spálňa

Magický purpurový dizajn spálne pre moderný interiér

dramatický vzhľad-luxusná spálňa-fialová

Na niečo trochu iné, ale rozhodne v súlade s trendmi farieb na rok 2012, uvádzame výber najzaujímavejších spální. Spoločným spojením je fialová farba. Fialová je slovo, ktoré v skutočnosti definuje škálu farieb, od modro-červenej po červeno-modrú. Variácií je preto mnoho. Bez ohľadu na to, ktorý variant je zvolený, efekt je jeden fialová spálňa Dizajn je pravdepodobne ohromujúci. Najdramatickejší vzhľad pochádza z použitia nasýtenej fialovej farby namiesto svetlejšieho odtieňa.

Fialová spálňa – perfektná dievčenská izba

purpurová spálňa-perfektná dievčenská izba

Fialová spálňa vytvára veľmi atmosférickú atmosféru od „super chic“ po zvodnú a náladovú. Zoznam trendov farebnej módy pre rok 2012 obsahuje tóny bobúľ ako predpovedané obľúbené. Fialová, samozrejme, je farba mnohých bobúľ a ovocia. Šťavnatý fialový dizajn spálne môže byť rovnako chutný. Je to bohatá, očarujúca farba. V kombinácii s ladiacimi tmavšími fialovými odtieňmi dodá miestnosti opulentný charakter. Od staroveku bola purpurová spájaná so šľachticmi ako s jediným bohatým ľuďom, ktorý nosil tento bohatý odtieň. Myslíme tým rímskych cisárov a senátorov. Znie to možno zvláštne, ale purpurové látky boli zafarbené tekutinou získanou zo vzácnej mušle. Preto sa purpurová stala symbolickým odznakom pre rímskych vysokých úradníkov a vodcov.

ohromujúca kombinácia – tyrkysovo modrý a purpurový dizajn spálne

úchvatná-kombinácia-tyrkysovo-modro-fialová

tyrkysovo-purpurovo-farebne lákavé spálne

Ak chcete štýlový vzhľad, zvýraznite svoj purpurový dizajn spálne bielou farbou na rámoch okien alebo dverí, poličkách a inom príslušenstve. Pre jemnejší vzhľad vyzerá fialová krásne oproti vyzliekanému drevu v svetlých alebo teplých stredných tónoch. Kráľovský vzhľad purpurovej spálne vám umožňuje zaviesť do vašej dekorácie bohaté a extravagantné doplnky a textílie. Silne prešívané textílie ako zamat a hodváb vyzerajú skvele. Kovanie s ozdobami, ako sú lustre, sa k tomu ideálne hodia. Fialová sa tiež hodí k kovu. Zlato a striebro môžu byť jemne predstavené vo fialovej spálni. S pomocou zlatej nite v tkanine alebo jedného alebo dvoch ozdobných rámov na obrazy alebo zrkadlá. Skúste sa vyhnúť príslušenstvu, ako sú vypínače svetla v zlatej farbe, pretože nie sú také vkusné! V modernej alebo minimalistickej spálni použite oceľové motívy na výrazný kontrast s bohatými fialovými tónmi. Pokojné a svetlé alebo bohaté a vášnivé fialové spálne sú pre rok 2012 to najlepšie.

od Jaz

romantická stena-dekorácia-svetlo-purpurové-farby-spálňa

 štýlové poschodové postele – strieborné a fialové spálne

štýlové poschodové postele-strieborno-fialové-spálne

biela a fialová v spálni – nápad na dizajn

nápad na dizajn spálne v bielej fialovej farbe

tmavofialová spálňa

tmavo fialový dizajn spálne

fialové vintage dekoratívne prvky

  fialové prvky spálne do spálne

fialový a biely dizajn spálne

fialový biely dizajn spálne

fialová spálňa a vintage toaletný stolík

fialový spálňový toaletný stolík  moderné-čierna-biela-spálňa-fialové-akcenty

moderný-biely-spálňový-nábytok-purpurový-akcenty

Ošumelý šik a sýto purpurový v spálni

shabby-chic-deep-purple-bedroom

rustikálny dizajn v spálni – drevená a fialová dekorácia

rustikálny-dizajn-spálňa-drevo-purpurová-dekorácia

100 nápadov na bývanie pre návrhy spální v rôznych štýloch zariaďovania