Podlahy a dlažba

Talianska dlažba do kúpeľne a 26 návrhov moderného zariadenia pre vašu kúpeľňu

Talianske obklady do kúpeľne šesťuholník-polovica-výška-krém-sivá-antracit-marazzi

Existuje mnoho spôsobov a štýlov, ako zariadiť kúpeľňu. Kachle v tom zohrávajú zásadnú úlohu. V závislosti od farby, štruktúry a materiálu účinne menia atmosféru miestnosti a vytvárajú základ pre dokonalý zážitok z miestnosti. V tomto článku predstavujeme talianske obklady do kúpeľne a návrhy moderného vybavenia, s ktorými môžete zo svojej kúpeľne urobiť skutočný pútač očí. Nasleduje výber kreatívnych nápadov do kúpeľne od renomovaných výrobcov obkladov z Talianska, ktoré by mali slúžiť ako inšpirácia pre vašu vlastnú kúpeľňu. Príklady sú perfektné pre stredne veľké až veľké kúpeľne a perfektne kombinujú vysokokvalitný materiál, kreatívny dizajn a širokú škálu formátov.

Navrhnite dlhú, úzku kúpeľňu – taliansku dlažbu Terracruda od Ragno

talianska-kúpeľňa-dlaždice-úzka-kúpeľňa-okno-ragno-terracruda

Navrhnúť dlhú a úzku kúpeľňu s jediným oknom môže byť výzva. Ale pomocou niekoľkých malých trikov ho môžete zmeniť na svetlo zaplavenú miestnosť, ktorá tiež vyzerá oveľa priestrannejšie. A to bez toho, aby ste sa museli vzdať svojho pohodlia.

Najlepšie je rozhodnúť sa pre bezbariérovú sprchu s priečkou z číreho skla. Bezrámová sklenená stena prepúšťa svetlo, čím miestnosť pôsobí priestrannejšie. Na protiľahlej stene je umývadlo namontované s poličkou, ktorá akoby plávala vo vzduchu. Na druhej strane miestnosti je vaňa.

Talianska dlažba do kúpeľne, 3D štruktúra, biele, drevené umývadlo

3D obklady stien v príjemnom krémovom tóne sú skutočným vrcholom v tejto úzkej kúpeľni. 3D reliéf dodáva stene výrazný vzhľad a vytvára elegantné svetlé a tmavé efekty.

Dlaždice sú súčasťou série Terracruda od talianskeho výrobcu Ragno. Staroveký stavebný materiál vyrobený z hlinky sušenej na slnku, slamy a prírodných vlákien slúži ako inšpirácia do zbierky. Keramické taniere vo formáte 40 x 120 cm sprostredkúvajú hrejivú charizmu prírodných živlov a sú ponúkané v rôznych verziách.

Talianska dlažba do kúpeľne šedá-mozaika-Ragno-Terracruda

Dlaždice Terracruda sú k dispozícii v štyroch farbách: Luce, Sabbia, Calce a Piombo. Farby sa pohybujú od krémovej po kamennú šedú a pôsobia veľmi moderne.

Nasledujúci príklad ukazuje, že existujú obzvlášť rozmanité kombinácie dlaždíc. Mozaikové dlaždice Terracruda Degradé (33,2 x 128,8 cm) majú dynamický vzor rybej kosti a krásnu hru farieb, a preto sú inštalované na stenu v oblasti sprchy. Jednotlivé prvky ponúkajú veľa možností dizajnu a je ich možné ľubovoľne kombinovať.

obklad do kúpeľne-kamenný vzhľad-sivo-béžový-reliéf-mozaika-vzor rybej kosti

Na protiľahlej stene v tejto kúpeľni sú 3D dlaždice prezentované jemným geometrickým reliéfom. Svetlé obklady a dlažby dokonale harmonizujú so sivou porcelánovou kameninovou dlažbou Boom.

Navrhnite kúpeľňu so šikmým stropom – s kamenným umením od Marazzi

talianska-kúpeľňa-škridla-kameň-béžová-strecha sedlová-drevo-Marazzi-Stone-Art

Farebná schéma v neutrálnych farbách, difúzne osvetlenie, zelené izbové rastliny a doplnky vyrobené z prírodných materiálov. Vďaka tomu je táto kúpeľňa so šikmým stropom taká špeciálna. V tejto miestnosti zažijete blízkosť prírody, akú len málokedy nájdete v mestskom prostredí. Teplé farby obkladov a dlažieb v drevenom vzhľade vytvárajú obzvlášť útulné prostredie.

obklady do kúpelne-béžovo-hnedá-drevený-vzhľad-podlaha-voľne stojaca-vaňa

Voľne stojaca vaňa stojí hrdo v strede miestnosti a sľubuje mimoriadny zážitok z kúpania. Vaňa má krásny tvar so zaoblenými, mäkkými okrajmi a udáva tón zvyšku interiéru. Drevené stoličky sú praktickými pomocníkmi, vytvárajú neformálnu a spoločenskú atmosféru.

obklady-kúpeľňa-kameň-vzhľad-krém-vápenec-štruktúra

Tento návrh zariadenia pochádza od výrobcu obkladov Marazzi a predstavuje vysokokvalitné talianske obklady do kúpeľne s vzhľadom prírodného kameňa. Kolekcia obkladov Stone-Art je inšpirovaná krásou vápenca a zapôsobí svojimi prírodnými farbami a povrchmi. Veľkorysý formát 40 x 120 cm a hrúbka iba 6 mm ponúkajú široké spektrum možností dizajnu.

talianske-kúpeľňové-obklady-vzor-krémovo-biele-marazzi-kameň-umenie-drevo-umývadlo

Tí, ktorí uprednostňujú svetlý kameň, budú potešení oceľovou farbou. Sivobiela farba prináša relaxačný pocit pohody bez toho, aby pôsobil nudne alebo sterilne. Vo variantoch dekorov Texture a Mosaico pôsobia dlaždice dekoratívne a elegantne. V tomto prípade sú kamenné obklady kombinované so starožitným dreveným umývadlom a podlahovými dlaždicami s dreveným vzhľadom. Pekný kontrast poskytujú aj čierne prvky, ako sú príslušenstvo, rámy zrkadiel a stoličky. Nepriame stropné osvetlenie na druhej strane dodáva moderný dojem.

Kúpeľňa pod strechou – s ílmi od Marazzi

Taliansko-kúpeľňa-škridly-plástev-šikmá strecha-dekor-Marazzi-Clays

Ďalší trend, ktorý je možné vidieť v moderných dizajnérskych kúpeľniach, sa nazýva „šesťhranné dlaždice“. Šesťhranné dlaždice sa používajú na steny a podlahy a dodávajú miestnostiam expresívny vzhľad. Sú k dispozícii aj v rôznych veľkostiach. Od veľmi malých mozaikových dlaždíc v tvare voštiny až po veľké šesťhranné dlaždice. V tejto modernej kúpeľni sa používajú napríklad šesťhranné obklady vo formáte 21 x 18,2 cm. Tieto sú súčasťou série Clays od Marazzi a zaujmú svojim materiálovo zvýrazneným vzhľadom. Odtieňové a stieracie značky na povrchoch vytvárajú veľmi individuálny vzhľad.

talianske-kúpeľňové-obklady-voštinový-tvar-béžovo-sivý-vzor-marazzi-ílov

Mimochodom, obklady na stenu Hegaxon sú ideálne pre kúpeľne pod strechou. V tomto prípade je kachľová len tretina steny, priamo pod šikmým stropom. Šesťuholníkový tvar nasties vytvára zaujímavý, nedokončený vzhľad. Obklady sú kombinované s márnym vrchom z ľahkého kameňa. Tmavé dlaždice vo formáte 7 x 28 cm sú položené na podlahu vzorom rybej kosti.

dlažba-kúpeľňa-antracitová-rybia kosť-asociácia-Taliansko

Kúpeľňa v sivých tónoch so sériou Concreta od Marazzi

talianska-kúpeľňa-obklady-sivá-vaňa-Marazzi-Concreta

Betón hrá v modernej architektúre zásadnú úlohu a je stále dôležitejší aj pre interiéry. Ani kúpeľňové obklady s cementovým vzhľadom už nie sú ničím neobvyklým. Sú inšpirované charakteristickým vzhľadom typických odhalených betónových stien a dodávajú kúpeľni moderný mestský nádych.

Tento príklad od Marazzi ukazuje, ako elegantne a moderne môže vyzerať kúpeľňa v sivých tónoch. Dve veľké okná a koncepcia osvetlenia sú rozhodujúce pre celkový efekt. Na steny je položená dlažba Concreta Lava (32,5 x 97,7 cm). Murovaná vaňa je kompletne obložená mozaikovými dlaždicami (32,5 x 32,5 cm) v rovnakom odtieni sivej.

Concreta Blu a Bianco

talianska-kúpeľňa-dlažba-modrá-stena-matná-drevená-podlaha-concreta-marazzi

Obklad Concreta je k dispozícii v siedmich rôznych farbách: Blu, Bianco, Coke, Creta, Lava, Sabbia a Verde. Všetky modely zapôsobia na jemne sa pohybujúci povrch a jemné línie.

Kúpeľňa v modrej a bielej farbe – rám od Ragna

talianska-kúpeľňa-obklady-tyrkysová-modrá-vlna-biela-patchwork-ragno-rám

Farebné duo modrá a biela sa perfektne hodí do kúpeľne, pretože tieto farby prinášajú pocit čistoty a sviežosti. Potom, čo ste vybrali monochromatické modely, zvážte, ktoré dekoratívne dlaždice by sa k nim hodili najlepšie. Odporúča sa nájsť vo vzore dominantnú farbu.

Tu nájdete pekný návrh zariadenia od Ragno. Obklady na stenu s rozmermi 25 x 76 cm sú položené vodorovne, čím vytvárajú pocit priestoru. Glazúra tiež pekne odráža svetlo. V kombinácii s podlahovou krytinou tmavej čokolády (Rewind Tabacco 60 x 60 cm) je výsledkom harmonický celkový obraz..

obklady do kúpelne-stena-benzín modrá-lesk-mat-béžová-dlažba-rám-ragno

Obklady z kolekcie „Frame“ sú k dispozícii v štyroch neutrálnych (mliečnych, krémových, khaki a šterlingových) a troch farebných farbách (slivka, aqua a indigo). Fascinujúce 3D reliéfy a dekorácie dodávajú stenám osobitnú charizmu.

Pri výbere obkladov a dlažieb dávajte pozor na kontrast svetlo-tma. Tento príklad ukazuje, ako dobre je možné kombinovať benzín trendu s bielou a taupe. Cieleným spôsobom sa používajú jasné, výrazné akcenty v horčicovej žltej.

obklady do kúpelne-sprcha-chodba-béžovo-krémová-obkladačka-Ragno-Frame

V tejto kúpeľni sú na stenách použité tri rôzne formáty dlaždíc. Zľava doprava: Rám Khaki (25 x 76 cm), Rám Mosaico Khaki (30 x 30 cm) a Frame Cream Strattura Forma (25 x 76 cm). Aby sa podčiarkol teplý vzhľad obkladov v krémovej a béžovej farbe, bolo rozhodnuté použiť obdĺžnikové dlaždice s dreveným vzhľadom (Woodtale Betulla 15 x 120 cm). Sú položené v divokej asociácii. Tu sa ako prízvuk používa modrá farba.

Kúpeľňa na 6 m² – s dlažbou Lumina 25 x 75 cm od Fap Ceramiche

úzka kúpeľňa-biela-stena-dlaždice-štruktúra-drevená-podlaha-fap-ceramiche-lumina

Navrhnúť 6 -metrovú kúpeľňu s vaňou tak, aby vyzerala svetlá a príjemná, je niekedy výzva. Tento príklad však ukazuje, že to nie je nemožné. Správny základ pre skutočnú wellness oázu tvoria teplé tóny dreva a veľa bielej. Oválna voľne stojaca vaňa s drevenou poličkou sľubuje relaxačné hodiny. Drevené obklady vyžarujú teplo a krásne harmonizujú s trojrozmernými bielymi stenami.

kúpeľňa-dlaždice-kúpeľňa-veľkosť-6-meter štvorcový-drevo-vzhľad-biela-3d

Lumina Line 25 x 75 cm v kúpeľni s rozlohou 7 metrov štvorcových

kúpeľňa-obklady-drevo-vzhľad-biela-zasklená-štruktúra-lumina-25x75

Obklady na stenu Lumina 3D od Fap Ceramiche dodávajú bielym stenám nový, kreatívny švih. Štruktúrované povrchy sú k dispozícii v piatich rôznych verziách: Diamante, Line, Curve, Square, Rose. Či už matné alebo lesklé – obklady Lumina budú mať pozitívny vplyv na atmosféru v kúpeľni.

kúpeľňa-veľkosť-7-m²-plán-kúpeľňa-dlažba-biela-drevo

Nulové Gesso od Fap Ceramiche

talianska-kúpeľňa-dlaždice-biela-šedá-úzka-kúpeľňa-fap-ceramiche-nula

Ak sa vám biele kúpeľňové obklady zdajú príliš sterilné, môžete sa rozhodnúť pre svetlo sivý odtieň. V tomto prípade je sivý nádych zvýraznený pásmi striebornej farby medzi rôznymi druhmi dlaždíc. Príjemný kontrast poskytuje aj umývadlo z tmavého dreva.

Nulová tabuľa

kúpeľňa-krémová-sprchová vanička-malá-podlahová-dlažba-drevený vzhľad

Dlaždice zo série Zero vo formáte 25 x 75 cm sú ponúkané v piatich krásnych neutrálnych farbách: Ardesia, Polvere, Gesso, Pane a Terra.

Nulové Polvere

kúpeľňa-piesková farba-3d-reliéf-tehlová vaňa-biela-márnosť-hore-okrúhle-pultové-umývadlo

Navrhnite kúpeľňu v retro štýle – s Metro Tiles Brick Glossy od Ragno

kúpeľňa-šikmá strecha-biela-metro-škridla-stena-veľký-formát-podlaha-škridly-svetlo šedá

Dlaždice metra oslavujú svoj návrat v modernej kúpeľni a pôsobia super elegantne. V tejto kúpeľni so šikmou strechou je rustikálny štýl vidieckeho domu predstavený s mestským nádychom. Nábytok pripomína tradičný vidiecky dom, ale čiernobiele obklady dodávajú moderný nádych.

metro-dlažba-kúpeľňa-biela-antracitová-dekoračná polička

Kolekcia tehlových lesklých dlaždíc od Ragno interpretuje retro štýl s trendovým šarmom. Klasický formát v tehlovej optike (10 x 30 cm) je zachovaný, ale ozdobený dôrazne súčasným dizajnom. Farebné kontrasty a dekory dodávajú dlažbe Metro osobitý vzhľad.

Navrhnite kúpeľňu v bielej farbe – s 3D obkladmi na stenu Essenziale od Marazzi

talianske-kúpeľňové-obklady-nevyhnutné-marazzi-biele-3d-dvojumývadlo

V súlade s trendom „všetko v bielom“ predstavil výrobca Marazzi kolekciu obkladov „Essenziale“. Séria dlaždíc obsahuje veľkoformátové keramické dlaždice v troch verziách: lesklé, matné a metalické, ako aj štyri veľkolepé 3D povrchy Wave, Flora, Drape a Deco. Vzhľadom na veľkosť 40 x 120 cm je kĺbov málo, čo má za následok jednotný vzhľad.

talianska-kupelna-dlazba-stena-biela-vlna-textura-podlaha-dlazba-dreveny vzhlad-Essenziale-Marazzi

Univerzálnosť bielych 3D obkladov umožňuje početné kombinácie s dlaždicami všetkých druhov, napríklad z prírodného kameňa, mramoru a drevenej optiky. Súhra hnedých tónov dreva a žiarivej bielej je vynikajúca a prirodzená zároveň. Aj keď by v kúpeľni mala dominovať biela, krásna povrchová štruktúra obkladov výrazne ovplyvní pôsobenie miestnosti.

talianske-kúpeľne-obklady-biele-3d-linky-štruktúra-náležitosti

Upokojujúca atmosféra prostredníctvom neutrálnych farieb – Clayline od Marazzi

talianske-kúpeľňové-obklady-krémovo-sivé-Marazzi-Clayline

Neutrálne farby pôsobia upokojujúco na zmysly a sú ideálne do kúpeľne, kde chcete vytvoriť atmosféru pokoja a bezpečia. Prednosť sa dáva matným povrchom a drevenému kúpeľňovému nábytku.

Clayline Shell a Lava

talianska-kúpeľňa-dlažba-šedá-dekor-svetlé-drevo-tmavá podlaha

Ak chcete dať kúpeľni mestský nádych, môžete do nábytku integrovať niekoľko kovových prvkov. Napríklad sprchová batéria vo vintage štýle, taburetka s kovovým rámom, hliníková nástenná lampa alebo voľne stojaca vešiak na uteráky.

talianska-kúpeľňa-dlaždice-dekor-šedá-márnosť-top-svetlé-drevo-okrúhla stena-zrkadlo

talianska dlažba-šedá-3d-dekor-vlna-drevený vzhľad-podlaha

Hlinený piesok a Zem

Taliansko-kúpeľňa-obklady-terakotta-hnedá-Marazzi-Clayline

Hlinené obklady vo formáte 22 x 66,2 cm vyjadrujú nové koncepty bývania. Kolekcia obsahuje 6 farieb (Shell, Cotton, Earth, Lava, Sand, Blue), 3D reliéf a dekor.

kúpeľňa-obklady-obklady-obdĺžnikové-béžové-matné

Talianska dlažba do kúpeľne Eterna Silver od Emilgroup

talianska-kúpeľňa-obklady-kameň-optika-šedá-eterna-emil

Séria dlaždíc Eterna je inšpirovaná nadčasovým kúzlom travertínového kameňa. Porcelánové kameninové dlaždice spájajú robustnosť a krásu prírodného kameňa so sofistikovaným, moderným vzhľadom. Vyznačujú sa vynikajúcim, mierne štruktúrovaným povrchom a sú veľmi výrazné. Dlaždice Eterna sú ponúkané v rôznych prevedeniach, ako sú 30 x 60 cm, 60 x 120 cm a 60 x 60 cm. K dispozícii sú ploché a reliéfne prevedenia.

obklady-kamen-vzhlad-svetlo-siva-sprcha-sklo-stena-mozaika-nika

V tejto kúpeľni sú na stenu za márnosťou položené dlaždice vo formáte 30 x 60 centimetrov. S dlaždicami vo veľkom formáte 60 x 60 cm získava podlaha pokojný povrchový efekt, zatiaľ čo mozaikové dlaždice na stene v sprche poskytujú malú rozmanitosť. Sprchová priečka z dymového skla dokonale harmonizuje so svetlo šedou farbou dlaždíc. Umývadlo zo stredne tmavého dreva s dvoma okrúhlymi umývadlami na dosku v čiernej farbe slúži ako vizuálne zvýraznenie.

Tracce Taupe od Emilgroup

talianska-kúpeľňa-dlaždice-kameň-vzhľad-šedá-tracce-emil

Ďalší skvelý príklad toho, ako jedinečne môže vyzerať každá dlaždica s kamenným vzhľadom. Séria Tracce je inšpirovaná estetikou prírodného kameňa Cardoso, ktorý fascinuje svojim nezameniteľným zrnom. Dlaždice sú k dispozícii vo veľkostiach 30 x 60 cm, 60 x 60 cm a 30 x 30 cm.

Tracce šedá

talianska-kúpeľňa-dlaždice-kameň-vzhľad-svetlo-šedá-drevo-márnosť-tracce

Na internete a v železiarstve nájdete obrovský výber talianskych obkladov do kúpeľne. Ich výhody sú zrejmé: sú ekologicky kompatibilné a trvanlivé, pozostávajú z vysoko kvalitných materiálov s jedinečnými vlastnosťami a vyznačujú sa nezameniteľným charakterom. Glazúry a špeciálne techniky ošetrenia tiež zaisťujú zvýšenú odolnosť voči UV žiareniu a chemickým vplyvom, ako sú kyseliny a zásady, a majú vodoodpudivý účinok. Vďaka početným prevedeniam a formátom obkladov si môžete navrhnúť svoju kúpeľňu úplne podľa svojich individuálnych prianí!