Remeselné nápady

Veľkonočné remeslá na základnej škole alebo doma s deťmi na základnej škole – 7 myšlienok

Jeden z najobľúbenejších festivalov sa blíži. Veľká noc je potešením pre malých aj veľkých s krásnymi motívmi a témami a, ako mnoho iných festivalov, podporuje tvorbu, tvorbu a zdobenie. Preto sa Veľká noc oslavuje aj na základnej škole. A možností, ako s deťmi urobiť niečo skvelé, je neúrekom a projekty sú všetky veľká zábava. Preto sme pre všetkých učiteľov, ale aj pre rodičov s deťmi na základnej škole zostavili niekoľko nápadov na veľkonočné remeslá na základnej škole, s ktorými môžete stráviť tvorivé hodiny v škole alebo popoludnia. S jednoduchými materiálmi môžu tí najmenší vykonávať skvelé projekty pre zábavné veľkonočné ručné práce v základnej škole alebo doma.

Veľkonočné ručné práce na základnej škole s deťmi - na ručné práce použite papier

Veľkonočné remeslá na základnej škole – veniec z mrkvy

Veľkonočné remeslá na základnej škole - mrkva zo skladaného papiera na girlandu

Začíname so skvelým nápadom na veľkonočnú girlandu, pretože girlandy sú slávnostné a môžu nádherne vyzdobiť okno, stenu alebo priestor medzi dvoma lampami a vytvoriť tak presne tú správnu náladu. Jedná sa o sympatickú mrkvu s harmonikovým vzhľadom, ktorá sa dá ľahko vyrobiť z papiera. Každé dieťa si v určitom okamihu určite urobilo fanúšikov, takže je to známa technika. Ak teda hľadáte obzvlášť jednoduché nápady na veľkonočné remeslá na základnej škole, môžete si vyrobiť nasledujúci veľkonočný veniec:

 • oranžový remeselný papier
 • zelený remeselný papier
 • nožnice
 • Lepiaca tyčinka a horúce lepidlo
 • priadza

Vyrobte si veľkonočnú girlandu z remeselného papiera - návod pre deti v škole

Oranžový papier nastrihajte podľa požadovanej veľkosti mrkvy (v príklade 15 x 6 cm). Potom preložte papier z jednej z dvoch dlhých strán na druhú ako harmoniku. Potom ohnite výsledný pás v strede, aby ste získali “V”. Naneste lepidlo na jednu z dvoch vnútorných strán tohto „V“ a potom obe vnútorné strany zlepte. Vzniká tak trojuholník, ktorý vyzerá ako mrkva.

Prilepte mrkvu na šnúrku a vyrobte si veľkonočnú girlandu na ozdobu

Potom môžete urobiť mrkvovú zeleninu. Pripravte si ďalší prúžok, napríklad rovnakej veľkosti ako pre oranžový papier. Potom na jednej z dlhých strán odstrihnite cikcakový vzor. Hroty by mali mať rôzne dĺžky a šírky. Potom pásik zviňte pozdĺžne a jeho koniec zalepte páskou, aby sa papier znova nerozvinul. Zelenú prilepte na zadnú stranu mrkvy. Vyrobte si niekoľko takýchto mrkví (napríklad pre veľkonočné remeslá na základnej škole si každé dieťa môže vyrobiť jedno po jednom, aby všetci prispeli na girlandu). Rozložte špagát pred seba a rovnomerne naň rozložte mrkvu. Prilepte ich na miesto horúcim lepidlom.

Veľkonočné remeslá na základnej škole – chladná mrkva so šablónou

Veľkonočné remeslá na základnej škole - 3D mrkva so šablónami na rezanie a lepenie

Keď už sme pri téme „mrkva“, chceli by sme vám tiež ponúknuť tento skvelý nápad na veľkonočné ručné práce na základnej škole. Ak teda hľadáte projekty pre veľkonočné remeslá s deťmi s bezplatnými šablónami a návodmi, prečo si nevybrať práve tento? Šablóna presne ukazuje, ako treba papier narezať a narezať a potom iba lepiť. Toto veľkonočné remeslo pre deti je ideálne na precvičovanie rezania, pretože rezanie bude bohaté, ako uvidíte.

Rýchle ručné projekty pre deti na mrkvu - veľkonočné ručné práce s deťmi pre okno

Šablónu vytlačte na oranžový papier a najskôr vystrihnite motív iba pozdĺž obrysov. Potom prúžky odstrihnite pozdĺž bodkovanej čiary a konce preložte na označené miesta (plné čiary). Tieto skladané konce sa stanú vašimi lepiacimi záložkami. Naneste tam lepidlo, pásiky prehnite na druhú stranu a prilepte k základni. Potom urobte zeleň a zozadu ju prilepte na mrkvu.

Šablóny ručných prác na Veľkú noc – mrkva vytlačiť tu.

Veľkonočné remeslá na základnej škole – výroba veľkonočných visačiek

Zdobenie na Veľkú noc a na jar - veľkonočná kytica s vajíčkami z akvarelového papiera

Skvelými veľkonočnými nápadmi pre deti sú aj prívesky, ktorými je možné ozdobiť nielen veľkonočnú kyticu, ale aj okno či luster. Ak by ste chceli vyrábať také veľkonočné dekorácie, k dispozícii je široká škála materiálov, od remeselnej hliny po lepenku a dokonca aj drevo. Ukážeme vám, ako si môžete vyrobiť veľkonočné prívesky sami z papiera na veľkonočné ručné práce v základnej škole Aqaurell.

 • Akvarely
 • Papier na vodové farby (alternatívne je vhodný aj hrubší papier, napr. Tenký kartón alebo lepenka)
 • voda
 • Vykrajovátko na sušienky v tvare vajíčka
 • ceruzka
 • nožnice
 • voliteľná soľ a kefa s tvrdými štetinami
 • zlatá farba
 • Perly
 • priadza
 • Perforátor
 • Doklady a vhodné oblečenie
 • Nádoby na farby (poháre, misky) a starý pekáč alebo plech alebo niečo iné na sušenie vajíčok

Výroba kraslíc z papiera s deťmi - skombinujte akvarely a soľ

Pomocou vykrajovátka prenesiete tvar vajíčka na papier a potom vajíčka vykrojíte. Akvarely zmiešajte s vodou podľa návodu na obale. Nádobu nemusíte naplniť až na vrchol. Na ponorenie stačí 2,5 až 5 cm. Niektorým farbám môžete dodať aj trocha trblietok. Potom môžete pripravené vajíčka namáčať do rôznych farieb a vytvárať nové farebné vzorky znova a znova.

Potom mokré vajíčka vložte do pripravenej nádoby, aby sa vysušili. Pokiaľ sú ešte mokré, môžete ich ešte posypať trochou soli, aby získali ďalšie zaujímavé efekty. Zrnká soli absorbujú vlhkosť a vytvárajú krásne vzory. Akonáhle farby zaschnú, môžete soľ odstrániť štetcom. Potom do vrchu vajec prepichnite otvory a uzlom zviažte kúsok špagátu. Potom, ak chcete, ozdobte priadzu korálkami a konce spojte k sebe, aby ste vytvorili očko na zavesenie.

Vyrobte si veľkonočné dekorácie z papiera – roztomilé macíčky

Veľkonočné remeslá na základnej škole s pásmi papiera - malé mláďatá na zavesenie

Papier a googly oči – to je všetko, čo potrebujete pre tieto roztomilé mláďatá. Keď skončíte so slučkou, môžete ju dokonca použiť ako prívesok. Ukážeme vám, ako ich môžete s deťmi vyrábať na Veľkú noc a ako ľahko môžete nápad na veľkonočné ručné práce zrealizovať na základnej škole..

 • žltý remeselný papier
 • oranžový alebo červený remeselný papier
 • Googlyho oči
 • Lepidlo
 • nožnice

Najprv potrebujete prúžky žltého papiera (asi na šírku prsta a orezané na šírku), ktoré nakreslíte pravítkom a potom vystrihnete. Alternatívne je možné použiť aj stroj na rezanie papiera. Môžete si tiež pripraviť prúžky doma a potom ich priniesť do školy, keď ste dokončili strihanie. Na každé mláďa potrebujete 4 prúžky, ktoré jedenkrát v strede veľmi ľahko preložíte (len aby ste označili stred). Potom dajte prúžok pred seba, do stredu naneste trochu lepidla a naň položte druhý, aby vytvoril kríž. Opakujte to s ostatnými dvoma prúžkami, po ktorých na seba vzájomne odsadíte dva kríže. Získate tvar snehovej vločky.

Papierové kuriatka ako jednoduchý ručný nápad pre deti na Veľkú noc

Teraz vždy prilepte dva protiľahlé konce pásikov k sebe a vytvorte krúžky. Na konci dostanete loptu. Zo žltého papiera vystrihnite krídla a prilepte ich k lopte. Potom urobte ďalší zobák, prilepte ho k lopte a pridajte googly oči. Mimochodom, týmto spôsobom je možné vyrábať aj akékoľvek iné typické veľkonočné zvieratá, ako napríklad králik alebo ovca. Veľkonočné ručné práce teda môžete reprodukovať aj na základnej škole. Lopta vždy tvorí základ a jej farba, ako aj ostatné prvky sú prispôsobené príslušnému zvieraťu (napr. Biela guľa, čierne nohy, uši a ústa pre ovcu; hnedá, béžová alebo biela guľa, dlhé uši a fúzy, ak ste výroba veľkonočného zajačika s deťmi atď.).

Remeselné nápady na Veľkú noc – vytvorte veľkonočné obrázky z hodvábneho papiera

Veľkonočné remeslá na základnej škole so šablónami na vyfarbovanie - namiesto farieb použite hodvábny papier

Vytlačte si omaľovánky s veľkonočnými vajíčkami (alebo inými veľkonočnými motívmi) a dajte deťom hodvábny papier. Deti zo základnej školy potom vytrhávajú malé kúsky z hodvábneho papiera, pokrčujú ich a používajú ich namiesto farieb na navrhovanie veľkonočného vajíčka. Deti môžu byť skutočne kreatívne a vytvárať krásne veľkonočné obrázky. Nápad je tiež veľmi vhodný, ak vyrábate s deťmi veľkonočné pozdravy pre rodičov alebo starých rodičov.

Vyrobte si ovečku s uškami

Vyrobte si s deťmi veľkonočné dekorácie - ovečky vyrobené z vatových tampónov, ktoré postavíte alebo zavesíte

Nie je táto ovečka skutočne roztomilá? Je to perfektný nápad na veľkonočné ručné práce na základnej škole, kde môžu ovečky tiež ozdobiť blahoželanie alebo byť navrhnuté z oboch strán a použité ako prívesok. Takto sa to robí:

 • vatový tampón
 • Lepidlo
 • biely papier
 • nožnice
 • čierne plstené pero
 • ružová pastelka alebo pastelka
 • Špendlíky na bielizeň (2 na ovcu)
 • páska

Urob si sám s paličkami do uší a štipcami na bielizeň pre deti - vyrob si veľkonočnú ovečku sám

Z bieleho papiera vystrihnite kus oválneho tvaru a menší pre hlavu. Potom odrežte vatové tyčinky z paličiek. Po častiach naneste lepidlo na okraj oválneho papiera a poukladajte hlavy vaty vedľa seba. Potom prejdite na ďalšiu sekciu. Mali by ste pracovať po častiach, aby lepidlo nevyschlo, kým ste zaneprázdnení inou oblasťou. Akonáhle ste prilepili okraj, pokračujte dovnútra tohto prvého kruhu, pričom každý nový riadok sa prekrýva s predchádzajúcim.

Jednoduchý návod pre deti na základnej škole - ovečky ako nápady na ručné práce na Veľkú noc

Potom urobte hlavu: paličkami vytvorte koníka a dve uši, potom namaľujte tvár plsteným perom a ružovými lícami. Hlavu môžete ozdobiť aj peknou mašličkou. Nakoniec prilepte štipce na prádlo na nohy dozadu. Máte dve možnosti: Ak chcete byť schopní postaviť ovečku ako postavu, nasmerujte hornú stranu svoriek (tie, ktoré stlačíte dohromady, aby ste ich otvorili) nadol. Svorky môžete pripevniť aj naopak a potom nimi ovečku niekde upnúť a zavesiť.

Vyrobte si mramorové vajíčka s penou na holenie

Vyrobte si veľkonočné obrázky sami pomocou peny na holenie a akrylových farieb ako nápadov na Veľkú noc a deti

Už sme vám ukázali, ako vytvoriť zaujímavé obrázky pomocou krému na holenie a farieb. Túto techniku ​​môžete samozrejme použiť aj na výrobu takto mramorovaných vajec. Najprv si z lepenky vystrihnite veľké vajíčka. Potom dajte do plochej nádoby penu na holenie a posypte ju postriekaním farbou (napr. Akrylovými farbami). Pomocou šašlikovej špajle potom vytvoríte mramorový vzor ťahaním tam a späť cez farby.

Maľba a ručné práce s deťmi na jar - veľké veľkonočné vajíčko s mramorovým efektom

Potom naň položte list papiera a zľahka ho vtlačte do peny. Znova ho vyberte a položte na povrch, aby farby na chvíľu pôsobili. Potom stierku, špachtľu alebo iný vhodný nástroj z plechu stiahnite. Vzorky farieb by sa potom mali preniesť na papier. Hotové vajcia je možné vyraziť a zavesiť alebo vystaviť v ráme.