Remeselné nápady

Vyrobte si vianočné ozdoby na stromček sami zo žiaroviek – 20 nápadov

dekorácie stromčeka na vianočné žiarovky-nápady-dekorácia-drotárstvo-ľahké

Ozdoby na stromček sú dôležitým prvkom vianočnej výzdoby. Okrem zakúpených vianočných gúľ môžete na ozdobu vianočného stromčeka použiť aj domáce a použiť tak jednotlivé dekorácie. Na ozdobu vianočného stromčeka sa používa široká škála materiálov. A ak vás baví recyklovať staré veci, dnešný nápad sa vám bude určite páčiť. Môžete ich použiť ako nádherné staré žiarovky Vianočné ozdoby na stromček tým, že ich vopred navrhnete tak, ako chcete. V tomto článku sme dali dohromady niekoľko inšpirácií.

Vianočné ozdoby na stromček vyrobené zo skla

dekorácie stromčeka na vianočné žiarovky-sklo-inšpirácie-farebné-metalické-prevedenie

Žiarovky, ktoré vyberiete na vianočné ozdoby na stromček, môžu mať tiež akýkoľvek tvar. Vôbec nezáleží na tom, či použijete klasický tvar hrušky alebo dáte prednosť modernejším. To isté platí aj pre veľkosť. Vypálené žiarovky starého reťazca svetiel sú veľmi obľúbené aj pri vianočných ozdobách stromčekov.

Žiarovky ako vianočné ozdoby na stromček v skupinách

ozdoby na stromček na vianočné žiarovky-trblietky-dizajn-skupiny-vyrobte si sami

Aby vianočné ozdoby vyzerali nezvyčajne, môžete myslieť nielen na zaujímavú výzdobu a dizajn žiaroviek. Ak používate malé žiarovky, môžete na ne upozorniť zavesením do malých skupín. Najlepšie je vybrať nepárne číslo. Na zavesenie je vhodná bežná šnúra alebo niť, ale aj pekné stužky.

Vyrobte si ozdoby na stromček sami s trblietkami

ozdoby na stromček na vianočné žiarovky-trblietky-dizajn-pestré-farby-priadze-prívesky

Pravdepodobne najjednoduchším, ale stále efektívnym spôsobom navrhovania žiaroviek je použitie trblietok v akejkoľvek farbe. Toto je možné využiť rôznymi spôsobmi. Hore vidíte, ako môžete zvonka ozdobiť žiarovky ako vianočné ozdoby na stromček, napríklad tak, že ich nastriekate sprejovým lepidlom a potom namočíte do trblietok. Po zaschnutí jednoducho odstráňte prebytok.

Ozdobte žiarovky zvnútra

ozdoby na stromček na vianočné žiarovky-strieborné-trblietavé-stuhy-červené-farby

Ďalším variantom je opraviť trblietky zvnútra, keď ako vianočné ozdoby navrhujete ozdoby na stromček zo žiaroviek. Existujú rôzne techniky, ako to urobiť, a môžete si vybrať, čo je pre vás najľahšie. Buď vložíte do žiarovky lepidlo a krútite, kým nie sú všetky vnútro pokryté lepidlom. Vylejte prebytočné lepidlo a nalejte do žiarovky dostatok trblietok. Alternatívne je vhodné aj sprejové lepidlo alebo silný lak na vlasy. Odstráňte prebytočné trblietky a dokončite tak vianočné dekorácie stromčeka.

Glitre vo viacerých farbách

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-trblietky-dve farby-zeleno-modrá-malá

Akonáhle to pochopíte, môžete skúsiť použiť viac farieb. Toto je bezpochyby o niečo komplikovanejšie. Najprv navrhnite spodnú časť žiarovky ako vianočnú ozdobu stromčeka. Akonáhle je tento suchý, pokračujte ďalšou farbou. Aj keď to na prvýkrát nejde, nevzdávajte to! Prax vytvára majstrov!

Dekorácia s nálepkami

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-bielo-modrá-vločka-trblietky-lepidlo

Ešte jednoduchšie je použiť hotové nálepky na ozdobu žiaroviek. Vyberte si vianočné alebo zimné motívy ako snehové vločky. Môžete si tiež vopred zafarbiť vianočné ozdoby na budúci strom, aby ste dosiahli zaujímavý farebný kontrast.

Vyrobte si ozdoby na stromček a namaľujte žiarovky

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-farba-snehuliak-nápad-látka-dekorácia

Na navrhovanie žiaroviek a získanie pekných alebo vtipných akcentov na vianočný stromček použite širokú škálu materiálov. Žiarovku v klasickom tvare je možné dokonale premeniť na snehuliaka v bielej farbe. Po zaschnutí farby ozdobte vianočné ozdoby na stromček látkou, gombíkmi alebo inými vecami.

Ozdoby na vianočný stromček v bielej a striebornej farbe

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-biela-strieborná-snehuliak-ozdobte jedľu

Rám môže byť skrytý vlastnoručne vyrobeným klobúkom pre príslušnú postavu. Môže však predstavovať aj samotný klobúk, ako to bolo urobené pri týchto dvoch variantoch dekorácií stromčeka. Základnými farbami sú biela a strieborná vo forme trblietok. Takéto dekorácie na stromček môžete robiť s deťmi. Tí najmenší môžu kresliť tváre pomocou fixiek.

Tinker stromové dekorácie sami

Ozdoby na stromček-vianočné-žiarovky-dizajn-farby-akryl-anjel-sobí vzor

V závislosti od toho, ako dobre dokážete maľovať, je možné ľubovoľný motív namaľovať farbou potom, ako ste navrhli žiarovku ľubovoľnou základnou farbou. Okrem snehuliakov a Mikulášov sa sem hodia aj anjeli, soby, hviezdy či sviečky. Ako vidíte, vianočné ozdoby na stromček je možné navrhnúť podľa vášho vkusu.

Použite tvar žiarovky

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-soby-nápad-drotár-farba-čiapka

Skutočný tvar žiarovky je skvelý na vytváranie tvárí. Jediné, čo chýba, je správna farba. V tomto prípade výroby vianočných ozdôb bol ako motív použitý roztomilý sob. Okrem toho bola pridaná čiapka a papierové parohy. Farby, ktoré sa navzájom stretávajú, najľahšie získate pomocou špongie.

Dizajn Santa Claus

strom-ozdoby-vianoce-žiarovky-deti-santa-claus-fúzy-maľba

K sobom sa asi najlepšie hodí Santa Claus. Nezabudnite na to pri navrhovaní vianočných ozdôb na stromček. Klobúk si môžete upliesť sami. Alternatívou je použiť červenú ponožku, ktorú navlečiete na žiarovku. Navyše ich ozdobte bielou stužkou a snehovou vločkou.

Návod na dekoráciu stromčeka

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-návod-jednoduché-urob si sám-santa-claus-farba

Tu je jednoduchý sprievodca, ktorý vám pomôže urobiť Santa Clausa. Najprv namaľte obrysy a potom ich zafarbite príslušnou farbou. To môžu zvládnuť aj deti. Rám dostane červenú farbu a týmto spôsobom slúži aj ako klobúk. Doplňte vianočné ozdoby stromčekom pomocou bambule alebo vaty.

Ozdoby na stromček v štýle shabby chic

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-sprej-farby-vzory-látky-krajka-sieťovina-strieborná

Nosený, starý vzhľad je v dekorácii veľmi obľúbený. A hlavne na Vianoce vytvára vhodnú, nostalgickú atmosféru. Vytvorte si ho sami podľa pokynov na výrobu dekorácií vianočného stromčeka zo žiaroviek. Na žiarovku prilepte hrot alebo sieťku a nastriekajte sprejom v striebre. Po zaschnutí farby môžete tkaninu odstrániť. Nezabudnite rozložiť podložku.

Snehuliak ako motív

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-návod-snehuliak-šál-plsť-kefa

Snehuliak je tiež rýchlo vyrobený. Ako už bolo uvedené, na to je potrebná biela základná farba. Nechajte ich uschnúť a pokračujte v maľovaní na tvár. Je len na vás, ako presne tvarujete tvár. Hore môžete vidieť skvelý príklad, ktorý môžete skopírovať na vianočné ozdoby.

Žiarovky ako váza

strom-ozdoby-vianoce-žiarovky-váza-vianočný stromček-bobule-voda

Čo tak ozdobiť vianočný stromček čerstvými kvetmi alebo inými prvkami? K tomu sú potrebné vázy, ktoré zásobujú kvety alebo konáre vodou. A žiarovky sú veľmi vhodné. V objímke urobte dostatočne veľký otvor, cez ktorý sa vetvy zmestia. Naplňte žiarovku vodou a umiestnite vetvu dovnútra. Zaveste teda vianočné ozdoby na stromček.

Vianočná dekorácia s perlami

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-deti-perla-výplň-strieborno-zlaté

Skombinujte trblietky s inými prvkami, ako sú perly. Aby však boli aj tieto vidieť, mali by ste trblietky vyberať len veľmi diskrétne. Potom, čo nanesiete lepidlo, vložte do žiarovky veľmi málo lesku. Potom vianočné ozdoby na stromček naplňte perlami v rovnakej alebo kontrastnej farbe.

Jedlá náplň

ozdoby na stromček-vianoce-žiarovky-posýpka-darček-pečenie-mix-dekorácia

Jedným z trendov je rozdávať na Vianoce hotové zmesi na pečenie. Ak ste si vybrali tento druh darčeka, môžete k nemu pridať žiarovky naplnené farebnými postrekmi. Tento farebný dizajn vianočných dekorácií je obzvlášť originálny, ale nemusí sa jesť, ale môže byť zavesený na strome každý rok..

Ostatné náplne

strom-ozdoby-vianoce-žiarovky-sklenené črepy-more-plnenie-vianočný-stromček-ozdobiť

Vymyslite niečo, čím naplníte žiarovky ako vianočné ozdoby. Či už ide o drahé kamene, úlomky skla z pláže, perly, kamienky alebo konfety, všetko je vhodné, nie je vlhké a môže časom plesnivieť. Vymyslite niečo a navrhnite špeciálny vianočný stromček alebo darujte svoje diela.