadom na to by sme vám chceli dať pár tipov, ako na to Tipy na dizajn terasy aby ste si mohli vytvoriť perfektný jedálenský kút na terase, balkóne alebo vo vašej záhrade. Bez ohľadu na to, koľko miesta máte k dispozícii, pokiaľ sa budete riadiť našimi tipmi na dizajn terasy, môžete si byť istí, že v záhrade dostanete perfektný jedálenský kút..

1. Tipy na dizajn terasy – vyberte si správne miesto

tipy-dizajn terasy-záhrada-jedálenský kút-veranda-stredomorský-prírodný kameň-ratan

To, že nemáte pôvodnú záhradu s bazénom, neznamená, že sa musíte zaobísť bez dokonalého jedálenského kúta. V záhrade určite budete mať pekný kútik, ktorý so správnymi tipmi na dizajn terasy môžete premeniť na posedenie. Nezáleží na tom, či je záhrada, terasa alebo balkón malá. Pretože každá vonkajšia časť ponúka dostatok priestoru pre útulný jedálenský kút. Dôležité je len to, ako priestor využívate a čo z neho robíte. V takom prípade môžete napríklad zvážiť okrúhly stôl so štyrmi stoličkami, ktorý na jednej strane nezaberie príliš veľa miesta.

Vonkajší dizajn s ázijským nádychom

Tipy-terasa-dizajn-záhrada-jedáleň-ázijský-buddha-bambus-obrazovka na ochranu osobných údajov-plot-drevo-tráva

Tipy na dizajn terasy – Ale väčšie záhrady majú tiež svoje ťažkosti. Tam sa musíte orientovať na už existujúce rastliny a možné sochy alebo bazén, t.j. krajinu. Ďalej by mala byť zvolená a navrhnutá nová jedálenská časť tak, aby zodpovedala štýlu a dizajnu záhrady.

Jedáleň s modernými akcentmi

Tipy-dizajn terasy-záhrada-jedálenský kút-moderné-štrkový-krb-ratan-sedenie

2. Tipy na dizajn terasy – vonkajšia plocha ako rozšírenie vnútorného priestoru

Tipy-dizajn terasy-záhrada-jedáleň-exotická-socha-drevo-sedenie-ratan

K dispozícii máte dva varianty. Jedáleň môžete buď navrhnúť tak, aby predstavovala rozšírenie interiéru, takpovediac, ďalšiu, nekrytú (alebo s baldachýnovou) miestnosťou. Alebo môžete navrhnúť oblasť, ktorá má svoj vlastný štýl. V zásade výber závisí od toho, ako blízko je nová jedálenská časť k domu. Ak chcete, aby jedálenský kút mal svoje miesto ďalej od domu, teda ďalej v záhrade, iný štýl by nepôsobil nemiestne, ale naopak.

Terasa pri bazéne moderne zariadená

Terasa s bazénom-oválna-futuristická-jedálenská časť-osvetlenie-atmosférické

Ak máte väčšiu záhradu, môžete si dokonca vytvoriť vysnívaný jedálenský kút s exotickými rastlinami o niečo ďalej od domu, čím si vytvoríte svoj vlastný tropický ostrov. Ak je táto oblasť aj pri bazéne, získate dokonalú atmosféru. Je to tiež príklad ďalšieho aspektu výberu prostredia, po ktorom túžite.

Súkromná terasa s nádherným výhľadom

Tipy na dizajn terasy-priestorný-jedálenský kút-vnútri-vonku

Poskytnite tieň

Tipy na dizajn terasy-moderné-minimalistické-drevené tienidlo na pergolu

Terasa má spravidla už strechu. Ak tam teda chcete navrhnúť svoj jedálenský kút, nemusíte sa toho obávať. Ak tomu tak nie je, alebo ak ste si vybrali miesto ďalej v záhrade, o ochranu by ste mali rozhodne dbať. Toto je jeden z našich tipov na dizajn terasy, ktorý by ste nemali podceňovať. Strecha ponúka nielen chladenie v horúcich slnečných dňoch. Tiež vám umožní tráviť čas vonku, keď prší. A potom náhle, nečakané dažďové prehánky už nie sú problémom. Ak je pre vás strecha príliš zložitá, môžete jednoducho použiť ochranu pred slnkom vo forme markízy alebo pavilónu. Vhodný je aj jednoduchý slnečník. Pri väčšej jedálni však môžu byť potrebné dve alebo tri. Je dôležité, aby ste ich mali vždy poruke, keď ich potrebujete.

Tipy-na-terasu-dizajn-jedálenský kút-zastrešenie-oblúkové-závesné-žiarovky

Nábytok a možno aj krb

Jedáleň-dizajn-krb-stredomorské-lampáše-kované sedenie-skupina-drevený stôl

Vonkajší priestor je teraz možné navrhnúť tak, aby bol len ťažko rozoznateľný od vnútorného. Pokiaľ ide o záhradný nábytok, sú teraz veľmi odolné a trvanlivé. Napriek tomu si môžete vybrať nábytok do jedálenského kúta, ktorý nie je prehnane ťažký. To je obzvlášť výhodné, ak ho plánujete pravidelne skladovať v zlom počasí alebo v závislosti od ročného obdobia.

Mimoriadne obľúbené sú tiež krby na vonkajšie použitie. A ani sa nie je čomu čudovať. Okrem toho, že veľa zlepšuje atmosféru, ponúka aj možnosť stráviť čas vonku v chladnejších dňoch. Bez ohľadu na to, či si vyberiete krb do krbu alebo kompaktnú ohnivú misu, ktorú môžete použiť aj ako gril, stane sa automaticky stredobodom jedálne a tým skutočne upúta pozornosť.

Tipy na dizajn terasy – vonkajšia kuchyňa

Tipy na terasu, dizajn, jedálenský kút, drevené stoličky a dizajnové stoličky

Niekedy môže byť problém prenášať všetky pripravené potraviny, riady, príbory a všetky ostatné potrebné veci zvnútra von a naopak. To je obzvlášť prípad, ak je jedálenský kút ďalej od domu a často máte návštevy a očakáva sa veľa hostí. Vonkajšia kuchyňa sa tu ukazuje ako praktická. Tam si môžete pripraviť jedlo na mieste a uložiť pokrmy do skriniek, aby ste ich mali poruke.

Jednoduchším variantom je gril. Tento príde vhod na jar a v lete, veď čo by to bolo za leto bez grilovačky? Pridajte skriňu a možno aj umývadlo a máte všetko, čo potrebujete.

Útulný bytový textil

interiér-patio-zariadenie-nápady-sedenie-jedálenský-priestor-dizajn-koberec

Pekný vonkajší koberec tiež zaisťuje útulnosť a skvelú atmosféru. Môžete ním vizuálne oddeliť jedálenský kút od kuchyne alebo kuchynského kúta.

Správne osvetlenie pre večerné hodiny

Tipy-na-terasu-dizajn-jedáleň-miesto-víla-svetlá-exotické rastliny

Rovnako romantická ako večera pod hviezdnou oblohou je, že je potrebné určité množstvo osvetlenia, ale nie príliš jasné. Lucerny osvetlené sviečkami sú obzvlášť pekné. Dodávajú romantickej atmosfére a hodia sa k akémukoľvek štýlu. Okrem zavesenia v jedálni ich môžete aj zavesiť na záhradnú cestu, ktorá vedie do jedálenského kúta. Wow faktor je zaručený! V prípade tropickej vonkajšej oblasti môžete rozdávať aj fakle. To sú však iba dva z nekonečného počtu variantov.

Stredomorská terasa 

Kamenná terasa, stredomorský jedálenský kút, dizajn, čalúnené stoličky, stôl z masívu

Ďalšie tipy na dizajn terasy: Pekné sú aj rozprávkové svetlá, ktoré môžete zavesiť nad jedálenský stôl alebo si môžete vybrať klasický luster. Vhodne osvetlite svoj vonkajší jedálenský kút a užite si príjemný večer po náročnom pracovnom dni.

Tipy na dizajn terasy – využite výhľad

Tipy na terasu, dizajn, výhľad, pergola, drevené kreslo, poník, ratanové sklo

Ak si chcete vychutnať nádherný výhľad, určite by ste to mali využiť tým, že si podľa toho vyberiete miesto pre jedálenský kút. Nezáleží na tom, či je to pohorie, pláž a more, jazero alebo panoráma nad mestom. Nemali by ste podceňovať vplyv, ktorý bude mať takýto výhľad na jedálenský kút. Toto prírodné pozadie vám môže tiež pomôcť nájsť správnu tému pre jedálenský kút a jeho výzdobu.

Terasa s dizajnom terasy s jedálenským kútom a terasou s výhľadom na oceán

Tipy-na-terasu-dizajn-moderný-dom-architektúru-vonkajšiu-kuchyňu

Tipy-na dizajn terasy-vonkajší-gril-pracovná doska-jedálenský stôl

nápady-jedálenský kút-dizajn-vonkajšia-zostava-osmansko-biela-drevená lavica

Jedálenská časť-dizajn-vonkajší-nábytok-dizajn-plastové-stoličky-drevo-jedálenský stôl

Jedálenský dizajn-Ázijský vzhľad-odolný voči poveternostným vplyvom-vonkajší nábytok-drevené stoličky

design-perfektná-jedálenská časť-terasa-prirodzene-zarastená-drevená-pergola-pomôcka na lezenie