Wszystkie tradycyjne kolczyki: pielęgnacja, cechy, przydatne informacje

Wszystkie tradycyjne nakłucia – labret poziomy i pionowy – są codziennie myte nadmanganianem potasu (roztwór słaby) lub Miramistinem.

przekłuwanie tradycyjne - zdjęcie 4

Piercing – pielęgnacja, cechy, przydatne informacje

Najwygodniej jest użyć sprayu, aby otwór został wypłukany z zewnątrz i wewnątrz, a płyn dezynfekujący dostał się do rany. Z czasem wyschnie, tworząc na powierzchni skorupy. Surowo zabrania się ich odrywania. Dozwolone jest tylko zwilżanie roztworem antybakteryjnym, aby wyeliminować dyskomfort i ból.

przekłuwanie tradycyjne - zdjęcie 2

Konieczne jest również zabicie bakterii gromadzących się na kolczyku. Nie można oderwać resztek posoki uwolnionej z rany (zwykle wysychają na dekoracji), tylko zwilżyć roztworem i spłukać. Jednocześnie ręce muszą być czyste, zdezynfekowane..

przekłuwanie tradycyjne - fot. 6

Jak często dbać o przebicie?

Wiele osób interesuje pytanie – jak często należy leczyć nakłucia dolnej wargi? W pierwszym tygodniu po zabiegu zaleca się robić to co 3-4 godziny. W przyszłości, gdy kanał się zagoi, wystarczy rano i przed snem. Labret w wardze zaciśnie się szybciej, jeśli zastosujesz sterylne chusteczki nasączone roztworem nagietka przez 5-10 minut. Przy odpowiednim leczeniu przekłucie dolnej wargi i pępka może się zagoić do końca miesiąca..

przekłuwanie tradycyjne - zdjęcie 3

Ile czasu zajmuje wymiana kolczyka?

W przypadku nakłuć pionowych i poziomych resztki krwi i limfy mogą gromadzić się w otworze i dodatkowo prowokować ropienie. Aby temu zapobiec, podczas mycia rany zaleca się bardzo delikatne, delikatne obracanie drążka wokół jej osi. Nie zaleca się wyjmowania biżuterii z niezagojonej dziury bez pilnej potrzeby. Kolejna wskazówka: nawet jeśli wydaje ci się, że piękny piercing dobrze się zagoił, nie spiesz się, aby przekręcić pierwszy kolczyk i zmienić go na inny.

przekłuwanie tradycyjne - zdjęcie 7

Eksperci radzą odczekać co najmniej trzy miesiące, ponieważ tkanki ust bardzo łatwo ulegają zranieniu, są delikatne, przedwczesna zmiana kolczyka może skutkować ropieniem i odrzuceniem kolczyka.

*Materiał służy wyłącznie celom informacyjnym, w każdym razie bezbłędnie, przed jakimikolwiek manipulacjami – skonsultuj się z profesjonalnym lekarzem.