Recepty

Raňajkové údeniny: Ako vytvoriť perfektný raňajkový tanier!

Víkend konečne prišiel a to znamená iba jedno – môžeme spať a ležať v posteli tak dlho, ako chceme. A čo môže byť krajšie, ako sa po výdatnom spánku rozmaznávať chutnými raňajkami do postele? Rýchle a zdravé jedlo počas týždňa samozrejme nemá chybu, ale nezaškodí dopriať si každú chvíľu niečo špeciálne. Čerstvo upečené palacinky ozdobené všetkými našimi obľúbenými prílohami a šálkou kávy – raňajky do postele nám umožňujú začať deň spokojne a uvoľnene a dobiť si zásoby energie. Či už ide o narodeniny, romantické prekvapenie alebo len tak pre zmenu – Raňajky z údeniny sú mimoriadne zábavným spôsobom, ako servírovať ranné jedlo. Podľa toho, čo radi jete a pijete, môžete raňajkový tanier naplniť a ozdobiť čímkoľvek. V našom článku vám odhalíme, na čo by ste si pri podávaní mali dať pozor, ktoré raňajkové klasiky sú vhodné a tiež mnoho ďalších tipov na perfektný raňajkový tanier z uzeniny!

Oblátky na raňajky v jedálni s raňajkami

Vždy je príjemné byť zobudený milovanou osobou. Ešte krajšie však je, keď si s týmto človekom môžeme cez víkend dopriať chutné a uvoľnené raňajky. Croissanty, rožky a pod. Jednoducho chutia v posteli lepšie ako v pekárni. Všetci poznáme príslovie „Jete očami“ a perfektne pripravené jedlo nie je pochúťka pre podnebie, ale ani optické rozmaznávanie. Potom, čo boli cez prázdniny všetky zúrivé dosky z horúcej čokolády, raňajkové dosky z porciovaného mäsa sú teraz na perách všetkých. Raňajkový tanier z údeniny je možné usporiadať neuveriteľne všestranne a dá sa úžasne prispôsobiť tomu, čo práve máme v dome. Môžete sa vyblázniť zo všetkých džemov, oblátok, syrov a čohokoľvek, čo si vaše srdce praje, a vytvoriť si vlastné majstrovské dielo. Či už sladký, slaný alebo dokonca nízky obsah uhľohydrátov – vašej kreativite sa medze nekladú.

Čo je to vlastne doska z uzeniny?

zdravé raňajky do postele Raňajky doštičky

Predtým, ako si povieme viac o trendových doskách s raňajkami, máme pre vás malú lekciu histórie. V preklade do nemčiny znamená Charcuterie Board niečo ako „mäsová doska“. Krásne zdobené taniere v skutočnosti nie sú novým trendom v stravovaní – existujú už stovky rokov. Údeniny sú odvodené z francúzskych slov „mäso“ a „varené“. Toto slovo sa používalo vo Francúzsku už v 15. storočí na opis obchodov, ktoré predávali bravčové výrobky. Typická doska z uzeniny pozostáva hlavne z rôznych druhov mäsa a syrov. Pretože sa mäsové dosky stali tak populárnymi, domáci kuchári a reštaurácie zašli ešte o krok ďalej a pridali chlieb, ovocie, orechy a množstvo omáčok a príloh.

Raňajky z údeniny: Takto jednoducho sa dá pripraviť perfektný raňajkový tanier z údeniny!

Raňajkové palacinky Nápoje na tanieri Raňajky na tanieri Tipy na servírovanie

Krásne obrázky neuveriteľne farebných a zábavne vyzdobených raňajkových tabúľ z údeniny je možné vidieť na všetkých sociálnych médiách. Zostavenie raňajkového taniera je zábava a vynikajúci spôsob, ako z našich raňajok urobiť niečo veľmi špeciálne.

 • Výber dosky – Je logické, že správny podnos pre úspešný raňajkový tanier z údeniny zohráva veľmi dôležitú úlohu. Pretože to slúži ako náhrada stolu, nemalo by to slúžiť len svojmu účelu, ale malo by byť aj čo najpohodlnejšie a najpohodlnejšie. Aby sa šálka kávy v prípade pochybností neprevrhla, mala by tácka vyšší okraj. Okrem toho by mal byť dostatok miesta na všetky pochúťky a ingrediencie na raňajky. Našťastie existuje mnoho rôznych modelov, ktoré majú aj ďalšie funkcie, ako napríklad výklopné nožičky. V závislosti od toho, či chcete raňajkovať sami alebo s niekým iným a ako rozsiahle bude jedlo, môžete na to ľahko použiť väčšiu dosku na krájanie.
 • Naplánujte si deň vopred – Spontánne raňajky do postele znie skvele! Aby ste sa však vyhli rannému stresu, dosky na raňajkové údeniny vyžadujú trochu plánovania a prípravy. Deň vopred si urobte nákupný zoznam so surovinami, ktoré ešte potrebujete získať. V závislosti od toho, čím chcete naplniť raňajkový tanier, si môžete ráno ušetriť čas a pripraviť si jedlo o deň skôr. Napríklad môžete ovocie nakrájať na malé kúsky, uvariť vajíčka alebo vopred rozmixovať cesto na vafle alebo palacinky.

Raňajky do postele kvôli narodeninám Nápady na raňajky z uzeniny

 • Vyberte tému – Raňajkový tanier z údeniny je nielen skutočným pôžitkom pre chuťové bunky, ale aj skvele vyzerá. Ak chcete založiť nástenku na raňajky, hodnú Instagramu, musíte najskôr prísť s témou. Hviezdu raňajok môžete urobiť z palaciniek, šišiek, sušienok alebo croissantov. Snažíte sa stravovať zdravo a klasická raňajková klasika je absolútnym vynechaním? Žiaden problém! Potom stačí pridať niekoľko domácich granola tyčiniek alebo energetických guličiek. Alebo čo keby ste si dali lahodný a farebný tanier s údeninami s ovocím a doprajte si dokonalú lahôdku! Bez ohľadu na to, akú tému si vyberiete, mali by ste použiť rôzne jedlá, aby mala doska skutočne chladný vzhľad. Tiež sa uistite, že vám raňajky poskytnú pestré a vyvážené množstvo všetkých základných živín.

porcie zdravých údenín raňajky na tanieri raňajky do postele tipy

 • Hrajte s farbami – Ako viete, môžete jesť očami a nie je nič krajšie ako chutný a pekne upravený raňajkový tanier z uzeniny. Je vedecky dokázané, že svetlé farby nám tiež rozjasňujú náladu. Raňajkové údeniny, ktoré sú naplnené množstvom čerstvého ovocia a zeleniny, vám ponúkajú nielen vyvážené jedlo, ale doslova prinútia raňajky zažiariť v posteli. Čerstvé bylinky dodávajú príjemnú vôňu a sú ideálne na dodanie šmrncu na tanieri na raňajky.
 • Myslite na správnu atmosféru – Raňajky z údenín sa stávajú len veľmi špeciálnym zážitkom so správnym prostredím. Vytvorte príjemnú atmosféru, v ktorej sa budete cítiť príjemne. Vložte čerstvé kvety do vázy alebo použite príjemnú izbovú vôňu. Svetlá miestnosť a hudba alebo možno váš obľúbený seriál na Netflixe tiež vytvárajú príjemnú rannú náladu a sú ideálne na začiatok dňa s dobrou náladou a uvoľnením.

Ktoré jedlo je najlepšie na raňajky, porasty s údeninami?

Raňajky pre deti Nápady na raňajky z údeniny

A nakoniec sa dostávame k najdôležitejšej časti raňajkového taniera z uzeniny, ktorou je jedlo! Pretože nie každý miluje na raňajky to isté, mali by ste zvážiť všetky chute. V gastronómii sa rozlišujú hlavne 4 druhy raňajok.

 • Všežravec – Niektorí ľudia majú radi kombináciu sladkého a slaného. Ak je to aj váš prípad, potom sa môžete s vašimi doskami na raňajky z Charcuterie skutočne uvoľniť. Či už syrové rolky, praženica, klobása a syr alebo čokoládový koláč a palacinky – všetko je dovolené!
 • Výdatné raňajky – Začínate deň radšej niečím výdatným a výdatným? Potom ste v dobrých rukách s gratinovaným celozrnným chlebom, omeletou a pečivom s rôznymi polevami!
 • Sladké raňajky pre všetkých, ktorí majú chuť na sladké. Naplňte svoju raňajkovú dosku údeninami croissantmi, jogurtom s medom, nutellou, džemom alebo si zvoľte tanier z uzeniny s ovocím pre ľahšiu a zdravšiu voľbu.

Uhorkový tanier s ovocím Raňajkové údeninové dosky zdravé

Bez ohľadu na to, či sú zdravé, výdatné, sladké alebo dokonca vegánske a s nízkym obsahom uhľohydrátov – Raňajky z uzenin sú neuveriteľne univerzálne a vždy ich môžete podávať s čímkoľvek, čo chcete. Niektoré pokrmy sú však na to viac -menej vhodné. Aby sme vám pomohli zostaviť perfektný raňajkový tanier, pripravili sme pre vás nižšie niektoré z najlepších ingrediencií.

 • Palacinky alebo vafle
 • Omelety a vajíčka vo všetkých predstaviteľných variáciách
 • mäkké rožky a rožky
 • Cereálie alebo kaša
 • nakrájané ovocie a zelenina
 • Nutella, džem a ďalšie sladké polevy
 • Rôzne druhy syrov a údenín
 • Surové orechy
 • Sušené ovocie

Raňajky Nápoje Nápady na recept Nápady na údeniny Raňajky

A čo by nemalo okrem raňajok na raňajkách chýbať? Správne nápoje, samozrejme! Pre všetky ranné grgnutia nie je nič lepšie ako šálka kávy ráno. Urobte z toho niečo špeciálne a rozhodnite sa pre lahodné a penivé cappuccino alebo latte macchiato. Domáce smoothie alebo čerstvo vylisovaný pomarančový džús dodajú malú energiu. A ak sa chcete naozaj rozmaznávať, môžete si samozrejme dopriať pohár sektu alebo osviežujúci kokteil s Proseccom.

Raňajky z údeniny: Najlepšie nápady na perfektný jedálenský tanier z údeniny

Čo podávať na raňajky v posteli Nápady na raňajkový tanier

Chrumkavá slanina, čerstvé ovocie a teplé rožky – všetko, čo potrebujete na dobré a chutné raňajky

čo podávať na raňajky do postele Raňajky Nápady na nástenky

Žiadny raňajkový tanier z uzeniny by nebol úplný bez domácich palaciniek

Syrový tanier podávajúci neskoré raňajky na raňajky, raňajky, porcie s údeninami

Raňajkové údeniny sú potešením pre oko

Tipy na servírovanie raňajkových tanierov Nápady na raňajkové uzeniny

Alebo si, samozrejme, pripravte raňajkový tanier inšpirovaný Francúzskom s chrumkavou bagetou a rôznymi druhmi syra

Francúzske raňajky do postele, kde sa podávajú raňajkové dosky z údenín

Vôňa čerstvo upečených oblátok a chrumkavej slaniny má niečo magické

Raňajky do postele, ktoré podávajú raňajkový tanier z uzeniny

Raňajkový tanier z údeniny s palacinkami, miešanými vajíčkami a slaninou pre skutočných znalcov

Miska z uzeného mäsa s tipmi na raňajky z dobrého ovocia z údeniny

Raňajkový tanier z údeniny ponúka niečo pre každý vkus

Tipy na plánovanie neskorého raňajky na raňajky Nápojové dosky

Podávanie jedál s raňajkami na údeninách je vždy zábava

Raňajkový tanier z údeniny s doskami z ovocných raňajok

Miska na údeniny s ovocím a čerstvými palacinkami vždy funguje

Raňajky Nápojové dosky Nápady na recept na jedlo Uhorkový tanier s ovocím

Plné chuti a farby – s Raňajkovými výpalkami sa deň vždy začne dobre

Raňajky Údeniny Dosky Raňajky do postele Tipy