svadba

Shabby Chic svadobné motto: Romantický nádych z minulosti

shabby chic svadobná téma oltár deco zadarmo

Sotva existuje oslava, ktorá by pre tento pár predstavovala väčšiu výzvu ako vaša vlastná svadba. Nečudo, že prípravy často trvajú rok. Aj pri dobrej organizácii a premyslenom plánovaní vždy dôjde k eklektickej výzdobe – kvetinové úpravy pôsobia formálne a elegantne, ale stôl je zasadený v puristickom štýle. A oslavy sa aj tak budú konať v modernej reštaurácii. Chaos je však zvyčajne zaznamenaný na poslednú chvíľu – hneď ako je všetko pripravené. Preto vám profesionáli radia, aby ste si najskôr vybrali tému a zladili s ňou všetky detaily. Priamo v trende – hip shabby style. Každý, kto sa rozhodne pre ošumelé šik svadobné motto, prináša romantický nádych z minulosti, a zároveň sa môže tešiť na šik a očarujúcu výzdobu. Ponúkame vám prehľad možností a ako inšpiráciu vám ukážeme, ako môže konečný výsledok vyzerať. Nechajte sa inšpirovať!

Shabby chic svadobné motto: čo definuje štýl?

ozdobte ošarpanú elegantnú svadobnú tému

Elegantné, hravé, rustikálne – tak sa dá charakterizovať trendové ošumelé šik svadobné motto. Čím však skutočne vynikne, je výber materiálov a farieb. Ošarpaný nábytok a dekorácie sú totiž silne ovplyvnené vintage štýlom. Zatiaľ čo vintage domáce doplnky sú predovšetkým o kombinácii jedinečných predmetov a staroveku a nájdené položky z blšieho trhu sú predstavené spolu so zdedeným nábytkom, obrusmi a vázami, ošarpaný dizajn predstavuje vzrušujúcu kombináciu starého a nového. Tu sú najdôležitejšie charakteristiky životného štýlu:

shabby chich svadobné motto dekorácie na stôl obrúsky ružové záhyby

 • Starý vzhľad je väčšinou napodobňovaný – za odštiepenou farbou odpadnuté farby a stopy používania skrývajú nový nábytok a doplnky, ktoré väčšinou spracoval samotný výrobca.
 • Hojne sa používa prírodný materiál a textil – šikovne sa kombinuje drevo, ľan, bavlna. Obzvlášť elegantne vyzerá čipka.
 • Nábytkové rámy a tvar bytových doplnkov poukazujú na zašlé časy.

shabby chich svadobné motto stolné lampáše kvety biele drevo

 • Výber farieb je stlmený – pastelové nuansy vytvárajú pestrú a zároveň jemnú farebnú schému. Výtlačky s prírodnou tematikou prinášajú rozmanitosť.
 • Zlato, striebro a kryštály mu dodávajú elegantný vzhľad.
 • Kvety by za žiadnych okolností nemali chýbať – či už čerstvé alebo sušené, kvety dotvoria ozdobu.

Shabby chic svadobné motto – takto kombinujete jednotlivé prvky

ošumelé šik svadobné motto tipy na plánovanie

Ak ste pre tento nápad nadšení a vybrali ste si na vlastnú oslavu ošarpanú elegantnú svadobnú tému, môžete začať plánovať. Tu sú najdôležitejšie kroky k dokonalej svadbe:

 • Určte farebnú schému – neutrálne farby, ako sú svetlošedé nuansy, slonovinová kosť, surová biela, predstavujú perfektné pozadie pre ošúchanú elegantnú výzdobu, zatiaľ čo levanduľa, staroružová, broskyňová, šampanská, zelená a tlmené modré tóny môžu vytvárať akcenty.
 • Vyberte si perfektné miesto – ošumelé elegantné svadby sa zvyčajne konajú v hradoch, vinárstvach a prerobených stodolách. V ideálnom prípade sa svadobný obrad bude konať aj vonku a oltár si môžete navrhnúť podľa vlastných predstáv. Potom sa oslavy konajú vonku, keď je teplé počasie, a vo vnútri, keď je zlé počasie.

shabby chich svadobné motto vintage okuliare crystal

 • Kúpte si svadobné šaty – vintage svadobné šaty sú elegantné, ale v žiadnom prípade nie jednoduché. Varianta s dĺžkou po podlahu s lichotivým strihom je väčšinou celá z čipky. Svadobné šaty v púzdre zo šifónu sú pohodlné a ženské. Modely bez ramien sú v súčasnosti obzvlášť obľúbené.

shabby chic svadobná téma sezónna kytica

 • Vyberte si dekoráciu, ktorá bude zodpovedať ošumelému elegantnému svadobnému mottu – zdobia sa nielen stoly. Pri vchode vítajú hostí kvety, lampióny a vázy. Oltár je zvyčajne ozdobený iba kvetmi v akcentových farbách, ale väčšina párov navrhne pekné vonkajšie posedenie, kde sa môžu spolu s hosťami odfotografovať na pamiatku. Tiež dôležité – pozvánky a karty miest by mali byť prispôsobené téme.

shabby chich svadobné motto suché kvety lampióny ročník

 • Vopred si vyjasnite osvetlenie – romantické svetelné efekty vytvárajú čajové svietniky alebo rozprávkové svetlá – v reštaurácii sa opýtajte, či sú schválené.

Aby ste mali lepšiu predstavu, nižšie sme predstavili niekoľko svadieb „Shabby Chic“.

Shabby chic svadobné motto – veselé kvety

ošumelé šik svadobné motto jarné kvety svadobná kytica ruže hyacinty

Každý, kto plánuje svadbu na konci jari alebo začiatku leta, má veľký výber sezónnych kvetov – stolu nielen dodá trocha farby, ale môže byť tiež predstavený rôznymi spôsobmi na oltári a na svadobná kytica. A čo je najlepšie – ak si vyberiete miestne druhy kvetov, môžete aj ušetriť a peniaze investujete do pokrývok hlavy alebo vintage závoja. Predstavujeme vám nápad na elegantnú ošúchanú šik dekoráciu:

Lokalita

shabby chic svadobné motto free river edge svadobný obrad

Svadba sa konala uprostred prírody, na rieke. Ženíchov otec zostavil oltár z recyklovaného dreva. K tomu zodpovedajúce – stoličky v koloniálnom štýle, ktoré tiež bodujú rustikálnym vzhľadom. Bola ozdobená miestnymi kvetmi a rastlinami – svadobný pár si kúpil dve biele vintage porcelánové vázy na blšom trhu. Zostávajúce vázy boli tiež kúpené v bielej farbe a potom nastriekané bronzovou farbou.

Svadobná výzdoba

ošarpané elegantné svadobné tematické stoly deco vázy

Krásne počasie bolo dôležitým predpokladom vonkajšej oslavy – keďže počet hostí bol viac ako 120, stoly boli usporiadané do tvaru písmena E. Kvetinové aranžmány vyrobené pre kvety pri stole, kamienky a čajové sviečky zdobili stoly.

shabby chic svadobná tematika sladkosti vintage komoda

Absolútny vrchol – bufet so sladkosťami vítal hostí pri vchode. Na tento účel bol zdedený starožitný príborník natretý na bielo.

shabby chic svadobná téma modré okuliare krištáľové víno

Rodina si požičala stoly so štiepanou farbou. Zámerne ste vynechali bežce na stôl, aby si krásna patina farby dreva prišla na svoje. Nevesta vyrobila čajové sviečky sama spolu so svojou tetou a matkou – kúpili jednoduché čajové sviečky zo skla, potom ich zafarbili na bronz a potom čiastočne zbrúsili..

Svadba s DIY dekoráciou v štýle shabby chic

ošúchaná elegantná svadobná téma kvety dekorácie stola

Keďže štýl Shabby Chic je vyrobený z nového starého, šikovné páry môžu nechať svojej kreativite voľný priebeh a dekoráciu si vyrobiť sami. Najmä pokiaľ ide o dekorácie na stôl, vašej vlastnej predstavivosti sa medze nekladú. Ďalšia svadba sa konala medzi blízkymi priateľmi – počet hostí bol nižší ako tridsať. Pár sa rozhodol urobiť všetko sami. Rodina samozrejme pomohla.

Kvety

ošumelé šik svadobné motto svadobná kytica rosen maigloeckchen

Klasika, ako sú ruže a konvalinky, ako aj doplnky ako pistácie a salál, spôsobujú, že ležérne viazaná svadobná kytica vyzerá prirodzene. Ruže mimochodom vydržia dlho, dajú sa ľahko prenášať, a preto sa ideálne hodia ako stolové kvety. Na ošarpanú elegantnú výzdobu boli špeciálne vybrané iba biele a svetlo ružové kvety.

Lokalita

shabby chic svadobné motto vinárstva oltár vínny sud

Svadobný obrad a potom oslava sa konala vo vinárstve. Vínové sudy zdobené ružovými kvetmi slúžili ako oltár v záhrade. Hostia mohli ochutnať rôzne druhy vína, ktoré sa vo vinárstve vyrábajú spoločne s nevestou a ženíchom.

ošarpané elegantné svadobné tematické vinárstvo

Preto bol minibar navrhnutý s nádobami na víno a tiež zdobený čerstvými kvetmi. Vertikálnu záhradu okolo baru zdobilo množstvo sukulentov a pôdnych krytov.

Dekorácia na stôl

ošarpaný elegantný stôl ozdobte si svadbu

Ozdoby na stôl vyrobili aj rodičia nevesty a ženícha – svietniky a poháre boli nastriekané farbou, obrúsky so strapcami ušité z ľanovej látky. Čerstvé okvetné lístky ruží a samozrejme vintage čajové sviečky vytvorili nádherné aranžmán.

DIY svadobné dekorácie nápad zlaté hrnčeky urobiť sami

svadobná výzdoba zavesiť šťastný strom

Svadobné motto „Shabby Chic Glamour“

svadobná téma vinobranie príroda svadobné šaty morská panna

Čistá pôvabná svadba v trendovom ošúchanom štýle reinterpretuje vintage dekorácie. Nevesta a hostia sú tiež oblečení podľa trendového oblečenia – všetko v jednej farbe. Už teda nie je nič neobvyklé, ak si družičky a nevesta oblečú zaprášenú ružovú.

Lokalita

Ošarpaný elegantný dizajn oltára na svadobnú výzdobu

Ako motto svadby bolo zvolené „Shabby Chic Glamping“ – podľa toho sa svadba konala vo vašej vlastnej záhrade. Ako vonkajší oltár slúžila ručne tkaná šnúrková opona a koberec orientálneho vzhľadu.

ošúchaný šik svadobný čipkovaný obrus

Večierok sa potom konal v luxusných stanoch, ktoré boli prenajaté špeciálne na tento účel a vybavené rustikálnymi stoličkami a stolmi. Mnoho ručne pletených obrusov prinieslo nádych minulosti. Gerbery, biele ruže a šípky zdobili stôl, strieborné príbory dodali očarujúci nádych.

ošarpaný šik svadobný motív kvety čipkovaný obrus

Výzdoba

svadobná téma ošumelé šik nápady

Veľká pozornosť bola venovaná výzdobe – najmä čerstvé kvety zdobili stoly. Či už v aranžmán alebo ako sólisti v zaváraninových pohároch – kvety sú nepostrádateľnou súčasťou dekorácie Shabby Chic.

urobte si svadobnú výzdobu ošumelým štýlom sami

Domáce zvonkohry pri vchode dodali exotický nádych. Veľké krištáľové lustre, ktoré manželia našli na blšom trhu a neskôr ich použili ako osvetlenie jedálne, vytvorili pri stole romantickú atmosféru. Aranžmán doplnili mosadzné svietniky a svetlo ružové ľanové obrúsky.

Shabby chic svadobné motto – moderný štýl vidieckeho domu

svadobné motto shabby chic obrus

Moderný štýl vidieckeho domu sa etabloval nielen ako obľúbený štýl zariaďovania – mnohé páry oceňujú romantiku vidieckeho domu a vyberajú si miesto v krajine. V tomto prípade – veľký dvor so sadom. Stoly boli prikryté ručne vyrobenými krajkovými obrusmi, ako bežce slúžili lupene ruží a lupene ruží. Elegantný nádych dodali strieborné príbory, krištáľové poháre a obľúbené svietniky starých rodičov.

Svadba

svadobné motto ošarpaný šik koberce oltár

Čo by to bola za ošumelú a elegantnú svadobnú tému bez vonkajšieho oltára? Použitých bolo niekoľko rustikálnych drevených lavičiek, koberce, ktoré si nevesta a ženích kúpili na výlet do Mexika, ale aj kvety a pampaská tráva..

svadobné motto ošarpaný elegantný oltár vchod podpísať koberce vonku

A aby mal každý na svadbu peknú spomienku, bola z recyklovaného dreva postavená pergola a ozdobená ružami – tam si hostia mohli zapózovať na fotografiách s nevestou a ženíchom.

Shabby Chic svadobné motto – puristická výzdoba v zelenej farbe

shabby chich svadobné motto svadobná kytica zelená sezónne

Nevesta a ženích si vybrali miesto v blízkosti prírodnej rezervácie – krásna príroda a krásne letné počasie ich inšpirovalo k vytvoreniu puristickej farebnej schémy v bielej a zelenej farbe. Tu sú stručné informácie:

Pozvánky

ošúchaná elegantná pozvánka na svadobné obrúčky

Pozvánky boli vytlačené s prírodnými motívmi. Aby farebná schéma zelená a biela nepôsobila nudne, boli dodatočne ozdobené detailmi v medenej farbe. Karta tiež tvorila perfektné pozadie pre zlaté snubné prstene v daný deň. Zásnubný prsteň je unikátny a daroval ho ženíchovi jeho starí rodičia. K tomu zodpovedajúce – snubné prstene.

Lokalita

ozdobte ošarpaný elegantný svadobný oltár uprostred zelene

Všetko závisí od správneho umiestnenia – oltár bol postavený uprostred lesa. Drevené skladacie stoličky harmonicky zapadajú do krajiny. Stoličky boli umiestnené v kruhu a pár stál v strede. Takto to bolo jasne viditeľné pre všetkých hostí.

ošumelé elegantné svadobné motto oženiť sa mimo waldového miesta

Nevesta a ženích si na dekoráciu vybrali pôvodné rastliny – všetko by malo vyzerať čo najprirodzenejšie. Akcenty boli vyrobené z naplaveného dreva. Obrad sa konal v skorých popoludňajších hodinách, takže nebolo potrebné žiadne ďalšie osvetlenie.

Dekorácia stola v reštaurácii

ošarpaný elegantný svadobný tematický stôl starožitné zelené rastlinné sviečky

Aby si všetci hostia mohli rýchlo nájsť svoje miesta, pripravili nevesta a ženích pri vchode prehľad plánu sedenia – ale aby to nepôsobilo príliš formálne, stôl bol podľa toho vyzdobený. Mnoho sviečok, historických váz a útulných rastlín víta rodinu a priateľov.

ošumelé elegantné svadobné motto rustikálny moderný vidiecky dom v štýle stodoly

Bývalá stodola bola prerobená na reštauráciu – ponúka približne 60 miest na sedenie, a preto je ideálna na malú svadobnú hostinu. Keďže sa rodiny týchto dvoch už poznali a mali rovnaký okruh priateľov, nevesta a ženích sa rozhodli postaviť stôl s niekoľkými voľne stojacimi stolmi. To zaistilo, že hostia majú dostatok priestoru na tancovanie a že všetci pri jednom stole môžu navzájom dobre komunikovať.

ošúchaný elegantný pletený luster na svadobnú tému

Stoly boli ozdobené bežcami na stôl vyrobenými zo špagátu, čajových svetiel, historických krištáľových váz a samozrejme z mnohých zelených rastlín. Povrchovú úpravu dodali oceľové príbory zlatej farby.

ošarpaná šik svadobná téma nápady zeleného deko

Moderné, jednoduché, ale veľmi elegantné – ošarpaný elegantný svadobný sen sa tomuto páru splnil. Oslávili nezabudnuteľný festival lásky v tesnej blízkosti rodiny a priateľov na krásnom mieste a hostia sa mohli tešiť na puristickú výzdobu vyrobenú vlastnými rukami.