Przeszywający

Co zrobić, jeśli przekłucie ropieje?

Z tego materiału dowiesz się, co zrobić, jeśli przekłucie ropieje, uzyskać zalecenia dotyczące procedur i zrozumieć, co należy zrobić, aby temu zapobiec. Oczywiście lepiej nie rezygnować z wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia lub specjalisty od piercingu..

Wszystko o tym, co zrobić, jeśli przekłucie się ropie

Kupując biżuterię w formie piercingu na ciele, musisz pamiętać o odpowiedzialności za ciągłe leczenie rany, aż całkowicie się zagoi. Ten proces może trwać od jednego do sześciu miesięcy. Zależy to głównie od odporności organizmu, wrażliwości skóry oraz jakości świadczonej usługi. Według obserwacji tylko około 15% wszystkich nakłuć goi się bezboleśnie i szybko.

Przebijanie ropiejące zdjęcia - co robić

Przebijanie ropiejące zdjęcia – co robić

Przyczyny przeszywającego ropienia:

 

1.Procedura została przeprowadzona nie przez mistrza ani w domu.

2. Niewystarczająca dezynfekcja instrumentów, miejsce nakłucia lub dekoracja.

3. Nie przestrzegano technologii przekłuwania.

4. Kontakt z wilgotnym, zanieczyszczonym lub zimnym środowiskiem w pierwszych dniach.

5. Reakcja alergiczna na metal tworzący biżuterię.

6. Niewystarczający rozmiar kolczyka, powodujący ciągłe ściskanie skóry;.

7. Nieprzestrzeganie zasad pielęgnacji nakłuć.

Jeśli przekłucie zaostrzyło się, a sytuacja stała się nieodwracalnym procesem, należy poważnie potraktować sytuację. Leki są niezbędne.

Piercing gnicia zdjęcia (Tatuaż) (wartość) - przykładowy rysunek - 002 Przebijanie ropiejące zdjęcia - co robić Przebijanie ropiejące zdjęcia – co robić Piercing ropiejący do zdjęcia (Tatuaż) (wartość) - przykładowy rysunek - 003

Piercing ropiejący do zdjęcia (Tattoo) (wartość) - przykładowy rysunek - 004 Piercing ropiejący do zdjęcia (Tatuaż) (wartość) - przykładowy rysunek - 005 Piercing ropiejący do zdjęcia (Tattoo) (wartość) - przykładowy rysunek - 006

Piercing gnicia zdjęcia (Tatuaż) (wartość) - przykładowy rysunek - 007 Piercing ropiejący do zdjęcia (Tattoo) (wartość) - przykładowy rysunek - 008 Piercing z ropiejącym zdjęciem (Tattoo) (wartość) - przykładowy rysunek - 009

działania

Przygotowania i zastosowanie

Mycie rąk Przed każdym użyciem umyj ręce mydłem antybakteryjnym bez barwników, substancji zapachowych i jakichkolwiek dodatków..
Mycie Wraz z ropieniem uwalniana jest krew lub posoka, które wysychają i wymagają rozpuszczenia w ciągu 5 do 10 minut za pomocą kompresu. Nie możesz ich oderwać – doprowadzi to do większego stanu zapalnego i bólu. Użyj miękkich wacików jako materiału do wycierania.

Konieczne jest płukanie chlorheksydyną lub miramistyną, które przez długi czas zachowują działanie antybakteryjne na ranie.

Nie używaj nadtlenku wodoru, alkoholu, wody kolońskiej, roztworu soli, jodu, zieleni brylantowej – działają drażniąco.

Skręcanie dekoracji Działanie przeprowadza się dopiero po spłukaniu dla lepszej penetracji płynu antybakteryjnego. Obraca się 1 – 2 razy. Nie jest konieczne zdejmowanie biżuterii nawet na chwilę, może to prowadzić do sklejania się nakłucia i bolesnego ponownego zakładania. Biżuteria jest usuwana, jeśli zostanie zastąpiona inną, jeśli wykryta zostanie reakcja alergiczna na pierwotnej.
Stosowanie maści Zastosuj maść lewomycetynową lub tetracyklinową. Nakłada się je bezpośrednio na ranę, ale nie do samego zagojenia, ale do ustąpienia ropienia. Mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.
Aplikacja bandaża Podczas leczenia nakłucia w nocy należy nałożyć bandaż ze sterylnych materiałów zakupionych w aptece. Startuje rano i nie ubiera się w ciągu dnia..
Przyjmowanie witamin Zaleca się przyjmowanie witamin, aby wspomóc organizm. Niezbędna jest witamina C (kwas askorbinowy) i cynk (znajdujący się w produktach spożywczych takich jak drób, ser, cebula, czosnek, kasza gryczana, soczewica, owoce cytrusowe, orzechy, jabłka).

Podczas obserwacji przez dwa do trzech dni osoba nosząca piercing nie widzi żadnej poprawy, co oznacza, że ​​konieczne jest zwrócenie się o pomoc medyczną do chirurga. Dobierze zestaw odpowiednich leków i procedur przyspieszających gojenie.     

Przygotowane przez: mama1965vlad (Voilenko Olga Aleksandrowna)