technológie

Wear Space – Panasonic vyvíja zariadenie, ktoré zaisťuje zvýšenú koncentráciu

noste priestorové prototypy slúchadiel Panasonic flexibilný materiál potláčajúci hluk

Kancelárski pracovníci, ktorí pracujú v otvorenej kancelárii, sa často zaseknú a rýchlo stratia koncentráciu. V miestnosti je často príliš hlasno alebo ostatní zamestnanci neustále chodia okolo. Takéto vonkajšie vplyvy znižujú koncentráciu, čo môže tiež ovplyvniť produktivitu. Future Life Factory Panasonic Designstudio navrhlo Wear Space v spolupráci s japonskou módnou návrhárkou Kunihiko Morinagou. Wear Space je akýsi blinker pre kancelárskych pracovníkov, ktorý má ponúkať ochranu pred vonkajšími podnetmi.

panasonic wear space otvorený plán kancelárskeho hluku regulácia okolitého hluku

Prototyp zariadenia umožňuje zamestnancom v otvorených kanceláriách držať sa ďaleko od svojho najbližšieho okolia a pracovať koncentrovane bez rušenia. Inovatívne zariadenie funguje na rovnakom princípe ako známe blinkre pre kone. Obmedzuje zrak nositeľa napravo a naľavo od očí asi o 60 percent. Tak sa zablokujú bočné podnety a nositeľ Wear Space sa môže sústrediť na prácu pred sebou.

panasonic wear space ochrana proti hluku žalúzie rozptýlenie zamestnancov open-plan kancelária

Wear Space vytvára osobný priestor v otvorených a hlučných kancelárskych priestoroch. Inovatívne zariadenie je zakrivený, široký pás flexibilného materiálu, ktorý je omotaný okolo hlavy používateľa. Nositeľ si môže prispôsobiť viditeľnosť podľa svojich vlastných potrieb. Zorné pole je možné rozšíriť alebo zúžiť potiahnutím alebo zatlačením na dva konce zariadenia.

panasonic wear space inovatívne slúchadlá redukcia šumu bluetooth

Vo vnútri ohnutého tela sú vstavané slúchadlá s potlačením hluku, ktoré filtrujú okolitý hluk. Nositelia Wear Space si môžu intenzitu redukcie hluku pohodlne nastaviť pomocou aplikácie. Slúchadlá sú napájané nabíjateľnou batériou, ktorá vydrží až 20 hodín. Zariadenie je možné pripojiť k smartfónu alebo počítaču prostredníctvom rozhrania Bluetooth, z ktorého môžete podľa potreby tiež počúvať hudbu. Na rozdiel od bežných slúchadiel, Wear Space nevyvíja žiadny tlak na temeno hlavy, čo umožňuje maximálne pohodlie.

nosiť priestor panasonic blinker otvorený plán kancelária koncentrácia hluku izolácia

Pracovný model zariadenia bol predstavený na podujatí Panasonic South by Southwest (SXSW) začiatkom marca tohto roku. Vývojári zorganizovali crowdfundingovú kampaň s cieľom získať finančné prostriedky na produkt. Trvá do 11. decembra 2018.

* Zistite viac o projektoch Future Life Factory tu