Tatuaż

Trzy główne argumenty przeciwko zrobieniu sobie tatuażu

Tatuaż jako sposób wyrażania siebie nie tylko nie traci na aktualności, ale także nabiera tempa. Znaczące wydarzenia, nowe etapy życia znajdują odzwierciedlenie w tuszu pod skórą. Ale niestety wiele osób zapomina, że ​​tatuaż to nie tylko piękny wzór, ale także odpowiedzialność. 3 najważniejsze powody, dla których nie pokazano tutaj tatuaży.

Trzy główne argumenty przeciwko zrobieniu sobie tatuażu - zdjęcie 6

Argument 1. Lekkomyślność.

Często młodzież, młodzież i dorośli zwracają się do mistrzów, którzy niedbale podeszli do kwestii tatuaży. Nie zastanawiają się nad swoim krokiem, nie przywiązują wagi do znaczenia tatuażu, w wyniku czego później muszą go usunąć lub przerwać..

Imię drugiej połowy, stłoczone w okresie miłości i przytłaczających emocji, przywołuje smutne wspomnienia i psuje kolejne związki. Postacie z twoich ulubionych kreskówek wyrządzanych w młodości, piękne cytaty w innych językach, wizerunki idoli i sławnych ludzi denerwują, przeszkadzają lub rozczarowują w starszym wieku.

Trzy główne argumenty przeciwko zrobieniu sobie tatuażu - zdjęcie 5

Tylko w przypadku świadomego i przemyślanego pragnienia tatuaż zachwyci swojego właściciela przez całe życie. Aby później nie cierpieć, należy zadać sobie pytanie: „Czy naprawdę chcę wypełnić ten konkretny rysunek, czy będzie on równie odpowiedni za 5 lat?”

Szczególnie warto rozważyć decyzję o nałożeniu zdjęcia na ciało, jeśli patrzysz na parze tatuaże dla zakochanych i chcesz w ten sposób zaznaczyć swoje uczucia – pamiętaj, wszystko się zmienia.

Trzy główne argumenty przeciwko zrobieniu sobie tatuażu - zdjęcie 4

Argument 2. Choroby i powikłania.

Najbardziej przekonującym argumentem przeciwko tuszowi podskórnemu są czynniki medyczne. Nie możesz wykonać tatuaży dla osób zakażonych wirusem HIV, a także cierpiących na zapalenie wątroby, zaburzenia psychiczne, choroby skóry i cukrzycę.

Niesterylne igły są bardzo niebezpieczne (poprzez nie można zarazić się chorobami zakaźnymi, gruźlicą, zapaleniem wątroby itp.) i niskiej jakości barwnikami, które wywołują reakcję alergiczną, osłabiają układ odpornościowy i zwiększają ryzyko zachorowania na raka.

Trzy główne argumenty przeciwko zrobieniu sobie tatuażu - zdjęcie 3

Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przez pierwsze tygodnie konieczne jest ciągłe przetwarzanie skóry, a w ciepłym sezonie stosowanie silnych filtrów przeciwsłonecznych, nie pozostawiaj wytatuowanego obszaru ciała otwartego przez długi czas.

Nie można robić tatuaży w nieodpowiednich i niehigienicznych warunkach, na ulicy z niewykwalifikowanymi ludźmi. Aby ceniony wizerunek nie przerodził się w problemy zdrowotne i długotrwałe leczenie, musisz wybrać profesjonalnego mistrza i dobry salon.

Trzy główne argumenty przeciwko zrobieniu sobie tatuażu - zdjęcie 2 1

Argument 3. Odrzucenie społeczne.

Nie wszystkie religie na świecie pozwalają na tatuaż. Na przykład chrześcijaństwo i islam mają negatywny stosunek do wszelkich zmian w ludzkim ciele. Właściciel tatuażu może mieć trudne relacje z niektórymi krewnymi i przyjaciółmi, będzie obiektem nadmiernej uwagi w miejscach publicznych.

Trzy główne argumenty przeciwko zrobieniu sobie tatuażu - zdjęcie 1

Przed wnioskodawcą może pojawić się następujący problem: tatuaż wykonany w młodości staje się przeszkodą w uzyskaniu pożądanej pozycji. Pracownicy HR mogą uznać to za poważną wadę przyszłego pracownika.. Przedstawiciele takich zawodów jak:

  • prawnik
  • lekarz
  • nauczyciel
  • Model
  • polityk
  • dyplomata
  • oficer wywiadu.

Aby nie stawić czoła problemom w przyszłości, musisz kompetentnie podejść do wyboru tatuażu, jego znaczenia i poszukać doświadczonego mistrza. Tatuaż jest odzwierciedleniem wewnętrznego świata człowieka, który zawsze będzie z nim.

Przygotowane przez: galuzo_m (Galuzo Maria Andreevna)