Priateľský k životnému prostrediu

Koncept trvalo udržateľných kozmetických obalov vyrobených z bakteriálnej celulózy

udržateľné kozmetické obaly vyrobené z bakteriálnej celulózy

Guatemalská návrhárka Elena Amato vyvinula udržateľné kozmetické obaly vyrobené z bakteriálnej celulózy s vlastnosťami podobnými papieru. Ich koncept predstavuje udržateľnú alternatívu k plastovým obalom na kozmetiku a osobnú starostlivosť. Baktérie a kvasinkové kultúry (kombucha huba) sa najskôr zmiešajú s vodou a potom sa rozložia na rovnom a hladkom povrchu, aby sa vysušili..

Udržateľné balenie vyrobené z húb Kombucha

Namiesto pestovania a pestovania huby Kombucha od začiatku používa Amato zvyšky od miestnych výrobcov Kombuchy. Výsledné listy majú vlastnosti, ktoré sú niekde medzi papierom a plastom.

Vysušený materiál z bakteriálnej celulózy je možné lepiť spolu s vodou

Vysušený materiál z bakteriálnej celulózy je možné lepiť spolu s vodou, takže pri zatváraní obalu nemusia byť použité žiadne lepidlá.

Prírodné pigmenty ako spirulina, ibištek, šafran a drevené uhlie

Počas miešania boli do zmesi pridané prírodné pigmenty ako spirulina, ibištek, šafran a drevené uhlie. Dosiahnu sa rôzne farby.

Udržateľné kozmetické balenie je úplne kompostovateľné a vegánske. Ďalším plusom je, že low-tech výrobný proces vyžaduje minimálnu spotrebu energie.

ich koncept balenia pozostáva z troch vrstiev

V súlade s princípmi obehového hospodárstva chcela spoločnosť Amato vyvinúť obaly šetrné k životnému prostrediu s materiálmi, ktoré v prírodných cykloch plynule prúdia. “V súčasnej dobe naša ekonomika pracuje hlavne na lineárnom, neudržateľnom systéme” Take-Make-Dispose “,” hovorí dizajnér.

Svoj koncept balenia navrhla tak, aby mal tri vrstvy. Táto štruktúra napodobňuje štruktúru ovocia, ktoré pozostáva zo šťavy, dužiny a vonkajšej škrupiny.

Udržateľný kozmetický obal je úplne kompostovateľný a vegánsky

Vnútorná vrstva Amatos Design je výrobkom osobnej starostlivosti – napr. B. krém na tvár, deodorant alebo toner. Druhá vrstva je kapsula podobná nádobe z pevného prírodného mydla, v ktorej je prírodný produkt uložený.

Udržateľné balenie kozmetiky vyrobenej z húb Kombucha

Treťou vonkajšou vrstvou je obal z bakteriálnej celulózy. Slúži na ochranu nádoby na mydlo pod ním a zároveň poskytuje informácie o značke výrobku. „Rozbalenie a používanie výrobku kopíruje šúpanie a konzumáciu ovocia a dodáva mu prirodzený pocit,“ vysvetľuje návrhár..

Koncept trvalo udržateľného balenia kozmetiky