Tatuaż

Pomocne wskazówki dotyczące pielęgnacji tatuażu

Tatuaże na skórze są powszechne we współczesnym świecie. Jednak osoba decydująca się na tatuaż powinna wiedzieć, jak o niego dbać, aby nie stracił jasnych kolorów i ostrych konturów. Bez względu na to, jak długo Twój wzór zdobił Twoje ciało, potrzebujesz odpowiedniej pielęgnacji. Jak pielęgnować tatuaż po aplikacji? Co zrobić ze skórą, aby zagoiła się bez blizn?

Przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji tatuażu - ciekawostki - porady i zdjęcia tatuaży

Jak dbać o świeży tatuaż?

Po zakończeniu pracy tatuażysta przewija miejsce aplikacji folią spożywczą. Nie możesz go zdjąć na kilka godzin. Po tym czasie należy usunąć folię i pozwolić skórze oddychać. Bardzo ważne jest, aby chronić projekt przed brudem i infekcją. Natychmiast zmyj tatuaż ciepłą wodą z mydłem. Następnie delikatnie osusz tatuaż jednorazowym, czystym ręcznikiem. Pielęgnacja tatuażu po zabiegu polega na regularnym stosowaniu bepanthenu lub podobnych maści. Jest to bardzo ważne, ponieważ tatuaż nie powinien wysychać..

Następnie musisz ponownie nałożyć film na tatuaż. Rytuał ten należy wykonywać trzy razy dziennie przez dwa tygodnie. Po usunięciu filmu na skórze może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Nie panikuj, bo to naturalna reakcja. Musisz nadal smarować skórę maścią. Obrzęk ustąpi po pierwszych 3-4 dniach.

Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №067 -rysunek męskiego tatuażu- Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №066 -rysunek męskiego tatuażu- Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №063 -rysunek męskiego tatuażu-

Świeży tatuaż również wymaga specjalnego traktowania w nocy. Użyj miękkiej szmatki, aby przewinąć tatuaż. Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się nasz rysunek. Należy również zadbać o czystą pościel, aby uniknąć kontaktu tatuażu z brudem, kurzem i bakteriami..

Jak dbać o tatuaż po wygojeniu?

Po wygojeniu nadszedł czas, aby przejść do codziennej pielęgnacji tatuażu. Jest równie ważna. Aby tatuaż zachował wyraźne kontury i nie stracił koloru, należy przestrzegać podstawowych zasad..

Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №061 -rysunek męskiego tatuażu- Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №057 -rysunek męskiego tatuażu- Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №056 -rysunek męskiego tatuażu-

Na początek należy pamiętać o higienie. Tatuaż należy spłukiwać łagodnymi żelami lub mydłem do tatuażu, które nie tylko oczyszcza, ale również nawilża skórę, co z kolei utrzymuje intensywność koloru. Wymagane jest odpowiednie nawilżenie skóry. Nie musisz poświęcać temu zadaniu długich godzin. Wystarczy regularnie smarować rysunek kremem lub olejkiem do tatuażu przeznaczonym do odpowiedniego nawilżenia. Tatuaż należy smarować za każdym razem, gdy bierzesz prysznic. Zapobiega to przesuszeniu i nadmiernemu łuszczeniu się naskórka, a to z kolei pozwala zatrzymać blaknięcie i zachować kontury tatuaży..

Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №030 -rysunek męskiego tatuażu- Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №029 -rysunek męskiego tatuażu- Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №027 -rysunek męskiego tatuażu-

Najlepiej używać kosmetyków przeznaczonych specjalnie do skóry wytatuowanej. Są bogate w niezbędne środki nawilżające i składniki odżywcze, które mogą nie być wystarczające w konwencjonalnych produktach do pielęgnacji skóry..

Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №005 -rysunek męskiego tatuażu- Rysunek męskiego tatuażu 29.12.2020 №012 -rysunek męskiego tatuażu- Przykład rysunku kobiecego tatuażu 29.12.2020 №072 -żeński tatuaż-

Jak dbać o tatuaż latem?

Jest to okres, w którym tatuaże są znacznie bardziej podatne na blaknięcie i należy na nie zwrócić szczególną uwagę. Najważniejszą zasadą jest dokładne zabezpieczenie tatuaży przed słońcem. Niezbędne jest stosowanie kremów o wysokim współczynniku ochrony (spf 50), które będą działać jak tarcza dla skóry. Warto też tutaj zainwestować w kosmetyki specjalnie do tatuaży. Ich formuła ma na celu utrwalenie koloru.

Zdjęcia ciekawych rysunków tatuaży z 29.12.2020 (142 zdjęcia)

Tekst artykułu został przygotowany przez: SUMASOJDESZ (Khismatullin Anton Airatovich)