technológie

Inteligentní asistenti v inteligentnej domácnosti: Alexa a spol. Počúvajú vaše slovo

inteligentné domáce zariadenia-ovládanie aplikácií-funkcie-prehľad

Ovládajte osvetlenie centrálne pomocou tabletu, zapínajte a vypínajte kúrenie, keď ste vonku a vonku, naprogramujte žalúzie a ovládajte hudbu v celom dome prostredníctvom aplikácie – inteligentná domácnosť predstavuje vyšší komfort bývania s nižšími nákladmi na spotrebu. V rámci technologického veľtrhu CES v Las Vegas boli predstavení noví inteligentní domáci asistenti s hlasovým ovládaním, ktoré majú ešte viac uľahčiť život doma.

Inteligentnejšie bývanie v inteligentnej domácnosti

inteligentný domáci asistent-wifi-aplikácia-ovládanie mobilného telefónu

Výhody automatizácie domácnosti sú zrejmé: senzory vibrácií na oknách spustia alarm v prípade násilného vniknutia, inteligentné systémy osvetlenia pomôžu šetriť elektrickou energiou, noví asistenti inteligentnej domácnosti uľahčujú každodenný život pomocou hlasových povelov. Platí však nasledujúce: Aby bola zaistená kompatibilita, mali by byť jednotlivé súčasti systému inteligentnej domácnosti navzájom čo najlepšie koordinované, aby ich bolo možné centrálne ovládať. Vopred si premyslite oblasti použitia a osobné preferencie a zvážte potenciálne rozšírenie v budúcnosti o ďalšie funkcie. Viac o Domáca automatizácia na reichelt.de.

Amazon Alexa ovláda inteligentnú domácnosť

To, čo robí Siri na iPhone, je porovnateľné s reproduktormi Amazon Echo pre domácnosť. Okrem toho, že s adaptívnym reproduktorovým asistentom Alexom, hviezdou tohtoročného CES, môžete svoj sieťový domov ovládať aj hlasovým príkazom. So správnymi komponentmi sa Alexa stane operačným systémom pre inteligentnú domácnosť: vďaka spolupráci s výrobcami ako Tado, Netatmo a Philips Hue je možné ovládať vykurovacie termostaty aj celé osvetlenie v dome. Asistent reaguje na hlasové príkazy, ako napríklad „Alexa, zapni svetlo“. Odpovedá na otázky, poskytuje informácie o novinkách, číta recepty pri varení a podľa potreby prehráva vašu obľúbenú hudbu od spoločností Amazon Music, Spotify a Co..

Domovská stránka Google: Vždy pripravená odpoveď

smart-home-assistant-google-wireless-reproduktory

Internetový gigant Google vyvinul aj inteligentného domáceho asistenta so službou Google Home, ktorý je zabudovaný do bezdrôtového reproduktora so zvukom vypĺňajúcim miestnosť a je veľmi podobný Amazonu Alexa. Domovská stránka Google má správnu odpoveď na takmer každú otázku – niet sa čo čudovať, vzhľadom na množstvo údajov, ktoré Google zhromaždil a ktoré systém dokáže využiť. Rovnako ako jeho náprotivok z Amazonu, aj Google Home prehráva hudbu z bežných streamovacích služieb a pomocou rozpoznávania hlasu uľahčuje každodenný život.

Roztomilý domáci robot Kuri

smart-home-robot-dom-upratovanie-asistent

Kuri je malý robot vyvinutý americkým start-upom Mayfield Robotics financovaným spoločnosťou Bosch. Roztomilý malý chlapík vydáva zvuky, príde, keď zakričíte „Hej Kuri“ a spozná známe tváre – v očiach má zabudované Full HD kamery. V blízkej budúcnosti by malo byť možné aj hlasové ovládanie komponentov inteligentnej domácnosti. V prvom rade je Kuri akýmsi moderným domácim miláčikom, ktorého je možné naučiť jednoduché príkazy a ktorý by mal byť obzvlášť obľúbený u detí.