Remeselné nápady

Pokladnička Tinker – kreatívne nápady s návodom

Peňaženka Tinker šetrí-skrutka-sklo-nepriehľadné-farebné peniaze

Nie je žiadnym tajomstvom, že peniaze je ťažké zachrániť. Niektorí však poznajú ten pocit, keď ste sa po 1 až 2 rokoch s malou sumou postarali o „čierne“ dni sami. Podľa hesla „Malé kroky k veľkému cieľu“ sa oplatí odložiť malé zmeny a malé účty bokom. To tiež šetrí peniaze bez toho, aby ste museli zásadne meniť spôsob života. Na tento účel a ešte lepšiu motiváciu možno použiť kreatívny Tinkerova pokladnička a čoskoro možno viac ako jeden.

Pokladnička s drobnosťami – ušetríte peniaze pre veľkých i malých

Pokladnička Tinker-prasiatko-urob si sám-deti-skrutkovač

Prasiatko poznáte z detstva a v predchádzajúcich rokoch ste sa z neho poučili. Aby bola úspora peňazí úspešná, pokladničku by ste nemali otvárať príležitostne. V opačnom prípade nikdy nepríde k ich naplneniu.

Vyrobte si pokladničku zo skrutkovača – pokyny

Peňaženka Tinker-prasiatko-urob si sám-veko-skrutkovač

Najjednoduchší spôsob, ako vyrobiť pokladničku, je vziať si bežnú skrutkovicu alebo zaváraninový pohár a v hornej časti vytvoriť otvor. Je však na čistom svedomí, či je veko utiahnuté tak, že ho už nie je možné otvoriť. Ak chcete dostať peniaze von, musíte rozbiť sklo. Takže máte dobrú motiváciu nechytiť peniaze v plechovke.

Pokladnička Tinker – požadovaný materiál

Pokladnička Tinker-prasiatko-urob si sám-skrutka-sklo-materiály-farba

Ako si môžete vyrobiť kasičku sami, odhalíme pomocou obrázkového sprievodcu. Získajte skrutkovacie nádoby s viečkami, tiež použité a vyčistené, nastriekajte farbu a samolepiace nálepky, písmená alebo štítky, ak je to potrebné.

Vyrobte si pokladničku – nádobu označte

Piggy-Bank-Tinker-piggy-bank-do-it-yourself-screw-jar-label-letter

V závislosti od toho, aké veľké sú nádoby na skrutky, ich môžete použiť niekoľko. Samozrejme, lepšie by to vyzeralo, keby boli všetky zaváraninové poháre rovnaké. Pokiaľ ide o prvok prekvapenia, je vhodné navrhnúť sklo v nepriehľadnej farbe. Hľadaj príjemnú alebo neutrálnu farbu a vytvorte si skutočne hodnotnú dekoráciu sami.

Pokladnička Tinker – zafarbite skrutkovaciu nádobu a navrhnite ju jednotlivo

Piggy-bank-tinker-piggy-bank-do-it-yourself-štítok-skrutka-sklo

V našom prípade sú nádoby na skrutky a viečka matne biele. Na to sa plánuje kreatívne písmo – písmená nálepiek sa na sklo pripevnia pred zafarbením a potom sa odstránia, keď je farba úplne suchá. Prostredníctvom krištáľovo čistých listov môžete vidieť, koľko mincí už bolo zhromaždených.

Vyrobte si prasiatko alebo pokladničku – krásne ozdobte strop

Prasiatko-drotár-prasiatko-urob si sám-skrutkovač-biela

Pre zábavné dotyky a vzťah so známym prasiatkom sú na viečku pripevnené figúrky malých prasiatok. Potom nie sú zafarbené a slúžia ako jediný farebný prízvuk v dizajne celej kasičky vyrobenej vlastnými rukami. Viečka je možné perfektne pripevniť na skrutkovaciu nádobu superglue alebo horúcim lepidlom, takže je takmer nemožné ich potom otvoriť..

Vyrobte si kasičku – perfektný darček na svadbu

pokladnička-drotár-svadba-medové týždne-skrutka-vrchná-veko-dekorácia

V kasičke môžete účelovo a cielene ušetriť peniaze, napríklad na ďalšiu dovolenku alebo výlet. Týmto kreatívnym a obzvlášť nápaditým spôsobom je možné originálne zabaliť aj darček v podobe peňazí. Cielene môžete zbierať iba 1, 2 a 5 euromincí, aby sa úspory nakoniec vyplatili. Rozumnú sumu je ťažké dosiahnuť pomocou malých medených mincí, a preto pokladnička s týmito peniazmi nie je ekonomicky vhodná. Zbierate ich pri každodenných nákupoch v obchode s potravinami.

Vyrobte si kasičku a dajte ju na svadbu – ušetrite peniaze na svadobnú cestu v skrutkovači

pokladnička-drotár-svadba-medové týždne-cestovanie-prázdniny-veko

Pomocou samolepiek a šablón si môžete prispôsobiť nádobu na skrutky a navrhnúť ju individuálne pre túto príležitosť. Ako peňažný darček na svadbu ponúkame tento originálny nápad, ako čerstvo zosobášenému páru poskytnúť malú finančnú podporu na svadobnej ceste. Na veko pokladničky opravte drobnú figúrku obľúbenej destinácie na cesty a navrhnite veselé farby.

Vyrobte si kasičku ako kreatívny svadobný dar 

pokladnička-drotár-svadobný-kmeň-stromu-prírodných-materiálov-romantický-nápad

Tento nápad na alternatívnu kasičku ako darček je obzvlášť vhodný pre milovníkov prírody a pre tých, ktorí majú kreatívnu myseľ. Vyrobte si jeden zo skutočného kmeňa stromu a vyrežte mená alebo monogram budúcej rodiny. Ak je slot dostatočne veľký, môžete doň vložiť pohľadnice a darčeky. Ak je výrobok udržateľný a dobre vyrobený, určite si nájde miesto v byte manželov a prečo ho nepoužiť ako stoličku.

Vyrobte si pokladničku z kartónu – svadobnú krabičku na darčeky a pohľadnice

kasička-drotár-svadba-peniaze-darčeky-box-zdobiť-čipka

Namiesto pokladničky si môžete z kartónu vyrobiť celú škatuľu sami a darovať ju tak svojej svadbe. Je určite praktickejšie dať budúcim párom peniaze v škatuli, aby mali možnosť rozšíriť štartovaciu sumu. Voliteľne bolo možné ozdobiť iba jednu škatuľu.

Vyrobte si recyklačnú pokladničku – z kartónu na mlieko alebo iného obalu

Pokladnička-drotár-kartón na mlieko-recyklácia-urob si sám-kreatívne

Správnou myšlienkou recyklácie je nájsť nové využitie prázdnych, ale nepoškodených obalov vyrobených z mlieka alebo džúsu. Táto alternatíva k skleneným pokladničkám zobrazeným vyššie sa javí ako zaujímavý DIY projekt pre malých aj veľkých – tentoraz vyrobený z obalov na potraviny. Ozdobte ich zvonku darčekovým baliacim alebo baliacim papierom, tiež ozdobnými vaničkami alebo samolepiacimi nálepkami a v hornej časti urobte čistý rozparok. To by samozrejme malo zodpovedať veľkosti zmeny, ktorú chcete neskôr nahodiť.

Detská pokladnička Tinker – nápad na recykláciu zo skrinky na uteráky

money-box-tinker-child-wipes-box-box-recycling-idea

Ako nápaditá alternatíva k prasiatku, ale pre batoľatá, môže byť škatuľka vyrobená z použitých vlhkých obrúskov. Namiesto mincí môžete pre malé dieťa vyrobiť niekoľko špeciálnych z vrchnákov na fľaše. Rovnako ako skutočné sú očíslované 5, 10, 25 atď. A mali by sa ľahko zmestiť do škatule otvorom, z ktorého sa bežne vyťahujú šermiarske tkaniny.

Vyrobte si originálnu pokladničku z mokrej škatuľky – prasiatko pre batoľatá

Prasiatko-drotár-dieťa-prasiatko-obrúsky-škatuľky-krútiť očami

Na rozdiel od skutočnej pokladničky je tu žiaduce, aby sa herné mince dali odstrániť, aby batoľa mohlo pokračovať v hre. Ozdobte škatuľu z vlhkých obrúskov ako prasa – typickým bravčovým nosom a vtipnými googlami, aby bola hra pre dieťa vzrušujúcejšia..

Vyrobte si kasičku a ušetrite peniaze na nové auto – zo starých tabuliek s evidenčným číslom

Do-it-yourself-money-box-tinker-car-SPZ-stôl

Ďalšou kreatívnou myšlienkou recyklácie je kasička na peniaze vyrobená zo starých tabuliek s evidenčným číslom. Najprv urobíte po stranách otvory, aby sa jednotlivé značky dali navzájom jednoducho prepojiť sťahovacími páskami. Potom si premyslite, kde chcete slot na zmenu a samozrejme, aký veľký by mal byť. Stoly pripevnite k sebe ako obdĺžnik pomocou káblových zväzkov.

* Vyrobte si pokladničku na peniaze z krabice na vlhčené obrúsky – pokyny od Rodina slnečného dňa

* Vyrobte si pokladničku zo skrutkovacích pohárov – pokyny od spoločnosti Say Yes