spálňa

Sprievodca pružinovou posteľou: vaše otázky, odpovede a vysvetlenie

box-pružinová posteľ-výhody-pocit luxusnej-spálne-vysoká

Čo sa týka postelí, v súčasnosti je len jeden trend a tým je box jar. Box jarné postele majú pôvod v USA, kde sa často používajú ako hotelové postele. Bohaté spacie miestnosti sú však v Nemecku stále obľúbenejšie a prinášajú pocit luxusného hotela do vašej vlastnej spálne. Zabodujú nielen nádherným vzhľadom, ale aj veľmi špeciálnymi vlastnosťami. Aké sú výhody boxovej pružinovej postele? Pre koho sú boxové pružinové postele vhodné? Tieto a ďalšie otázky o špeciálnom systéme postelí sú zodpovedané v tomto článku.

Aké sú výhody boxovej pružinovej postele??

boxová pružinová posteľ-výhody-spánok-pohodlie-výška

Krabicová pružinová posteľ sa líši od bežných postelí svojou špeciálnou trojdielnou štruktúrou. Neexistuje žiadny lamelový rošt, matrac je namiesto toho plne podopretý pružinovým jadrom, takzvanou skriňovou pružinou. Na konci je vrchná časť matraca.

Keďže postele s pružinovými matracmi sú vyššie ako bežné postele, majú pocit, akoby sa vznášali v oblakoch. Ležadlová plocha je vďaka svojej konštrukcii v pohodlnej výške 55 – 70 cm, čo uľahčuje nastupovanie a vystupovanie z postele. Výhoda, z ktorej ťažia najmä starší ľudia a ľudia s problémami s chrbtom.

Aké faktory by ste mali vziať do úvahy pri výbere pružinových postelí??

box-jarná posteľ-výhody-kritériá-rozhodnutie

Tvrdosť: Správny stupeň tvrdosti je rozhodujúci pre najlepšie pohodlie pri spánku a ortopedické polohovanie chrbtice. Toto všeobecne popisuje vhodnosť a pevnosť matraca pre určitú telesnú hmotnosť. Stupne tvrdosti sú označené písmenom „H“ a číslom a sú zoradené vzostupne od H1 do H5. To, či ste zvolili správny stupeň tvrdosti, spoznáte podľa toho, že chrbtica je v bočnej polohe vodorovná. Matrac, ktorý je príliš mäkký alebo príliš tvrdý, má negatívny vplyv. Na určenie správneho stupňa tvrdosti je dôležité určiť ten váš Index telesnej hmotnosti (BMI) nápomocný. Výsledkom výpočtu je hodnota medzi 18 a 30+, ktorá sa má chápať ako orientačná hodnota pre odporúčaný stupeň tvrdosti. Zaistite, aby stupeň tvrdosti nevychádzal iba z BMI, ale aj od výrobcu, polohy v spánku a vašej vlastnej postavy..

Poloha na spanie: Väčšina ľudí má privilegované postavenie, ktoré väčšinou zaujíma počas noci. Je preto dôležité, aby matrac zodpovedal individuálnym požiadavkám. Napríklad niekto, kto rád spí na boku, potrebuje mäkší povrch bokov a ramien ako ten, kto spí na chrbte..

box-pružinová-matrac-určiť-stupeň tvrdosti

Typ matraca: Boxová pružinová posteľ sa skladá zhruba z matraca pod ním, horného matraca a vrchného matraca. Aby sa dosiahol určitý stupeň tvrdosti alebo požadovaný pocit ležania, sú jednotlivé diely vyrábané v rôznych prevedeniach. Vo väčšine prípadov ide o pružinové jadro Bonnel, vreckové pružinové jadro, sudové vreckové pružinové jadro alebo matrac zo studenej peny. To všetko môže presvedčiť rôznymi pozitívnymi vlastnosťami. Odhaľte rozdiely medzi rôznymi druhmi matracov a zabezpečte si optimálny komfort spánku pre svoje potreby.

Každý, kto má záujem o boxovú pružinovú posteľ, nájde veľmi veľký výber modelov. Nie všetky postele však vydržia to, čo predstavujú. Preto stojí za to porovnať niekoľko modelov a vyvinúť rôzne hodnotiace kritériá, aby ste našli svojho osobného víťaza testu. Viac informácií je napríklad v Test pružinového lôžka v boxe od spoločnosti Boxspring-Kiki. Nájdete tam nielen pozitívne alebo negatívne hodnotenie, ale aj informácie o tom, pre koho je model boxovej pružinovej postele vhodný.

Aké príslušenstvo existuje pre postele s pružinovými matracmi??

box pružinové lôžkové príslušenstvo-posteľná bielizeň-plachty-vhodné

Vrchnú vrstvu si možno jednoducho predstaviť ako druhý tenký matrac, ktorý spočíva na skutočnom matraci. Nie všetci výrobcovia ponúkajú svoje postele s matracom a krycou vrstvou, a preto si mnoho zákazníkov kladie otázku: Naozaj potrebujete topper? Samozrejme, môžete spať aj bez natierača. Ale pri výbere boxovej pružinovej postele s vrchným krytom je toho veľa čo povedať. Aj keď môže tiež zlepšiť pohodlie pri ležaní, urobí veľa aj z hygienických a klimatických vlastností.

Výhoda dvoch matracov v pružinovej posteli s dvojitým boxom je zrejmá: každý si môže vybrať svoj vlastný individuálny matrac so správnym stupňom pevnosti. Môže sa však stať, že sa matrace trochu od seba odlepia. Nepríjemné odsúvanie matraca ráno môže byť samozrejme z dlhodobého hľadiska veľmi nepríjemné. To je možné napraviť protišmykovými podložkami a / alebo súvislou vrchnou vrstvou, ktorá z postele urobí veľkú plochu na opaľovanie bez nepríjemných prasklín pre návštevníkov..

Aký vysoký by mal byť nočný stolík pre boxerskú posteľ?

box-jarná posteľ-výška-nočný stolík-plánovanie

Správny dezert je určite súčasťou dobrej jarnej postele. Výška nočného stolíka by mala byť samozrejme tiež prispôsobená výške postele: optimálna by bola výška medzi 57 a 65 centimetrami. Lavice do postele ponúkajú rovnako štýlový doplnok a praktický úložný priestor pre nočné stolíky. Mimochodom, existujú aj postele pre deti, ktoré sú extra vysoké a dajú sa ľahko prispôsobiť rodičovskej pružinovej posteli.

Ktorá boxová pružinová posteľ pre malé miestnosti a šikmé stropy?

Boxové pružinové postele sú vzhľadom na svoju štruktúru pomerne objemné a opticky zaberajú veľa miesta. Preto nie sú vhodné do malých spální. Krabicová pružinová posteľ bez čela ponúka praktické výhody a dá sa použiť aj v malých miestnostiach. Tí, ktorí sa schválne zaobídu bez čalúneného čela, šetria na výške a dĺžke. Posteľ je možné umiestniť tak ideálne, aby ste neplytvali priestorom.

Pre koho je boxová pružinová posteľ vhodná??

box-pružinová-posteľ-kto-vhodný-mladí-ľudia-2-ľudia

Krabicové pružinové postele sú v zásade vhodné pre každého. Pri výbere však hrá úlohu množstvo rôznych faktorov: telesná hmotnosť, ovčie zvyky, vek, alergie, osobné preferencie atď. Jediné, čo je rozhodujúce, je informovať sa vopred a nájsť perfektnú posteľ pre svoje potreby. Pretože najdrahšia posteľ nie je vždy najvhodnejšia.

V nasledujúcej tabuľke sme stručne zhrnuli niektoré odporúčania. Prajeme vám pokojné noci v boxovej pružinovej posteli!

Vrchná konštrukcia matraca
pre svetlých ľudí Vyberte si spodnú stavbu so zavesením Bonell: Pružinové jadrá Bonell sú vhodné pre osoby do približne 80 kg Matrac so sudovými vreckovými pružinami (250 pružín na meter štvorcový) voľne voliteľné
do 100 kg Krabicová pružina s jadrovým pružinovým jadrom Matrac s valcovými pružinami

– 260 pružín na meter štvorcový

– Poťah zo studenej peny zaisťuje pevnejší základ

Topper zo studenej peny
pre ľudí s nadváhou – stabilný rám a nohy z masívneho dreva

– Vreckové pružinové jadro

– Matrac s 500 pružinami na meter štvorcový ponúka dobrú oporu

– Matrac je ideálne potiahnutý studenou penou

– Krycie vrstvy vyrobené zo studenej peny alebo viska spevňujú základňu

– "Vysoká odolnosť" Topper

pre pražce chrbta a žalúdka Krabicová pružina s jadrovým pružinovým jadrom – Pražce chrbta a žalúdka by mali zabezpečiť, aby mali tendenciu ležať pevnejšie vo všetkých oblastiach

– vysokokvalitné jadro vyrobené zo studenej peny, tvarovanej peny alebo latexu

– Vreckové alebo sudové vreckové pružinové jadro

– H2

Topper zo studenej peny
pre bočné podvaly Krabicová pružina s jadrovým pružinovým jadrom – Matrac s valcovým pružinovým jadrom a matracmi z prírodného latexu

– Dávajte pozor na vhodné rozdelenie matracov

– Ramenná a panvová oblasť musí byť mäkšia

– H1

mäkký pocit ležania

– Latexový topper

– Visco pena

na silné potenie Krabicová pružina s jadrovým pružinovým jadrom Vnútorný pružinový matrac

– Pohodlná pena, studená pena, latex, gél

– Topper vyrobený z klimatického latexu

– Vrchná vrstva zo studenej peny – pena by mala byť v ideálnom prípade s otvorenými pórmi, a preto by mala byť priedušná

– Vrchný kryt s všestranným klimatickým pásom

pre alergikov Vnútorná spodná konštrukcia vždy zaisťuje dobré vetranie

– Poťah vyrobený z umelej kože alebo drevených prvkov namiesto čalúnenia

V ideálnom prípade matrac vyrobený z priedušného materiálu: matrac zo studenej peny, matrac z prírodného latexu, pružinový matrac Používajte obaly – poťahy odpudzujúce roztoče na matrace a kryty

– Topper s latexom

pre deti 7 – 11 rokov: 90 x 200 cm

12 – 15 rokov: 140 x 200 cm

od 15 rokov: 140 x 210 až 220 cm

Pretože sa deti počas spánku veľa pohybujú, musí existovať rovnaká úroveň stability po celej ploche na ležanie. voľne voliteľné
pre nezadaných 90 x 200 cm

100 x 200 cm

120 x 200 cm

140 x 200 cm

prispôsobené osobným potrebám voľne voliteľné
pre 2 osoby – 140 x 200 cm ideálne pre tých, ktorí sa práve zamilovali

– Obľúbený je rozmer 160 x 200 cm

Manželské postele

– 180 x 200 cm ideálne ako manželská posteľ

Rôzne stupne tuhosti jednotlivých matracov požadované v manželskej posteli skvelý celoplošný zavierač, ktorý môžem odporučiť

pre seniorov Krabicová pružinová posteľ s motorom – mäkké

– Matrac s bubnovými vreckovými pružinami

– v závislosti od hmotnosti – od 250 do 500 pružín na meter štvorcový

Vrchná doska zo studenej peny

Viscotopper