Remeselné nápady

Vyrobte si letné lampáše – 3 ručné pokyny s okuliarmi, mušľami a plechovkami

Pre útulný večer na terase by nemali chýbať sviečky. Okrem solárnych lámp a ďalších jemných svetelných zdrojov vytvárajú útulnú atmosféru, ktorá nám umožňuje vychutnať si teplé letné večery ešte lepšie. Lucerna, ktorá je domáca, je ešte lepšia! Zostavili sme niekoľko nápadov, pomocou ktorých môžete vyrobiť letné lampáše a ozdobiť nimi svoju terasu, balkón alebo obývačku..

Vyrobte si letné lampáše s exotickým nádychom – ananásové poháre

Voňavé sviečky do pohára si vyrobte sami pre domáce lampáše

Ananás nám sníva o exotických krajinách a je priamo spojený s letom. Vytvorte šťastnú atmosféru vo svojom vonkajšom prostredí s týmito roztomilými modelmi. Ak chcete vyrábať darčeky sami, vhodné je aj vtipné ovocie v podobe sviečok. Potrebujete nasledujúce veci:

 • vločky žltého vosku
 • knôt
 • malé murárske nádoby (v príklade 170 g / 6 oz)
 • tenký, zelený filc
 • horúce lepidlo
 • čierna a zelená akrylová farba a štetec
 • voliteľné: olej s vôňou ananásu

Exotický vkus s lampášom v pohári v ananásovom vzhľade

Takto sa vyrába dekorácia lampáša:

Do stredu nádoby dajte kvapku horúceho lepidla a prilepte tam knôt. Pri rezaní dbajte na to, aby nebolo príliš krátke. Tiež ho môžete kedykoľvek neskôr skrátiť. Voskové vločky za stáleho miešania rozpustite vo vodnom kúpeli a do vosku pridajte 20-30 kvapiek ananásovej príchute. Vosk opatrne nalejte do pohárov. Udržujte knôt rovný. Nechajte vosk v skle lampiónu vychladnúť a tvrdnúť.

Žltá sviečka a zelené viečko s korunou listov z filcu pre ananás

Medzitým môžete natrieť viečka a vyrobiť korunky z listov pre letné lampáše. Viečka namaľujte nazeleno a farbu nechajte zaschnúť (zelené viečka si môžete kúpiť aj ako voliteľné príslušenstvo). Vezmite prúžok plsti, v strede nastrihajte kľukatý vzor, ​​kľukatý prúžok zviňte k sebe a horúcim lepidlom prilepte koniec prúžku na zvitok. Výsledné listy opatrne rozložte a korunku listov prilepte na vysušené viečko. Čiernou farbou namaľujte na okuliare malé „V“ a dekorácia pre domácich majstrov je pripravená.

Vyrobte si letné lampáše v ušľachtilých, moderných farbách

Vyrobte si letné lampáše s krabičkami v bielej a zlatej farbe

Tieto držiaky na čajovú sviečku boli pôvodne vyrobené pre dožinky, ale sú rovnako vhodné aj na letnú dekoráciu. Predovšetkým sú to farby, ktoré nás oslovujú. Kombinácia neutrálneho a elegantného bieleho a jemného zlata vyzerá jednoducho nádherne. Zlatá farba vo vnútri môže tiež odrážať svetlo zo sviečky a vytvárať obzvlášť krásnu atmosféru. Do plechoviek môžete vyraziť akékoľvek písmená, čísla alebo motívy, a tak vytvoriť individuálne a prispôsobené letné lampáše. Ak chcete urobiť dekoráciu sami, potrebujete:

 • Plechovky
 • základný náter
 • zlatá a biela farba v spreji (alebo akákoľvek iná farba; alternatívne aj akrylové farby)
 • ryža
 • voda
 • lepiaca páska
 • predloha

Vyrobte si z plechoviek letné lampáše - návod na kladivo a klinec

Letné lampáše sa hrajú ako nápady na dekoráciu:

Šablóna vám môže pomôcť pri navrhovaní vzorov. Na internete nájdete množstvo motívov, ktoré môžete na tento účel použiť (vyhľadajte „vzor cín-štipka“). Samozrejme, môžete prísť aj s vlastnými návrhmi, nakresliť ich na list papiera a potom ich klincom a kladivom preniesť do plechovky. V každom prípade je postup rovnaký, ak chcete vyrobiť letné lampáše:

Odstráňte štítky na plechovkách a lepidlo. Lepidlo je možné ľahko odstrániť zmesou olivového oleja a prášku do pečiva. Potom plechovky naplňte ryžou a vodou a všetko zmrazte. Vďaka tomu bude plechovka stabilnejšia a zabráni ohýbaniu strán pri kladive. Vyberte prvú plechovku z mrazničky, umiestnite šablónu kamkoľvek a prilepte ju páskou. Pretože sa páska nemôže prilepiť na zamrznutý povrch, musíte ju jednorazovo zabaliť do celej plechovky a pripevniť na papier z oboch strán..

Vyrobte si letné lampáše a perforované škatule s písmom, písmenami alebo motívmi

Teraz do plechovky zatlčte otvory podľa šablóny. Potom ryžu a ľad odstráňte a akonáhle sú povrchy suché, najskôr ich natrite základným náterom, nechajte uschnúť a potom zlatou farbou nastriekajte vnútro plechoviek. Nechajte farbu zaschnúť a plechovky otočte hore dnom. Teraz môžete nastriekať vonkajšiu bielu vrstvu, nechať vrstvu zaschnúť a v prípade potreby naniesť druhú. Pred vložením skutočných sviečok dovnútra nechajte farby najmenej 24 hodín zaschnúť.

Vyrobte si vlastnú ozdobu z mušlí – námorný svietnik

Tinker svietniky na čajové sviečky so škrupinami a trblietkami

Pre remeselné nápady v lete je typické použitie škrupiny ako dekorácie. Ak teda ešte nejaké máte z minulej dovolenky, môžete ich hneď použiť, alebo si niektoré jednoducho môžete kúpiť. Tento svietnik bol pôvodne určený pre veľkú sviečku, ale rovnako dobre sa dá použiť aj na čajové sviečky. Takto si môžete vyrobiť letné lampáše:

 • Drevená základňa
 • Mäkkýše
 • horúce lepidlo
 • Štetec a číre lepidlo
 • Lesk
 • voliteľné: lak na drevo pre základňu

Prilepte škrupiny na malý drevený tanier a ozdobte trblietkami na lampáš

Vyrobte si dekoráciu stola sami pomocou škrupín:

Ak vyrábate letné lampáše, môžete základňu namaľovať akoukoľvek farbou, ale tiež ju môžete nechať prírodnú. Ak maľujete, nechajte farbu dobre zaschnúť, než budete pokračovať. Začnite lepením radu mušlí pozdĺž okraja základne. V nasledujúcom rade prilepte mušle odsadené na predchádzajúce, t.j. vždy medzi dve mušle. Potom už mušle nelepte na drevo, ale na mušle v predchádzajúcom rade.

Prímorské svetlo DIY pripomína dovolenku na pláži a zdobí terasu

Takto môžete pokračovať, kým pre vás nebude lampáš dostatočne vysoký. Dbajte však na to, aby sa do stredu zmestila čajová sviečka a aby ste ju mohli jednoducho vložiť a opäť vybrať a zapáliť. Teraz môžete lampu ozdobiť: na okraje škrupín naneste čisté lepidlo a posypte ich trblietkami. Nechajte lepidlo zaschnúť a môžete ozdobou ozdobiť stôl a ďalšie veci.

Drobné letné lampáše - nápady s dierovanými plechovkami, mušľami a ananásmi