Remeselné nápady

Vyrobte si Mikuláša na Mikuláša – 20 nápadov na dekoráciu a ručné práce

Počas vianočného obdobia existuje široká škála tém a motívov, ktoré je možné použiť na ručné práce, aby ste sa zároveň dostali do vianočnej nálady. Jeden z najobľúbenejších sviatočných dní počas vianočného obdobia je Mikuláš, obzvlášť s deťmi. Veľmi vhodnou postavou, s ktorou sa dá v tejto dobe pohrávať, je samotný Santa Claus, Môžete na to použiť rôzne materiály a veci, ako vám ukážeme v tomto článku. Je tiež veľmi praktické, že môžete Santa Clausa používať ako ozdobu počas celého vianočného obdobia. Niekoľko skvelých nápadov s návodom, ako na to Drotár s Mikulášom zostavili sme nižšie. Existujú varianty pre deti aj pre dospelých.

nicholas drotár nápady-návody-gumáky-červeno-slávnostné

Svätý Mikuláš vyrába ručné práce z akéhokoľvek materiálu

toaletný papier nikolaus tinker rolka-plstené okuliare-drôt-krútiť očami

Santa Clausa môžete z toaletných roliek s deťmi vyrobiť bez veľkej námahy. Ak radi a často robíte ručné práce, určite budete pravidelne zbierať toaletné papieriky. Teraz to môžete použiť a urobiť tak plsteného Santa Clausa zároveň. Ak chcete urobiť Santa Clausa, jednoducho zakryte toaletnú rolku plsťou, ktorú ste vopred rozrezali. Okuliare získate rýchlo a jednoducho pomocou drôtu, ktorý omotáte okolo ceruzky a vytvoríte rovnomerné kruhy.

Mikulášsky drotár s deťmi – jednoduché vianočné remeslá s návodom

Santa Claus drotár s deťmi: 13 kreatívnych nápadov s vysokým faktorom zábavy

Santa Claus drotár s rôznymi materiálmi – 15 skvelých nápadov

Mikuláš z papierového taniera

nicholas drotár papierové taniere-vata-brada-klobúk-deti

Každý druh vianočnej ručnej práce je pre deti zábavou. Napriek tomu by ste mali vyberať jednoduchšie návody pre najmenších, aby nestratili záujem. Papierové taniere sú perfektné ako materiál, pretože neuľahčujú ručné práce. Vnútorná oblasť platne je navrhnutá s farbou pokožky. Vytvorte fúzy pre Santa Clausa z vatových tampónov. Potom musíte urobiť mikulášsky klobúk z papiera a potom pridať googly oči a červenú bobuľu ako nos a tvár je pripravená.

Remeslá s deťmi na Vianoce

nicholas drotár trojuholník-deti-nápady-papptelle-brada

Ak robíte Mikuláša s papierovými taniermi, môžete si vybrať aj tento variant. Z jedného taniera získate dvoch Santa Clausov. Tohto Santa Clausa vyrobíte z trojuholníka z červeného remeselného papiera. Prilepte naň polovicu papierovej platne a zrežte ju zľahka pozdĺž vonkajšieho okraja. Googlyho oči a bambuľka tvarujú tvár, zatiaľ čo vata zdobí klobúk.

nicholas drotár červený-papierové taniere-ľahké-deti-urob si sám

Výroba mikuláša z papiera je jednoduchá a učí deti používať nožnice súčasne. Ako základ pre túto myšlienku opäť použite papierový tanier. Okrem toho striháte rôzne prvky, ako sú ruky, ruky a nohy, čižmy a opasky. Brada je vyrobená z kúskov papiera. Môžete ich vyrobiť veľmi rýchlo pomocou drviča papiera.

Vyrobte si mikulášsku čiapku a ozdobte ju – tu nájdete návody a nápady

Môžete si teda vyrobiť mikulášske vrece z rôznych materiálov – nápadov & Inštrukcie

6 inšpirácií na kreatívnu vianočnú ozdobu košíčkov a tort

Mikulášske remeselné nápady s plyšovým drôtom

nicholas-drotár-drevo-guľová hlava-plyšový-drôtený klobúk

Ďalšími skvelými nápadmi na výrobu Santa Clausa sú figúrky, na výrobu ktorých používaš plyš alebo čističe rúrok. Varianty sú opäť početné. Ktorý z nich si vyberiete, závisí úplne od toho, aké ďalšie materiály máte k dispozícii. Vyššie uvedený príklad má telo vyrobené z lakovaného dreva, ku ktorému bola prilepená drevená guľa pre hlavu. Len klobúk je vyrobený z plyšového drôtu.

Vyrobte si vtipné figúrky na Mikuláša

nikolaus-drotár-plyšový-drôt-čistič-rúr-tvar-hviezda-červeno-zlatozelený

Tu bolo opäť navrhnuté samotné telo s plyšovým drôtom. Tá naberá tvar hviezdy, ktorá sa hodí rovnako dobre ako motív na vianočné obdobie. Drevená guľa je potom opatrená bodkami pre oči a čiapkou a bradou a potom je prilepená na telo. Na výrobu vecí pre Santa Clausa nemusíte používať červený plyšový drôt. S béžovým alebo sivým tónom získate škandinávsky nádych.

Vyrobte si Mikuláša z kartónu

nicholas-drotár-papier-mache-kartón-kužeľ-farby-tváre

Ak máte taký kužeľ, môžete vyrobiť Santa Clausa z lepenky. Pokyny na ručné práce sú skutočne obzvlášť jednoduché, a preto ich môžu vykonávať aj deti. Táto dekorácia je opäť o niečo originálnejším variantom, ktorý sa vymyká klasickému vzhľadu Santa Clausa, ale napriek tomu je mimoriadne osobitý.

Kartón ako remeselný materiál

nicholas-tinker-paint-paint-modern-idea-red-light-blue-white-cone

Takého Mikuláša si môžete vyrobiť aj z papierového machu. Či už ide o lepenku alebo papierovú hmotu, najskôr namaľte kužeľ. Červená je opäť klasika, ale môže byť tiež nahradená inou farbou a kombinovaná s inými farbami. Pri maľovaní nechajte na tvár polkruh voľný, na ktorý namaľujete dva body a prilepíte bambuľku. Hrot kužeľa môžete ozdobiť aj malou brmbolcom. Takýchto Santa Clausov si môžete vyrobiť aj v oversize.

Návod na výrobu Mikuláša s legom

nicholas-drotár-lego-nápad-návod-jednoduché-stavebnice

Ak má vaše dieťa veľa stavebných kameňov, teraz je ten správny čas na to, aby ste z nich vyrobili slávnostné figúrky. A keďže sme na tému Santa Claus, máme pre vás tiež vyššie uvedený návod, ako vyrobiť Lego Santa Clausa a aké stavebnice na to potrebujete. Tento remeselný nápad bude pre vaše dieťa určite veľká zábava.

Mikuláši zo škoricových tyčiniek

nicholas-drotár-škorica-palica-vtipný-nápad-dekorácia-upútavka

Vôňa škorice je obzvlášť príjemná a predovšetkým typická počas vianočného obdobia. Ak ho chcete distribuovať v izbách, môžete zo škoricových tyčiniek urobiť roztomilého Mikuláša a túto dekoráciu rozdať v dome. Na jeden koniec tyčiniek škorice prilepíte priadzu vo forme očka a dekorácie môžete zavesiť, kam chcete.

Drotár so zátkami na víno

hrnček Nicholas Tinker-nápad-pralinka-červená-korok-diy

Môžete si vyrobiť takého malého Mikuláša na ozdobu darčekov. Figúrku môžete použiť aj na ozdobenie borovicovej zelene. Budete potrebovať zátky, z ktorých polovicu navrhnete v červenej farbe, a tiež čokolády, ktoré majú červený tvar a pripomínajú klobúk. Tieto čokolády nalepíte na korok. Potom si namaľujte oči a prilepte malú bublinu pod oči ako nos a jednu na pralinkový klobúk. Brada a kožušina klobúka sú vyrobené z posekanej priadze.

Dizajnové murárske nádoby

nicholas tinker murár jar-design-farba-odtlačok ruky-kostým

Dózy Mason sa dajú ľahko a rýchlo navrhnúť a premeniť na zaujímavé pútače pozornosti. Pri prvom variante sa najskôr nanesie základná farba a hneď ako farba zaschne, sa na ňu položí odtlačok ruky. Potom ho použijete pri navrhovaní Mikuláša. Ďalším variantom je jednoducho navrhnúť murársku nádobu vo farbách kostýmu Santa Clausa. Získate skvelé vázy alebo nádoby na darčeky.

Vyrobte si Santa Clausa z dreva

skupina Nicholas-drotár-kmeň-konár-vetva-drevo-maľba

Dreveného Santa Clausa si môžete ľahko vyrobiť pomocou kmeňa stromu alebo hrubej vetvy. Pri figúrach je horný koniec šikmo rezaný. Získate tak väčšiu plochu na orámovanie tváre. Potom to jednoducho namaľujte vhodnými farbami. Brada môže byť tiež vyrobená z plsti, bavlny alebo vlny. Táto dekorácia je obzvlášť zaujímavá v skupinách. Ak vyrábate túto mikulášsku dekoráciu, je najlepšie navrhnúť niekoľko drevených figúrok súčasne.

Ozdobte fľašu vína ako Santa Claus

nicholas-drotár-fľaše vína-zdobiť-klobúky-baerte

Ozdoby na stôl Nikolaus môžete vyrobiť ozdobením fliaš vína, ktoré potom položíte na banketový stôl. Vytváranie nápadov na Santa Clausa je tiež veľmi vhodné ako darček na festival. Z plsti si môžete vyrobiť mikulášsku čiapku, na ktorú potom priamo pripevníte fúzy. Ten posledný si môžete navrhnúť podľa seba. Nos môže pozostávať z pomponu, gombíka alebo iných vecí. Vymysli niečo!

Na ručné práce používajte farby na prsty

nicholas-drotár-deti-maľba odtlačkom prsta-vianoce

Ak robíte Mikuláša, môžete použiť aj farby na prsty. To je obzvlášť veľká zábava pre deti. Nakreslite dvojfarebnú farbu na kus papiera a potom ju ozdobte odtlačkami prstov. Alternatívne môžete Santa Clausa navrhnúť výlučne z odtlačkov prstov. Aby ste to dosiahli, nakreslite to ceruzkou alebo vytlačte motív, ktorý sa potom „zafarbí“ odtlačkami prstov.

Vyrobte si pekné Nikolausské dekorácie sami

nicholas-drotár-veniec-dospelí-plsť-polystyrénové-krúžkové-špendlíky

Ďalším nápadom pre dospelých alebo staršie deti je tento sympatický veniec do dverí, ktorý napodobňuje Santa Clausa. Ak chcete urobiť tento variant Santa Clausa, potrebujete polystyrénový prsteň, plstený materiál červenej farby a špendlíky, ako aj pás vyrobený vlastnými rukami z papiera, plsti alebo iného materiálu. V pokynoch môžete vidieť, ako postupovať.

Tinker Santa Claus face

Nicholas-Tinker-Ice-Cream-Sticks-Nicholas-Face-Wadding-Beard-Paper-Hat

S nanukami na nanuky ste už určite videli veľa remeselných nápadov. Radi by sme vám ukázali ešte jeden. Najmä v domácnosti s deťmi je väčšinou veľké množstvo zmrzlinových tyčiniek. Z tohto dôvodu sú projekty s týmto materiálom vítanou vecou. Santa Clausa môžete s deťmi vyrobiť tak, že k sebe pripevníte niekoľko nanukov a potom ich vybavíte tvárou a klobúkom z papiera a bradou z vaty.

Mikulášsky drotár pre dospelých – nápad na slávnostné dezerty

nicholas-drotár-dezert-dizajn-originál-marshmallows-fúzy-košíčky

Vo sviatočný deň, ako je Mikuláš, by vo večerných hodinách nemal chýbať dezert. Radi by sme vám predstavili cupcakes ako nápad, ktorý navrhujete ako Santa Claus. Tu môžete prísť s rôznymi nápadmi na dizajn. Klobúk môže byť vyrobený z gumpaste, zatiaľ čo bradu vyrábate z malých marshmallow. Dobre sa dá pracovať aj s glazúrami. Drotár so skutočne originálnym nápadom na Santa Clausa, nie??