Terasy

Nová terasa – tipy na účtovanie nákladov

Ak máte a nová terasa v záhrade, dáme vám pár dôležitých tipov na kalkuláciu nákladov. Terasy sú veľmi obľúbené a relatívne lacné v porovnaní s inými renováciami a doplnkami domov. Tiež zvyšujú hodnotu celého domu. Tu je niekoľko príkladov toho, ako môžete vypočítať a porovnať celkovú hodnotu svojej investície.

Nová terasa v záhrade – investícia, ktorá sa oplatí

nové-terasa-moderná-architektúra-drevená-podlaha-terasa-dvere-posuvné

Pre jedného nová terasa môžete sa rozhodnúť pre jednoduchý dizajn a ako hlavný materiál zvoliť relatívne lacné drevo. Aj keď idete po najdrahšom dreve, náklady budú stále primerané, ak bude dizajn jednoduchý.

Nová drevená terasa

nový-terasa-drevené-fošne-stupňovitý-trávnikový záhon

Keď vás zaujíma, či potrebujete profesionála na stavbu, alebo si môžete prácu urobiť sami, tu je jednoduchá cena – profesionál by vás stál dva až trikrát toľko, koľko by to bolo, keby ste to urobili sami nová terasa stavať. Majte na pamäti, že s touto úsporou si môžete dovoliť lepšie materiály. Tieto príklady uvádzajú relatívne cenové porovnanie medzi stavbou vlastnou činnosťou a stavbou na mieru.

Postavte si terasu sami alebo si ju nechajte postaviť – porovnanie cien

nové-terasa-dlažba-podlaha-výhľad na more-ležadlá

Ak si terasu postavíte sami, môžete ju navrhnúť asi trikrát lacnejšie, ako keby ste si najali stavebnú firmu. V závislosti od veľkosti terasy, terénu a ďalších prvkov – schodiska, zaujímavého tvaru točenia alebo niekoľkých úrovní sa cena môže samozrejme líšiť. Ochranná strecha / pergola, vstavané lavice alebo kvetináče tiež stoja príplatok a vyžadujú si určité predchádzajúce znalosti o stavbe. Ak v tejto oblasti nemáte skúsenosti, aj tak by malo zmysel kontaktovať skúseného staviteľa. Akákoľvek chyba môže stáť peniaze a čas a veľmi často v týchto prípadoch musíte začať od začiatku. Vytvorte projekt, vyberte si správny materiál s pomocou špecialistov a čoskoro sa budete môcť dozvedieť o svojich nová terasa buď šťastný.

Drevená terasa s pergolou

Drevené terasové krbové schody

Viacúrovňová drevená záhrada s terasou 

Drevené terasy stavať schody

Útulná terasa 

moderný nápad na dizajn drevenej terasy

Zriadiť novú terasu

moderná drevená lavička na terasu

Drevená strešná terasa

viacúrovňový drevený terasový dom-moderný dizajn