Tatuaż

Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji „świeżego tatuażu”

*Materiał ma charakter wyłącznie informacyjny, nie jest instrukcją działania – jedynie opinią autora. Pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek oznaki stanu zapalnego lub inne problemy z tatuażem..

Tatuaż to chęć wyrażenia swoich emocji, upodobań, światopoglądu, ale wymaga szczególnej troski, szczególnie w pierwszych dniach po aplikacji. Najważniejszą zasadą jest tutaj powierzenie pracy tylko profesjonalnemu mistrzowi..

Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji świeżego tatuażu - zdjęcie 1

Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji „świeżego tatuażu” – trochę proste i ważne

Po nałożeniu obrazu mistrz nakłada bandaż na ranę, aby zapewnić jej ochronę przed zarazkami i brudem. Istnieją dwa rodzaje opatrunków: gęste, cienkie, jak folia.

Grube bandaże należy nosić bez zdejmowania przez co najmniej 24 godziny. Grube bandaże, z których wykonany jest bandaż, zapewniają pełny dostęp powietrza do skóry i pozwalają jej oddychać.

Cienki bandaż lub folię należy trzymać przez dwie do trzech godzin, ponieważ uniemożliwia to przepływ powietrza, a tatuaż może się „zużyć”.

Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji świeżego tatuażu - zdjęcie 2

W niektórych przypadkach stosuje się zwykły bandaż medyczny sprzedawany w aptece. Taki bandaż należy usunąć natychmiast po przybyciu do domu iw żadnym wypadku nie należy go odrywać od skóry, jeśli jest ciasny i nie można go usunąć. W przeciwnym razie otrzymasz rozmazany rysunek, który stracił jasność..

Przed zdjęciem absolutnie jakiegokolwiek bandaża dokładnie umyj ręce mydłem i wodą, aby uniknąć zabrudzenia rany, a co gorsza infekcji. Niepożądane jest wycieranie uszkodzonego obszaru skóry, wystarczy go osuszyć miękkim ręcznikiem, podczas gdy woda nie powinna być zimna ani gorąca, ale lekko ciepła.

Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji świeżego tatuażu - zdjęcie 3

Codziennie zwilż tatuaż maścią. Najlepszą opcją jest 2-3 razy dziennie, aż skorupa zniknie z uszkodzonego obszaru. Powstała skórka nie może być czesana i pocierana, wzór straci jasność i może w niektórych miejscach odpaść. Użyj maści, którą poradził ci mistrz lub innego środka nawilżającego zawierającego składniki dezynfekujące i spróbuj nałożyć cienką warstwę na ranę. Postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami i zaleceniami, które otrzymałeś podczas procedury, aby uniknąć ciągłych korekt w przyszłości..

Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji świeżego tatuażu - zdjęcie 4

Trzymaj tatuaż z dala od bezpośredniego światła słonecznego przez pierwsze trzy do czterech tygodni. Na słońcu wypali się i w przyszłości nie będzie wyglądać tak jasno, jak w oryginalnej wersji. Jeśli nosisz odzież, która nie zakrywa wytatuowanej części ciała, użyj kremu przeciwsłonecznego lub kremu, aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego. Ubrania nie powinny być obcisłe, nie przylegać ciasno do uszkodzonego obszaru.

Po nałożeniu tatuażu niepożądane jest odwiedzanie łaźni i sauny, pływanie w basenie, chodzenie do solarium, aż rana zostanie całkowicie zagojona. Po okresie rehabilitacji nie musisz rozpoczynać leczenia, ale nadal nawilżaj skórę, nie pozwalając jej wyschnąć.

Praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji świeżego tatuażu - zdjęcie 5

Bardzo ważne jest, aby powstrzymać się od picia alkoholu na dzień przed wykonaniem tatuażu i dzień później. Napoje alkoholowe mają tendencję do rozrzedzania krwi i podczas aplikacji może wyciekać krew, w wyniku czego farba nie będzie przylegać do skóry. Ten sam efekt mają środki przeciwbólowe..

W niektórych przypadkach wymagana jest korekta tatuażu, zależy to głównie od rodzaju skóry. Wtedy czas na rehabilitację znacznie się wydłuży. Jeśli zauważysz zaczerwienienie lub stan zapalny w miejscu tatuażu, skonsultuj się z lekarzem..

Przygotowane przez: DZHIDZHI (pisownia)