Remeselné nápady

Môžete si teda vyrobiť mikulášske vrece z rôznych materiálov – nápady a pokyny

Upratovanie čižiem, aby ich Ježiško mohol naplniť sladkosťami a darčekmi, je skutočne krásna tradícia, ktorá poteší nielen deti. Ale najmä keď sú deti ešte veľmi malé a teda aj čižmičky, veľa vecí sa do nich vlastne nezmestí. Dospelí sa naopak zaobišli bez čižiem a darčeky si darovali len tak alebo na mikulášskom tanieri. Ale to je celkom nuda, nemyslíte? Čo keby ste namiesto toho vyrobili mikulášsku tašku a zabalili do nej darčeky?

Vyrobte si Nikolaussack so šitím aj bez neho a z rôznych materiálov

Vrecko od Santa Clausa je skvelou alternatívou k tradičnému Santa Clausovi, pretože je stále spojené so svätcom, je pekné na pohľad a trochu veľkorysejšie. Je skvelé aj pre dospelých, ktorí originálne a slávnostne zabalia darčeky. Ako si však môžete vyrobiť mikulášske vrece? Existuje niekoľko možností, z ktorých niektoré by sme vám chceli predstaviť.

Tinker a Nikolaussack – klasická vrecovina z juty

Vyrobte si mikulášske vrece z pytloviny a s potlačou - jednoduchý návod pre začiatočníkov

Obzvlášť autenticky vyzerá taška z ľanu alebo juty, pretože je stálym spoločníkom Mikuláša. Z tohto dôvodu by sme chceli začať návodom, pomocou ktorého si môžete vyrobiť presne také mikulášske vrece. Budete prekvapení, aké ľahké to je!

  • Pytlovina
  • šijací stroj
  • priadza
  • nožnice
  • Špendlíky
  • voliteľné: šablóny, kus lepenky, ktorý sa zmestí do vrecka a akrylové farby

Výroba vrecoviny ako alternatívy k topánke Santa Clausa - nastrihanie vrecoviny a jej zošitie

Z pytloviny vystrihnite dva rovnako veľké kusy a položte ich na seba. Potom pomocou špendlíkov spojte dve dlhé a jednu z kratších strán k sebe. Tieto potom zošijete a je to tak jednoduché, že to bez problémov zvládnu aj začiatočníci. Ak chcete, môžete na vrch pridať aj lem. Otočte hotové vrece naruby, aby šev vošiel dovnútra a vaše vrece bolo pripravené.

Drotár s mikulášskym vrecom a navrhnite ho farbou - nápady na vianočné motívy

Ak vyrábate mikulášske vrece, môžete ho tiež navrhnúť jednotlivo s farbami. Je na vás, či nakreslíte niečo voľnou rukou alebo použijete šablónu. Kartónu jednoducho vložte do tašky (aby ste pri navrhovaní prednej strany chránili zadnú stranu pred farbou), na prednú stranu umiestnite šablónu a dizajn preneste na látku v akejkoľvek farbe. Keď farba zaschne, môžete vrece naplniť rôznymi vecami.

Dvojfarebný nápad

Vyrobte Nikolaussack z pytloviny v dvoch farbách - béžový a hnedý zvonček ako ozdobu

Môžete tiež kombinovať dve farby pytloviny, ako v tomto prípade. Za týmto účelom najskôr zošite dve polovice v dvoch farbách, zopakujte to s druhým kusom a výsledné predné a zadné strany zošite podľa vyššie uvedených pokynov. Tiež sa nám zdá veľmi pekná myšlienka pridať na stužku zvonček.

Vyrobte si mikulášsku tašku z plsti

Malé plstené mikulášske vrece s hviezdou a mašličkou

Keďže sa s plsťou dá tak ľahko pracovať a zároveň je to veľmi príjemný materiál na pohľad, je mimoriadne obľúbený ako materiál pre ručné práce. Nie je teda divu, že by sme vám ho radi odporučili aj vy, ak si chcete vyrobiť mikulášsku tašku. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako môžete vyrobiť mikulášsku tašku z plsti. Najlepšie je použiť mäkšiu plsť.

Ušiť filcové tašky

Jeden variant je ušiť plsť, ako je popísané v návode na jutové vrece, a potom ju prevrátiť naruby. Viditeľný šev tiež vyzerá veľmi pekne na plsti. Ak môžete šiť rovno, môžete si vybrať farebný, ozdobný alebo normálny šev, zošiť všetky strany k sebe a potom použiť vrece bez toho, aby ste ho obrátili naruby. Len vyskúšajte, ktorý variant tejto praktickej vianočnej dekorácie máte najradšej.

Do vreca namiesto šitia prilepte látku a ozdobte motívmi z plsti

Vyrobte mikulášske vrece z plsti bez šitia

Veľkou výhodou plsti je, že sa dá tiež ľahko lepiť dohromady. Ak teda hľadáte návod, pomocou ktorého si môžete vyrobiť mikulášske vrece bez šitia, je plsť obzvlášť vhodná. Tam, kde by šev šiel, stačí naniesť horúce lepidlo na vnútornú stranu a oba kusy zlepiť dohromady. Tašku na mikulášske darčeky už máte.

Ozdobte motívmi z plsti

Môžete tiež vystrihnúť krásne motívy z plsti a potom ich lepiť alebo šiť, ako sa vám páči, na vrece ako ozdobu a urobiť ho ešte zaujímavejším a krásnejším.

Vyrobte mikulášske vrece z látky bez šitia

DIY Santa Claus taška na rozdávanie pre Santa Clausa

Ak by ste namiesto filcu radšej použili krásnu vianočnú látku, ale šetríte sa pri šití, jednoducho použite lepidlo. Keďže sa taška neskôr nenosí a nemusí trvalo odolávať ťažkej váhe, nie je to problém. V uvedenom príklade bola tkanina vystrihnutá cikcakovými nožnicami, čo robí hotovú tašku ešte zaujímavejšou a zabraňuje roztrhnutiu látky.

Návod na výrobu mikulášskeho vrecka z látky a pomocou horúceho lepidla

Vystrihnite dva kusy látky rovnakej veľkosti alebo dlhý kus, ktorý je dvojnásobkom dĺžky celkovej výšky, ktorá bude neskôr. Ak napríklad chcete, aby bolo vrece vysoké 30 cm, vystrihnite si 60 cm dlhý kus látky. Potom ho preložte na polovicu a obe vrstvy zlepte z oboch strán. Spodok je už vďaka záhybu zatvorený. Látku potom môžete navrhnúť plsťou alebo inými ozdobami.

Vianočné tašky na darčeky pre Mikuláša navrhnuté s imelom

Jutové vrecia s jedľami ako motívmi

Jedle ako motív Nápad na malé vrecia Santa Clausa

Vyrobte si z vrecoviny malé vrecoviny

Vintage mikulášska taška s látkovou mašľou na uviazanie a iniciálami