Remeselné nápady

4 nápady remesiel na jarnú a letnú výzdobu – práca so skutočnými kvetmi a papierom

Remeselné nápady jarný dospelý herbár sušené kvety rámové sklo

Ručné práce sú zábavné a inšpirujú deti i dospelých! Môžete nielen popustiť uzdu svojej fantázii, ale môžete s dieťaťom stráviť aj hravý čas. Použitím najrozmanitejších materiálov môžete veľa vyčarovať. Sme radi, že vám môžeme predstaviť 4 skvelé nápady remesiel na jarnú a letnú výzdobu kvetmi! Čerstvo rezané kvety lákajú naše zmysly farbami a vôňami, zatiaľ čo ozdobné papierové kvety nikdy nenechajú sklopiť hlavu. Či už skutočné alebo papierové kvety – každá izba môže byť očarená kvetmi! Doprajte svojim stenám kvetinový nádych s našimi kreatívnymi dekoráciami!

Vytvorte si vlastný herbár v ráme obrazu

Remeselné nápady jarné herbárové sušenie kvetov v ráme obrazu

Keď teploty po dlhej zime opäť pomaly stúpajú, mnoho ľudí sa teší na jar. Príroda sa prebúdza s obrovskou, nezlomnou silou – všetko pučí, driftuje, rastie a kvitne v nádherných farbách. Prvé príznaky jari sa objavujú na lúkach, v záhradách a v lese a pozývajú nás na prechádzku. Využite príležitosť a nazbierajte listy, vetvičky a kvety.

Remeselné nápady jarná herbárová dekorácia nástenný parapet

Nazbierané „prírodné materiály“ potom môžete jednoducho zakonzervovať a použiť ako ozdobu. Lisované kvety sú ideálne na zdobenie darčekov, pohľadníc a tiež na výrobu obalov na mobilné telefóny, šperkov a bytových doplnkov všetkého druhu.

Takzvané herbár s plávajúcim rámom ponúka veľmi zvláštny spôsob, ako štýlovo nastaviť scénu pre lisované kvety. Kvetinové umelecké diela sú usporiadané v obrazovom ráme medzi dvoma sklenenými tabuľami a zachované na večnosť. Docela jednoduché a napriek tomu sofistikované!

Vyrobte si svieži kvetinový veniec sami

Remeselné nápady jarný letný vŕbový veniec zdobia čerstvé kvety

Tu je ďalší skvelý remeselný nápad, ktorý súvisí s prírodnými materiálmi – kvetinový veniec. Ako základ pre veniec môžete použiť napríklad jednoduchý vŕbový prsteň, ktorý je ozdobený rôznymi zeleňami a kvetmi. Vetvičky uviažte na vŕbový prsteň kvetinovým drôtikom. Na vŕbový veniec vždy položte jednotlivé konáre a omotajte okolo nich drôt.

Remeselné nápady jarný letný veniec uviažte konáre čerstvých kvetov

Namiesto použitia hotového vŕbového venca si môžete sami vyrobiť polotovar z drôtu v správnej veľkosti. Najprv pomocou drôtu vytvorte prsteň v niekoľkých vrstvách a drôt omotajte zelenou kvetinárskou stuhou. Teraz z kvetov vyrobte malé kytice, ktoré omotajte kvetinovým drôtikom a potom kvetinovou stuhou. Teraz uviažte tieto malé kytice na drôtený krúžok pomocou kvetinového drôtu. Kvetinový veniec je nielen skvelým šperkom pre vchodové dvere, ale aj nádherným doplnkom do vlasov.

Vyrobte si papierové kvety na jarné a letné dekorácie

Remeselné nápady na jarné letné kvety z papiera

Papierové kvety sú nevyhnutnosťou pre každého nadšenca remesiel! Sú pekné na pohľad, všestranné a nevädnú! Dajú sa vykúzliť všetky druhy nápadov na ručné práce a dekorácie: Sú ideálne na zdobenie darčekových krabičiek, pohľadníc, vencov alebo na scrapbooking. Mnoho rôznych techník a rôzne druhy papiera umožňujú pestrú paletu možností dizajnu.

Papierové ruže drotári jar deti dospelí

Tvary kvetov sú tiež veľmi rozmanité. Ruže, georgíny, chryzantémy, orchidey, tulipány – každý si môže vyrobiť svoje obľúbené kvety z papiera. Ak chcete svojim návrhom dodať ešte väčšiu textúru, môžete použiť hodvábny papier alebo krepový papier.

Papierové kvety robia z rôznych druhov kvetov svieže farby jarné leto

Medzi najjednoduchšie varianty patria papierové kvety, ktoré je možné vyrobiť z jednoduchého kartónu a malého lepidla. Jednotlivé okvetné lístky sú spravidla vystrihnuté z ručnej predlohy a potom usporiadané od veľkých po malé a zlepené. To vytvára skvelý 3D efekt a kvetina je obzvlášť svieža.

Papierový veniec v tropickom vzhľade

Papierový veniec tropický vzhľad papierové kvety drotárstvo leto

Vzhľad mestskej džungle je už nejaký čas veľmi populárny. Trend džungle prináša do bytu zeleň a poskytuje pocit prázdnin v každodennom živote. Rastliny džungle veľkolisté, exotické zvieratá a tropické farby teraz zdobia nábytok, tapety a textil. Na vyzdobenie bytu zeleným, exotickým a letným je vhodný aj krásny papierový veniec vo vzhľade džungle.

Aby zodpovedali pocitu džungle, exoticky vyzerajúce kvety ako plumeria a ibištek sú vyrobené z papiera. Hlboko narezané listy ako tieto Monstera zapôsobia svojim neobvyklým tvarom a vytvárajú perfektné zelené pozadie pre farebné kvety. Čerešničkou na torte je ružový plameniak, ktorý pekne dopĺňa vzhľad džungle.

Remeselné nápady letný vzhľad džungle papierový veniec list plameniaka monstera

Nadšenie vyrábať niečo krásne a dobré sami vám robí radosť! Viac krásnych remeselných nápadov nájdete napríklad v časopise od zápasy 21 alebo na Pinterest. Nechajte sa inšpirovať a nakaziť chrobákom!