spálňa

Nápady na dizajn spálne – nový priestor pre posteľ

Spálňový dizajn veľkej presklenej prednej postele v strede miestnosti

Kým posteľ pri Dizajn spálne je väčšinou umiestnená vycentrovaná na stene, táto cesta nie je vždy zaujímavá a vôbec nie unikátna. Ak hľadáte nápady na nové miesto pre posteľ v detskej izbe alebo vo vašej spálni, pozrite sa na naše kreatívne návrhy. Veľkosť a usporiadanie miestnosti bude v skutočnosti určovať najlepšie miesto pre vašu posteľ, ale stále môžete vymyslieť niekoľko rôznych variácií pre neobvyklý vzhľad..

 Dizajn spálne – posteľ v strede miestnosti

Moderný dizajn spálne, integrované police, stredná izba

Ak máte veľkú spálňu, môžete umiestniť posteľ do stredu miestnosti, nie k stene. Tento variant je obzvlášť účinný, ak sa chcete pochváliť ozdobným a krásne navrhnutým čelom postele. Luster visiaci nad posteľou by zvýraznil stred miestnosti ako ohnisko. Aby ste nemali pocit, že posteľ nikam nepláva, položte na čelo postele čalúnenú lavicu a za posteľ konzolový stolík. K tejto myšlienke sa perfektne hodí čelo postele s poličkou. Či už si vyberiete otvorené police alebo skryté, výsuvné úložné prvky, tento dizajn bude v spálni skutočným pútačom pozornosti. V detskej izbe ozdobte čelo postele rozprávkovými svetlami a girlandami alebo pripevnite peknú nálepku s motívom.

Čelo postele s otvorenými policami

rozdeľovač spálne-dizajn-posteľ-stredné-police-miestnosti

veľké čelo postele by mohlo slúžiť aj ako rozdeľovač miestností

moderná spálňa-dizajn-posteľ-stredná izba-veľké čelo postele

 Dizajn spálne – posteľ vo výklenku

spálňa-dizajn-deti-jednolôžko-výklenok-vstavaný-úložný-priestor-dole

Ak chcete pre svoju posteľ nájsť útulné, pekne vyzerajúce miesto, vložte ho do výklenku. Ak je vaša posteľ umiestnená v malej, polouzavretej miestnosti, vytvoríte v miestnosti intímnu atmosféru a voľný priestor pre ďalšie kusy nábytku. Ak má výklenok okno, môžete zavesiť závesy, aby priestor na spanie pôsobil vzdušne. Ak v miestnosti už nie sú výklenky, potom môžete mať niekoľko sadrokartónových dosiek vyrobených zo sadrokartónu. Vhodným nápadom by bolo naplánovať úložný priestor pod posteľou, aby ste priestor využili čo najefektívnejšie.

postavte posteľ pod schody

spálňa-dizajn-posteľ-výklenok-schody-integrovaná

Vytvorte výklenok pre poschodové postele so sadrokartónovou konštrukciou

spálňa-dizajn-deti-poschodové postele-výklenok-vstavaný

Návrh spálne – navrhnite poschodovú posteľ

detská izba-poschodové postele-biela-úložný priestor-integrovaný

Ak v spálni zdvihnete posteľ o niečo vyššie, vytvoríte pod ňou voľný priestor pre šatník alebo stôl. Poschodové postele sa síce často používajú v detských izbách, ale sú vhodné aj pre dospelých. Pracovný stôl môžete integrovať pod posteľ alebo vytvoriť celú domácu kanceláriu. Útulný kútik na čítanie by bol ďalšou možnosťou, ak tam plánujete stolovú knižnicu a pohodlné kreslo. Ak máte obmedzený úložný priestor na svoje oblečenie, môžete si pod podkrovnú posteľ postaviť komodu, vešiak na šaty alebo celú šatníkovú skriňu. Ak chcete dodatočnému priestoru dopriať trochu viac súkromia, môžete zavesiť záves z rámu postele na podlahu a skryť prípadný neporiadok alebo neporiadok.

umiestniť šatník a písací stôl

Poschodová posteľ, písací stôl, detská izba, schodisko, police

Pod podkrovnou posteľou vytvorte kútik na čítanie

Poschodová posteľ-detská izba-svetlý rebrík

Pripojte závesy k posteli

posteľné závesy-biela-priehľadná látka-ružové-akcenty

Obklopte svoju posteľ závesmi a vytvorte zaujímavý a elegantný vzhľad. Posteľ môžete položiť čelom postele alebo jednou dlhou stranou na stenu podľa vlastného výberu. Na strop nad posteľ namontujte štyri tyče, ktorými zavesíte závesy alebo pásy látky a budete môcť posteľ zavrieť zo všetkých strán. Ďalšou možnosťou by bolo položiť tyč priamo nad stred postele, aby záves mohol slúžiť ako ozdoba steny. Táto myšlienka je ideálna pre šikmé stropy a dievčenskú spálňu. Zvlášť romantický pohľad, nie??

obzvlášť efektívny pre šikmé stropy a pre romantický dizajn spálne

posteľová opona-kvetinové motívy-purpurovo-ružová-dievčenská izba

moderná farebná kombinácia v hnedej a bielej farbe

postele-závesy-farby-spálňa-biela-čokoládovo-hnedá

dizajn spálne romantická posteľ s baldachýnom-biele závesy

spálňový dizajn stredný-drevo-teplá-atmosféra-stena design-sedenie

dizajn spálne šikmá strecha-polica-schody-biela-stena

spálňa-dizajn-plávajúci-efekt-posteľ-biela-stena