Recepty, VIDEO

Jednoduchý recept na guacamole: takto dip chutí najlepšie

Či už organizujete večierok alebo jednoducho chcete prekvapiť rodinu lahodným dipom – nasledujúci recept na guacamole zaručene spôsobí senzáciu! Omáčka nielen chutí vynikajúco, ale dá sa aj rýchlo pripraviť. Môže sa podávať aj s rôznymi predjedlami alebo fingerfoodom, a je preto nepostrádateľnou súčasťou večierku formou bufetu. Je dokonca ideálny aj ako ozdoba grilovaných jedál.

Jednoduchý recept na guacamole – ingrediencie

Recept na nápady na prípravu dipu z ingrediencií guacamole

Nasledujúce zložky sú dostatočné pre najmenej 2 osoby. Na prípravu potrebujete 15 až 20 minút. Náš tip: nechajte ďalšiu hodinu vychladnúť.

1 avokádo

· ½ paradajok, olúpaných

1 strúčik cesnaku

· ¼ cibuľa, červená

· Šťava z 1 limetky

· ½ papriky, zelená

· Petržlen

25 ml olivového oleja

· Soľ

Jednoduchý recept na guacamole – príprava krok za krokom

Recept na nápady na kašu z guacamole z avokádovej lyžice

Avokádo rozpolíme, vyberieme kôstku, vsypeme lyžicu medzi šupku a dužinu a vyberieme. Dužinu jemne roztlačte lyžičkou alebo vidličkou.

Recept na nápady na prísady jemne nasekané guacamole

Všetky ostatné prísady – paradajku, strúčik cesnaku, červenú cibuľu, petržlenovú vňať a papriku nakrájame nadrobno a pridáme k zmesi.

Vmiešajte recept na guacamole, primiešajte suroviny

Všetky ingrediencie dobre premiešajte.

Recept na limetovú šťavu guacamole podľa chuti

Podľa chuti dochutíme limetkovou šťavou.

Jednoduchý recept na guacamole s nápadmi na tortilla chipsy

Guacamole podávajte studené s hranolkami. Dip sa perfektne hodí k tortilám, bagetám a môže sa podávať s hranolkami alebo zemiakovými kúskami. Omáčka je perfektná aj ako príloha ku grilovaným jedlám. Môžeme podávať buď bezprostredne po príprave, alebo skladovať v chladničke 2-3 dni. Pri dlhšom skladovaní je dôležité vložiť avokádové jadro do stredu dipu. Zabránite tak tomu, aby avokádo v omáčke zhnedlo.