Remeselné nápady

DIY dekorácia na Vianoce – efektná imitácia dreva

váza falošný dekor dreva zlatá vianočka

Existuje mnoho krásnych dekorácií, ktorých vzory napodobňujú drevo. Nezáleží na tom, z akého materiálu sú vyrobené. Tiež je známy termín “faux bois”, ktorý sa často používa pre tieto efekty v oblasti dizajnu a o ktorom ste už možno počuli. Pochádza z Francúzska a znamená niečo ako „nesprávne drevo“.

Ak aj vy máte radi ozdobné predmety, ktoré obsahujú vzor kôry stromov alebo drevených dosiek, DIY dekorácia Tento článok sa vám bude určite páčiť, najmä ak máte radi aj bielu farbu. Na projekt DIY v zásade potrebujete dva materiály: sklo a silikón. Ak skombinujete obe, môžu vzniknúť skutočne krásne veci a majú charakteristiku, že sa veľmi dobre zväzujete, nehovoriac navždy.

DIY dekorácia v bielej farbe – ozdobte si svoj domov

DIY dekorácie silikónové nápady biela váza

Za pekné a originálne DIY dekorácia Ako už bolo uvedené, tieto dva materiály sa v tomto článku používajú v keramických vázach. Tu je zaujímavé, že silikón sa v tomto prípade nepoužíva na lepenie rôznych kúskov skla, ale na navrhovanie vzoru dreva. A vázy boli tiež veľmi pekné, nemyslíte??

DIY dekorácia – návod:

DIY dekorácia silikónovej vázy, drevo, krok 1

Získajte tieto štyri veci vopred, aby ste získali DIY dekorácia napodobniť:

– valcovitá váza zo skla

– silikón pre domácnosť (číry alebo biely)

– Mrazivý sprej

– biela farba vo forme spreja

Skôr ako začnete, uistite sa, že je sklo tiež dobre vyčistené a nie je na ňom prach. Potom vezmite silikón a voľne naň „nakreslite“ drevený vzor. Vatovými tampónmi opravte chyby alebo vyčistite oblasti, ktoré chcete zlepšiť. Ak si netrúfate vzor navrhnúť voľne, môžete tiež vyhľadať obrázky z umelého alebo dokonca skutočného dreva a vysledovať ich. To vám poskytne inšpiráciu, ktorá vám pomôže pri navrhovaní DIY dekorácia môcť pomôcť. Nebojte sa príliš, pretože čím nedokonalejšie vytvoríte vzor, ​​tým viac bude vyzerať ako vzor skutočného dreva. Chyby sú teda presne to, čo potrebujete.

dizajnová váza silikónový sprej biely krok 2

Po silikóne naneste bielu alebo inú farbu, ktorá sa vám páči

Ak vás zaujíma, prečo ste si vybrali práve toto DIY dekorácia Používajte silikón a nie horúcu lepiacu pištoľ: V prvom rade sa jednoduchšie používa silikónová trubica so špičkou ako pištoľ. Dôležitejšie však je, aby lepšie držal na skle. Lepidlo by sa ľahko odlomilo, ak by do niečoho narazilo príliš silno alebo ak by zvlhlo, čo pri silikóne neplatí.

Po celej váze vytvorte vzor zo silikónu a potom nechajte 24 hodín dobre zaschnúť. To je najťažšie, čakať. Je ale potrebné, aby ste počkali, kým silikón úplne stvrdne.

DIY transparentná sklenená váza silikónová biela dekorácia

Transparentný variant

Po 24 hodinách je DIY dekorácia pripravené na zafarbenie. Postavte ich hore nohami na plachtu a naneste dve vrstvy rýchloschnúceho mrazivého spreja. Akonáhle zaschne, naneste dve až tri tenké vrstvy bielej farby. Je dôležité, aby boli vrstvy tenké, aby sa zabránilo tvorbe nevzhľadných kvapiek. Každú vrstvu tiež nechajte dobre zaschnúť.

deco pyramídový komín zimné vianočné prevedenie

DIY dekorácia vo forme šišiek

K tomu si všimnite spreje DIY dekorácia: Bielu farbu môžete tiež naniesť hneď, ale mali by ste vedieť, že ako podklad je lepšie naniesť aspoň jednu vrstvu mrazivého spreja. Koniec koncov, je špeciálne navrhnutý pre sklo a zaisťuje tak dlhšiu trvanlivosť. Po vrstve mrazivého spreja môžete naniesť ľubovoľnú farbu, napríklad hnedú alebo bielu. Namiesto matnej, bielej farby si môžete samozrejme vybrať lesklú alebo akúkoľvek, ktorá sa vám páči. Na tom vôbec nezáleží.

deco fľaše zelená falošná váza na drevo

Môžete tiež redizajnovať fľaše

A to je všetko. Na premenu obyčajnej, čírej sklenenej vázy na peknú, nie je potrebné nič viac DIY dekorácia transformovať, ktorá napodobňuje drevo. K vázam sa hodia všetky druhy kvetov, od jarných tulipánov po divoké letné kvety, vetvičky alebo vždyzelené vetvičky na zimu. Si skvelý DIY dekorácia napríklad na krbovú rímsu, bez ohľadu na ročné obdobie.

ozdobte fľaše krbovej rímsy originálnym spôsobom imitujú drevo

 Ozdobte dom ozdobnými fľašami