Remeselné nápady

Vyrobte si kvety z krepového papiera – vyrobte si jarné kvety, ruže, mak a lekná sami

Papier sa dá skutočne použiť na výrobu tých najkrajších kvetov a kvetov, ktoré vyzerajú ako skutočné. A teraz, keď sa blíži jar a s ňou aj krásne kvety všade v prírode, určite aj vo vás vládne určitá drotárska nálada? Krepové kvety sú naozaj skvelý nápad, nemyslíte? Z hotových kvetov a kvetov môžete z krepového papiera vyrobiť najrôznejšie veci – krajšiu jarnú kyticu, girlandu, záves či vence, ako ozdobu na sklenené zvončeky a mnoho ďalších. Aby ste sa mohli čoskoro začať so zdobením na jar, ponúkame vám niekoľko jednoduchých návodov, pomocou ktorých môžete vyrobiť krásne kvety z krepového papiera a použiť ich ako základ pre ďalšie projekty. Ruže, kvety stromov a jarné kvety sú len niektoré z možných variantov.

Vyrobte kvety z krepového papiera ako ozdobu na jar

Vytvorte obrovské kvety z krepového papiera

Vyrobte si z krepového papiera veľké kvety - maky a ďalšie nápady

Ak chcete vo svojom byte skutočné pútače očí, ktoré nikto nemôže prehliadnuť, mali by ste z krepového papiera vyrobiť obrovské kvety. Ich pôsobivá veľkosť znamená, že nepotrebujete žiadne ďalšie dekorácie – pripevnite ich na stenu, nechajte visieť na luster alebo položte na stôl kvetinu, aby sa vám skvelo prestieralo. Ukážeme vám, ako si vyrobiť nadrozmerný kvet svojpomocne. Ak použijete červený papier, získate makový kvet, ale samozrejme sú možné aj iné farby.

 • Krepový papier v akejkoľvek farbe (pre mak, napríklad čierny a červený)
 • zelená kvetinárska páska
 • drôt
 • nožnice

Výroba kvetov z krepového papiera – návod

Stamus urobte žltým pre nadrozmerný kvet

Na stred kvetu (tyčinku) potrebujete prúžok krepu, ktorý po oboch stranách najemno nastriháte, aby ste získali strapce. Obvykle je táto časť kvetu žltá kvôli peľu. Na mak však musíte použiť čiernu farbu. Potom zúžený pás zrolujte a preložte v strede. Vznikne vám očko, cez ktoré pretlačíte kus drôtu a zauzlíte ho. Pretože drôt nie je pekný na to, aby sa zmenil na stonku kvetu, omotajte ho páskou. Začnite v strede kvetu, aby sa oba konce nie vždy otvorili. Potom môžete pokračovať a použiť okvetné lístky na výrobu kvetov z krepového papiera.

Jednoduché nápady remesiel na jar a Veľkú noc - papierové lístky

Z krepového papiera inej farby (v príklade 19, 15 a 11,5 cm dlhého) vystrihnite mnoho okvetných lístkov v troch rôznych veľkostiach. Najlepšie je vždy použiť prvú z každej veľkosti ako šablónu pre zvyšné. Dbajte na to, aby ste papier odstrihli v smere jeho „žíl“, inak už nebudete môcť okvetné lístky poriadne ohnúť. Pretože to je ďalší krok: každý okvetný lístok opatrne roztiahnite. Potom ich prilepte na stonky.

Vyrobte si kvety XXL z krepového papiera v jasných farbách - jednoduchý návod

Začnite tým najmenším – pripevnite prvý okvetný lístok k stonke páskou, položte ďalší na vrch a pokračujte v omotávaní pásky. Každý nový riadok by mal byť o niečo vyšší ako ten predchádzajúci. Potom urobte to isté so stredne veľkými okvetnými lístkami a skončite s veľkými.

Výroba ruží z krepového papiera – návod

Vyrobte ruže z krepového papiera pre pekné umelé kytice

Nie sme prekvapení, ak si chcete vyrobiť ruže sami, pretože sú bezpochyby jednou z najobľúbenejších a najkrajších kvetov. Ruže môžete vyrobiť z akéhokoľvek druhu papiera. Ukážeme vám peknú variantu, pomocou ktorej môžete z krepového papiera vyrobiť ruže ako kvety.

 • Krepový papier v akejkoľvek farbe pre kvetinu a v zelenej farbe
 • drôt
 • zelená kvetinárska páska
 • horúce lepidlo

Vyrobte si papierové ruže sami

Domáce krepové kvety na ozdobu bytu - romantické ruže

Papierové ruže v zásade vyrobíte ako kvety vo vyššie uvedených pokynoch, okrem toho, že tu nepotrebujete žltý stred, môžete začať priamo s okvetnými lístkami. Opäť pripravte tri veľkosti okvetných lístkov. Rovnako ako v týchto pokynoch môžu mať tieto tvar srdca, ale môžu mať aj jednoduchý lichobežníkový tvar. Okvetné lístky prvého radu sú najlepšie predĺžené. Na obrázku vyššie môžete vidieť príklad toho, ako môžu okvetné lístky vyzerať. Na jeden kvet potrebujete asi 12 okvetných lístkov. Potom môžete vyrobiť kvety z krepového papiera:

Na svadbu urobte krepové klíčky v ružovej alebo v iných farbách

Okvetné lístky jemne roztiahnite a trochu ich po stranách stočte. Omotajte drôt páskou. Potom každý okvetný lístok omotajte okolo drôtu, vždy posunutý oproti predchádzajúcim. Jednotlivé vrstvy môžete jednoducho držať alebo ich vždy zafixovať malým kúskom horúceho lepidla. Akonáhle máte nalepené úzke a dlhé okvetné lístky, môžete pokračovať v stredných. Pomocou špáradla ohnite okraje mierne von, kým ich prilepíte aj na kvet.

Hneď ako skončíte a budete spokojní s kvetom, odstrihnite ďalší list alebo dva a pás zeleného papiera. Pruh lemujete na jednej strane a potom ho omotáte okolo kvetu (strapce lícom nahor). Prilepte listy na stonku a prvá ruža je pripravená. Mimochodom, kvety môžete vyrobiť aj z krepového papiera na svadbu ako alternatívu ku klasickej svadobnej kytici.

Vyrobte jarné kvety z krepového papiera – krokusy

Na jar urobte krokusy ako kvety z krepového papiera v orgováne

Ak chcete priniesť jar do svojho domova niekoľkými domácimi jarnými kvetmi, s krokusmi si určite vyberiete skvele. Použite biely alebo žltý papier, ako sa vám páči, alebo zafarbite biely krepový papier v jemných odtieňoch fialovej, aby ste získali purpurové krokusy s charakteristickým ombré. Ako to spraviť:

 • biely papier
 • Akvarelové farby a štetce
 • Papierový drôt
 • Lepidlo

Ako vyrobiť tento papierový kvet

Maľujte krep, aby ste získali fialovú farbu krokusov

Papier najskôr nakrájajte na štvorce, ak chcete z krepového papiera urobiť krokusy ako kvety. Jednu polovicu papiera potom môžete namaľovať akvarelom. Na jeden kvet potrebujete asi 5 okvetných lístkov. Za každý štvorec získate 4 okvetné lístky, ktoré jednoducho štyrikrát zložíte. Potom ešte potrebujete tyčinku, pre ktorú farbíte krepový štvorec na žlto. Nechajte farby zaschnúť, potom vystrihnite tvary okvetných lístkov a štvorec na jednej strane až do stredu, aby sa stali okrajovými..

Vyrobte si krokusové kvety sami z krepu a hodvábneho papiera

Teraz tyčinku pevne stočte okolo kusu papierového drôtika a trochu ho stočte, aby sa znova nevyvaľkal. Pokojne pridajte aj kopček lepidla. Potom rozložte okvetné lístky okolo stonky. Prechod z kvetu na stonku môžete trochu skryť tak, že ho omotáte tenkým pásikom krepu.

Vyrobte narcisy

Vyrobte si z papiera umelé jarné ac kvety - narcisy v kvetináči so štrkom

Narcisy sú súčasťou jari a hlavne Veľkej noci. Ak teda vyrábate kvety z krepového papiera na ozdobenie domu jarom, môžete si vyrobiť aj kyticu narcisov. Na papier pre kvety použite bielu, žiarivo žltú alebo, ako v tomto prípade, dva svetlé odtiene žltej. Mimochodom, je to tiež skvelý nápad na darček! Tak jednoduché to je:

 • zelený krepový papier, ako aj požadované farby kvetov
 • drôt
 • Kvetinárska páska
 • nožnice
 • Lepidlo
 • biely papier na výrobu šablón

Vyrobte si kvety z papiera – jednoducho narcisy

Výroba kvetov z krepového papiera - návod na ručné práce pre narcisy

Nakreslite biely okvetný lístok, list a dva prvky pre tyčinku a vystrihnite ich. Takto získané šablóny teraz môžete použiť ako šablónu na získanie prvkov z farebného krepového papiera – 1 list na kvet, 6 okvetných lístkov, 1 malý obdĺžnik s vlnitým okrajom a ešte menší pre stonku. Prilepte okvetné lístky k sebe ako veterník. Vystrihnite malý obdĺžnik na jednej z kratších strán, aby ste získali strapce, a zrolujte ho.

Vyrobte si z krepového papiera jarné kvety - narcisy v bielych alebo žltých narcisoch

Omotajte okolo neho druhý malý štvorec, potom prilepte drôt cez kvetinu a stonku pripevnite ku kvetu. Spodný koniec plechu omotajte okolo drôtu (drôt môžete tiež vopred omotať páskou). Hotové kvety môžete naaranžovať do črepníka pomocou polystyrénu alebo kvetinovej peny a kamienkov.

Drobné kvety – krásne čerešňové kvety

Kvety z papiera - urobte si čerešňové kvety sami a prilepte ich na konáre

Z krepového papiera je možné vyrobiť nielen kvety, ale aj pekné kvety stromov, ktoré každú jar zdobia ovocné stromy. Čo hovoríte na také pekné čerešňové kvety? Môžete si vybrať medzi bielymi a ružovými kvetmi. Ak sa obrátite na ružový papier namiesto bieleho, získate namiesto toho pôsobivé kvety broskyne. Takéto kvety je možné použiť na ozdobenie skutočných alebo umelých konárov stromov a týmto spôsobom vytvoriť jarnú alebo veľkonočnú kyticu, ktorá vydrží dlho. Takto môžete vyrobiť kvety z krepového papiera namiesto klasických kvetov:

 • svetlo žltý, ružový a zelený krepový papier
 • nožnice
 • horúce lepidlo
 • zelený hodvábny papier

Vyrobte si kvety z krepového papiera sami – návod

Vytvorte si čerešňové kvety sami z krepu rýchlo a jednoducho

Ak chcete vyrobiť kvety z krepového papiera, vystrihnite zo žltého papiera, z ružových pruhov a zo zelených pásikov malé štvorčeky, ale dlhšie. Zložte prúžky na polovicu a potom nakrájajte ružové v tvare okvetných lístkov a zelené ako listy. Ak ich rozložíte teraz, získate dvojité listy alebo okvetné lístky, ktoré musíte iba raz pozdĺžne poskladať, aby boli objemnejšie. Žlté štvorčeky na jednej strane rozstrapkáte tak, že do nich niekoľkokrát narežete a zrolujete.

Na jeden kvet prilepte tri dvojité listy. Na zadnú stranu kvetu a žlté valčeky vpredu a v strede pripevnite dvojitý list. Zlepte dohromady toľko kvetov, koľko potrebujete pre svoje ratolesti, a potom ich vystavte v peknej váze. Krásna jarná dekorácia, však? Z hodvábneho papiera vystrihnite zelený obdĺžnik, zubte jednu z kratších strán a zelenú omotajte okolo kvetu. Potom z nej môžete urobiť peknú kyticu alebo umelý kvetináč.

Vyrobte si jednoduché kvety z krepového papiera – nadýchané čerešňové kvety

Z krepového papiera vytvorte nadýchané kvety alebo kvety

Ak ide o objemnejší variant, zložte pás krepu ako harmoniku, prúžok, ktorý ste dostali, odstrihnite v strede a uviažte tam šnúrku. Potom môžete jednotlivé vrstvy roztiahnuť, mierne pokrčiť a uviesť do požadovaného tvaru. Mimochodom, túto techniku ​​môžete použiť aj vtedy, ak chcete z krepového papiera vyrobiť normálne alebo veľké kvety. Tieto kvety sú také jednoduché, že si ich môžete vybrať, keď s deťmi vyrábate kvety z krepového papiera.

Lekno ako kvet krepového papiera

Lekno v bielej, ružovej alebo ružovej farbe pre romantickú letnú dekoráciu

Aj keď sa zdá, že lekno má zložitý kvet, je vyrobené jednoduchšie, ako by ste si mohli myslieť. Ak teda chcete vyrobiť kvety z krepového papiera, stojí to za zváženie. Pozrite sa, aké ľahké je vyrobiť si tieto kvety sami:

 • ružový krepový papier (tiež v dvoch podobných odtieňoch)
 • krémový krepový papier
 • ružový remeselný papier
 • Lepidlo
 • nožnice

Vytvorte papierové kvety

Vyrobte si kvety z krepového papiera - pekné a jednoduché lekno v ružovej farbe

Najprv vystrihnite prúžky z tmavšieho odtieňa (dlhé strany by mali prebiehať rovnobežne s „žilami“ papiera) a zo svetlého odtieňa klasický tvar kvetu. Ten posledný v spodnej časti trochu prerežte, aby ste ho mohli jednoduchšie klenúť. Potom z ružového stavebného papiera vystrihnite kruh. Toto nemusí mať presnú hranu, pretože neskôr to nebude viditeľné. Potom prilepte kvety pozdĺž okraja kruhu, ktorý ste predtým mierne klenuli. Potom urobte druhý riadok prepojený s prvým a zopakujte to s tretím radom okvetných lístkov. Potom z krémovo sfarbeného papiera vystrihnite tenký prúžok, natrhajte ho na jednu z dvoch dlhých strán, zrolujte a prilepte do stredu kvetu.