technológie

Inovatívna grafénová bunda od Vollebak funguje ako vyhrievací prvok pre pokožku

inovačný plášť vyrobený z grafénového laserom vyhrievaného vyhrievania

Inovatívny výrobca oblečenia Vollebak vyrobil bundu z grafénu, ktorá vedie elektrický prúd, ukladá telesné teplo a odpudzuje baktérie. Inovácia vo vyhrievanom oblečení taktiež zaujme jednoduchým a elegantným dizajnom, ktorý nie je nijako horší ako moderné športové bundy. Grafénová bunda od Vollebak robí veľký technologický pokrok a posúva vyhrievané oblečenie na úplne novú úroveň. Viac informácií o inovatívnom odeve nájdete v článku.

Inovácia na trhu: grafénová bunda

inovácia bundy grafu ukladanie telesného tepla

Vollebak so svojou grafénovou bundou robí prvý krok k bionickému oblečeniu. Obojstranný odev vyzerá ako normálna pláštenka. Jedna strana je vyrobená z novej tkaniny z grafénu zmiešanej s polyuretánom a nylonom, zatiaľ čo druhá je vyrobená z matného čierneho, vysoko elastického a vysokopevnostného nylonu.

materiál vyhrievanej odevnej bundy grafén

Grafénový hybridný materiál môže uchovávať a viesť telesné teplo nositeľa a rovnomerne ho prenášať okolo tela. Tiež môže teoreticky uložiť neobmedzené množstvo tepla z externého zdroja. To znamená, že ak sa bunda nosí tak, že sa grafénová vrstva dotýka pokožky, môže fungovať ako radiátor.

grafénová bunda s kapucňou, rezaná laserom, tepelne zapečatená

Grafénová bunda od Vollebak nielenže vedie teplo a elektrinu, ale tiež odpudzuje baktérie, umožňuje odparovanie potu a chráni pred vetrom a dažďom bez toho, aby bol vôbec ťažký. Nemá žiadne švy, pretože tkanina je rezaná laserom a tepelne utesnená. Výsledkom je odev so sofistikovaným dizajnom a pôsobivými materiálovými vlastnosťami.

Vlastnosti materiálu

vlastnosti materiálu grafitovej bundy s kapucňou

Počas výroby textílie pre inovatívny plášť bol surový grafén prevedený na nanoplátky grafénu – malé stohy grafénu. Grafén je v skutočnosti jedným z najsilnejších materiálov známych vede. Skladá sa z jednej vrstvy atómov uhlíka usporiadaných do šesťuholníkového tvaru. Od izolácie materiálu v roku 2004 vývojári vyvinuli preň široké spektrum použití, vrátane jeho začlenenia do farieb na vlasy, vodných filtrov a kontaktných šošoviek pre nočné videnie..

Na vytvorení grafénovej bundy spolupracoval Vollebak s výrobnými partnermi v Taliansku a Portugalsku, ktorí vyrobili plavky Michaela Phelpsa pre olympijské hry v Pekingu v roku 2008. Tieto plavky boli zakázané, pretože boli príliš rýchle.

grafická bunda s kapucňou, čierny laserový rez

„Doteraz bolo výzvou dostať grafy z výskumných laboratórií do reálneho sveta,“ povedal Nick Tidball, spoluzakladateľ spoločnosti Vollebak..

“Keď oblečenie vedie teplo a elektrinu, môžu sa stať všetky druhy skvelých vecí.” To znamená, že oblečenie sa v budúcom desaťročí môže stať platformou pre ďalšie inovácie. A práve to nás zaujíma, “povedal Tidball.

vyhrievaná grafénová bunda čierna inovácia

“Kúrenie nie je koniec hry.” Veríme, že nositeľná technológia bude v priebehu nasledujúcich 10 až 20 rokov čoraz neviditeľnejšia. Namiesto toho, aby ste ho nosili cez oči alebo na zápästí, je vložený, keď sa oblečenie a technológie jednoducho spoja. “

Grafénová bunda je najnovšou inováciou od Vollebak. Výrobca predtým vyrábal bundu s keramickými panelmi, aby sa zabránilo zraneniu športovcov, ako aj úplne čierne oblečenie pre nočné videnie a košeľu odpudzujúcu vodu a špinu, ktorá je vhodná do akéhokoľvek terénu. Spoločnosť by chcela zozbierať skúsenosti svojich zákazníkov s grafénovým plášťom a použiť ho v ďalšej fáze vývoja plášťa.

grafénová bunda, kapucňa, pevný materiál, odolný voči poveternostným vplyvom

obojstranná bunda grafenovo čiernej kapucne

grafická bunda s kapucňou čierna obojstranná

reverzibilná grafénová bunda nylon matná čierna

graf obojstrannej bundy nová technológia

Fotografie Vollebak. Môžete sa dozvedieť viac o výrobcovi tu.