Remeselné nápady

Drotár so zmršťovacou fóliou a vytvorte atraktívne doplnky pre každodenný život

drotár zmršťovacia fólia tlačené motívy-jednoduché drotárstvo-nápad

Ak hľadáte vhodný materiál, s ktorým môžete rýchlo a jednoducho vyrábať najrozmanitejšie doplnky, ako sú prívesky, šperky a dekorácie, potom je sťahovacia fólia to pravé. A hoci sa na prvý pohľad príliš nelíši od bežného filmu, má zaujímavú vlastnosť, vďaka ktorej je špeciálnym remeselným materiálom a je veľmi obľúbený. Ste zvedaví? Potom si prečítajte náš článok a naučte sa používať Vytvorte zmršťovaciu fóliu a vedieť navrhnúť zaujímavé veci.

Drotár so zmršťovacou fóliou – čo je zmršťovacia fólia?

Tinker zmenšovací filmový príves-darčeky-deti-urobte si sami

Mnoho ľudí pravdepodobne pozná zmršťovací film z detstva. Ale ak ste s týmto materiálom nemali žiadne skúsenosti, určite vás zaujíma, o čo vlastne ide a ako môžete pohrávať so zmršťovacou fóliou. Zmršťovacia fólia je k dispozícii v bielej aj polopriehľadnej forme. Ten je výhodný, ak sa na maľovanie má použiť šablóna. Nádherne sa to leskne. Nakoniec alobal vystrihneme a vložíme do rúry. Tam sa zrúti a automaticky sa stane hrubším a pevnejším.

Drotár so zmršťovacou fóliou – Ako použijem zmršťovaciu fóliu

Zmršťovací filmový drotársky motív-originálne-origami-žeriavové reťaze

Na maľovanie je v zásade možné použiť takmer všetky druhy pier a farieb. Zvlášť pastelky vyzerajú skvele. Je dôležité, aby to bola farba, ktorá sa neskôr v rúre nepohne. Preto sú voskové pastelky jednou z nevhodných variant. Nakoniec si musíte sami vyskúšať, ktoré farby sú vhodné pre zmršťovaciu fóliu, zatiaľ čo vy si pohrávate so zmršťovacou fóliou.

Tlač na zmršťovaciu fóliu

Tinker zmršťovacia fólia na pečenie, šišky-kreslenie-fixky-úpravy

K dispozícii je tiež potlačiteľná zmršťovacia fólia, na ktorú môžete pomocou atramentovej tlačiarne prenášať akýkoľvek motív. Samozrejme, to robí prácu ešte jednoduchšou. Predtým, ako sa týmto spôsobom pustíte do zmršťovania zmršťovacej fólie, by ste však mali zistiť, či je film, ktorý ste si vybrali, vhodný aj pre ňu. Potom môžete fotografiu vytlačiť na zmršťovaciu fóliu sami. Keď ste vybraný motív akýmkoľvek spôsobom preniesli do filmu, jednoducho ho vystrihnite podľa jeho obrysov.

Premeňte kolíky

Zmršťovacie filmové drotárske špendlíky-kvety-ľahké-urob si sám-inšpirácia

Špendlíky už majú peknú hlavu vo forme farebnej gule, ale môžete ich urobiť ešte krajšími vytvorením pekných vzorov so zmršťovacou fóliou. Vyberte si kvety, hviezdy, srdcia alebo čokoľvek, čo vás napadne. Nasleduje jednoduchý sprievodca pohŕdaním zmršťovacou fóliou.

Vytvorte zmršťovaciu fóliu – Pokyny pre špendlíky

Zmršťovací film-drotár-pokyny-špendlíky-ozdobiť-kvet-kvet

Ak by ste sa chceli pohrať s touto myšlienkou zmršťovacou fóliou, najskôr na film namaľte zvolený motív. V tomto prípade je to kvetina. Postačujúca by mala byť vzdialenosť približne 5 cm od jedného cípu kvetu k opačnému. Potom kvet vystrihnite a dierovačkou alebo dierovacími kliešťami perforujte stred.

Dekorácia špendlíka zo zmršťovacej fólie

drotárske sťahovacie filmové špendlíky-ozdoba-roztomilé-nožnice-srdiečka-hviezdy

Vložte kolík do otvoru a vložte zmršťovaciu fóliu do rúry. V pokynoch uvedených výrobcom zmršťovacej fólie sa dozviete, akú teplotu by ste mali nastaviť a ako dlho by mala fólia zostať v rúre. Vyberte ihlu z rúry. Buďte opatrní, pretože ihla a fólia sú stále horúce. Teraz ohnite kvetinu trochu viac. Hore môžete vidieť ďalšie nápady na motívy, ktoré môžete použiť, keď hráte so zmršťovacou fóliou.

Vyrobte si náramky

drotár zmršťovacie filmové náramky-idea-mesto-motív-farba

Pri práci so zmršťovacou fóliou môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Smršťovacie obalové šperky sú veľmi obľúbené, pretože sa rýchlo vyrábajú a majú osobnú kvalitu. Hore môžete vidieť veľký mestský motív, ktorý bol použitý na výrobu náramku. Ak chcete vyrábať šperky so zmršťovacou fóliou, potrebujete iba potrebné prvky, ako sú spojovacie prstene a reťaze.

Vytvorte si vlastný príves so zmršťovacou fóliou

Zmršťovačka drotárstva darček-pripomienka-odtlačok ruky-detská-kľúčenka

Ak chcete s deťmi robiť ručné práce so zmršťovacou fóliou, môžete nechať deti na jednej strane, aby na film namaľovali obrázky a vzory. Ak sú deti ešte príliš malé na to, aby sa mohli vymaľovať, je veľmi dobrý aj vyššie uvedený variant. Na výrobu zmršťovacej fólie sa na filme jednoducho urobia odtlačky rúk. Hotové kľúčenky sú skvelým darčekom.

Vyrobte obrúsky

Zmršťovací filmový drotársky obrúskový prsteň motýľový vzor

Na výrobu týchto obrúskových krúžkov môžete na zmršťovaciu fóliu vytlačiť akýkoľvek motív alebo vzor. Na fóliu si môžete, samozrejme, niečo namaľovať aj sami. Motýlí prsteň bol z oboch strán perforovaný a opatrený gumou. Krúžky sa po upečení rýchlo ohnú do správneho tvaru. Na to môžete použiť rúrku, ak hráte so zmršťovacou fóliou.

Zmršťovací film Tinker – nápady s valcovaným filmom

zmenšovací film-drotár-roll-up-pásy-film-farebné-farby-reťazec

Z fólie vystrihnite úzke pásiky a namaľujte ich, ako chcete. Potom, keď sa prúžky dostanú do rúry, stránky sa s najväčšou pravdepodobnosťou zvinú samy. Ak to tak nie je, potom si môžete pomôcť ceruzkou. Opäť postupujte opatrne, pretože fólia je horúca. Ak hráte so zmršťovacou fóliou, môžete prísť s najrozmanitejšími tvarmi.

Nápad na zmršťovaciu fóliu na Vianoce

Zmršťovačka film-drotár-záložka-nápady-vianočné-zimné-snehové vločky-ozdoby na stromček

Záložky sú tiež skvelým nápadom na darček. Môžete ich navrhnúť v závislosti od sezóny. Na Vianoce sú napríklad také vianočné stromčeky a snehové vločky veľmi vhodné. A môžete ich znova vyrobiť zo zmršťovacej fólie. Nezabudnite na dieru, do ktorej budete neskôr viazať šnúrku.

Zmenšiť tlačidlá filmu

Zmenšiť film-drotár-tlačidlo-nápady-stimulácia-prispôsobený-koktail

Veľmi originálna myšlienka, ktorú môžete použiť pri drobení so zmršťovacou fóliou, sú gombíky. Áno, čítate správne. Môžete si vyrobiť skutočne originálne gombíky, ktorými môžete ozdobiť nielen oblečenie, ale aj doplnky ako tašky, rukavice alebo dokonca posteľnú bielizeň. Veľkosť sa môže líšiť. Priemer fólie by mal byť asi trikrát väčší ako tlačidlo, ktoré chcete v konečnom dôsledku prijať. Mali by ste to vyskúšať vopred.

Pokyny na výrobu zmršťovacej fólie

zmenšiť-film-drotár-tlačidlá-dizajn-farba-voľný čas-transparentný

Ak vyrábate gombíky so sťahovacou fóliou, najskôr vystrihnite kruhy. To funguje najlepšie s punčom. Potom, rovnako ako pri tlačidlách, dierujte kruhy. Teraz môžete fóliu namaľovať, ako sa vám páči. Môžete tiež použiť šablóny. Potom všetky kruhy rozložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme ich do rúry stiahnuť.

Lapač snov s rozdielom

Zmršťovací film-drotár-lapač snov-vyrobte-perie-mandaly-korálky

Iste ste už videli tie najrozmanitejšie variácie na lapače snov. Ale už vás niekedy napadlo vyrobiť lapač snov zo zmršťovacej fólie. Ak chcete drobiť túto myšlienku zmršťovacou fóliou, použite akúkoľvek mandalu. Týmto spôsobom môžete vytvoriť pestrý dizajn. Existuje aj niekoľko pierok, ktoré na mandalu prichytíte šnúrkou.

Tinker obľúbené motívy

Rozdajte zmenšovací film-drotár-šperky-country-motív-USA

Vďaka zmršťovacej fólii môžete navrhnúť doplnky, ktoré vyžarujú vašu osobnosť. Ak máte napríklad obľúbenú krajinu, môžete použiť jej obrys a zo zmršťovacej fólie vyrobiť visačku. Rovnakým spôsobom sa môžete pochváliť svojim obľúbeným jedlom, koníčkom, obľúbeným zvieraťom a podobne.

Geometrické šperky

Zmršťovací film-drotár-geometrický-reťazový-prívesok-náhrdelník-kutilstvo

Nielen samotné prívesy môžu byť veľmi atraktívne. Skvelý dojem môže urobiť aj spôsob, akým sú pripevnené k reťazi. Hore môžete vidieť zaujímavé a moderné prívesky v geometrickom tvare. Pri poťahovaní zmršťovacou fóliou môžete vodnými farbami alebo pastelkami vytvoriť opotrebovaný vzhľad.

Skombinujte veľa prvkov

zmenšiť-film-drotár-originál-reťaz-nápad-cloud-dažďové kvapky

Táto myšlienka prívesu je tiež veľmi originálna. Je to mrak a niekoľko dažďových kvapiek, ktoré môžete vyrobiť zo zmršťovacej fólie. Jednotlivé trópy sú pripevnené k oblaku pomocou reťazí. Výsledkom je prívesok na náhrdelník, z ktorého sa budú otáčať hlavy.

Girlanda ako náhrdelník

zmenšovací film-drotár-náhrdelník-urob si sám-vlajky-girlanda-strieborná

Tento náhrdelník, ktorý je v podstate girlandou drobných vlajok, nie je o nič menej pôsobivý. Túto myšlienku môžete pohrúžiť do zmršťovacej fólie jednoduchým vyrezaním trojuholníkov, ktoré potom môžete navrhnúť podľa želania. Nezabudnite na otvory v rohoch. Jednotlivé vlajky potom spojíte spojovacími krúžkami na šperky.

Šperky z pierka

Zmenšiť film-drotár-perie-ombre-šperky-prívesok-náušnice

Zistite, ako efektívne môžete namaľovať fóliu pomocou jednoduchých farebných ceruziek. Hrubý povrch priehľadnej fólie umožňuje atraktívne efekty ombre, vďaka ktorým je motív ešte pôsobivejší. Táto myšlienka výroby zmršťovacej fólie je o motívoch peria, ktoré boli použité na náušnice a náhrdelník.