Podlahy a dlažba

Položenie schodiskového koberca na schody – 3 varianty a nápady na dizajn

schodiskový koberec tipy nápady varianty zariaďovania podlahových schodov

Schodiskové koberce nemajú len dekoratívnu funkciu. Môžu síce zakrývať nevzhľadné schodiskové krytiny, ale tiež zlepšujú pohodlie pri chôdzi a zároveň tlmia nárazový hluk, ktorý rýchlo vzniká v prázdnych priestoroch schodiska a má nepríjemný a nepríjemný účinok. Existujú však rôzne spôsoby, ktorými môžete položiť koberce na schody. A aby ste ich mohli tiež zvážiť všetky a zvážiť výhody a nevýhody, zostavili sme pre vás rôzne možnosti schodiskového koberca. Spolu s návrhmi na obrázkoch bude pre vás jednoduchšie nájsť perfektný koberec na schody a navrhnúť útulné schodisko..

Koberec na schody

schodiskový koberec koberec podlaha idea pohodlie domáca schodisková plocha vzor

Toto sú kroky, ktoré sú úplne pokryté kobercom. Skutočný materiál schodiska nie je vidieť. Vďaka tomu je tento variant veľmi praktický, najmä pokiaľ ide o staré alebo nevzhľadné obklady schodov, ktoré nechcete vymeniť, ale chcete ich lacno skryť. Koberce vyzerajú obzvlášť dobre na užších schodiskách a schodiskových plochách a okrem svojho vizuálneho vzhľadu majú aj ďalšie výhody.

schodiskový koberec nápady na moderný životný štýl textilné schody

Pretože je schodiskový koberec kladený nepretržite, je tiež zabránené nebezpečnému zakopnutiu. Neexistujú žiadne záhyby ani hrany, o ktoré by sa dalo zachytiť. Atmosféra sa tiež okamžite zlepší. Pretože schodiská a schodiská často vyzerajú holé a studené, dá sa tomu zabrániť kobercom. A keďže sú celé schody pokryté kobercom, útulnosť je o to väčšia.

schodiskový koberec zelená inšpirácia moderný dom drevené zábradlie

Niektoré kroky na koberci môžete samozrejme nechať aj viditeľné. Vy sa rozhodujete sami! To sa robilo aj v tomto prípade. Napríklad koberec v tomto prípade bol posunutý doprava. Drevo je opäť vidieť naľavo. Zelený schodiskový koberec si na tmavom dreve príde na svoje. Vďaka farbe je priestor schodiska oveľa živší a útulnejší.

Pokládka schodiskových kobercov – schodiskové lišty pre mix materiálov

schody kobercový bežec ušľachtilé drevené zábradlie starožitný stará budova parkety

Pôvodné prekrytie schodov môžete nechať viditeľné, ak sa vám to opticky páči, pretože bežci väčšinou prejdú len 80 percent schodov. Je to obzvlášť dobrá voľba, ak hľadáte iba protišmykové riešenie, ktoré zároveň vyzerá elegantne. Schodisko automaticky vyzerá elegantnejšie a klasickejšie. Aby sa schodišťový koberec nešmýkal na schodoch, používajú sa schodiskové tyče, ktoré môžu byť vyrobené z kovu aj z dreva. To tiež vytvára súvislú pokrývku, ktorá tiež zabraňuje zakopnutiu.

schodiskový koberec bežec schodiskové tyče drevený nápad pruhovaný vzor krokový koberec

Oproti kobercom alebo schodiskovým podložkám, ktoré sú lepené, má bežec ešte jednu veľkú výhodu. Schodiskové tyče je možné ľahko odstrániť, aby bolo možné behúň kedykoľvek ľahko vyčistiť. A pretože sa tiež časom opotrebuje alebo sa jednoducho stane nudným, je možné ho ľahko vymeniť.

kobercové schody schodiskové bežce bez kobercových stožiarov parkety lesk tmavá

Ak sú vám však kobercové tyče priveľa, nemusíte niektoré nevyhnutne použiť. Ak sa rozhodnete pre bežca, môže byť tiež jednoducho prilepený k stupňom. Ale potom by ste mali mať na pamäti, že behúň bude neskôr ťažké odstrániť, že bude musieť byť vyčistený na mieste a že odstránenie povrchu schodu by mohlo byť poškodené.

schodiskový koberec zelená čierna schody tvar bežec zábradlie klasické

S bežcom môžete nádherne podčiarknuť svoj štýl zariaďovania a vybaviť chodbu skvelými vzormi a farbami. Čo napríklad z farebného kilimového koberca, ktorý nielenže vylepší obývačku, ale aj nudné schodisko? Nemusí to byť vždy neutrálne a jemné! Zelený bežec na tmavých schodoch si skutočne príde na svoje.

schody koberec bežec vzor jemné farby obloženie steny ušľachtilý

A ak sa vám to nepáči farebné, použite neutrálnejší vzor a vytvorte pútavú vec, ako sa to robilo v tomto prípade. Pretože aj pri jednoduchom vzore sa rýchlo vytvorí pútavý pohľad, ktorý však nie je taký dotieravý ako napríklad výrazná farba. Zamyslite sa nad tým, čo vzhľadovo od schodiskového koberca očakávate.

Položte schůdky namiesto celých schodiskových kobercov

kobercové schody schodiskové podložky myšlienka jednoducho lepidlo protišmykové

Schodiskové podložky sú treťou možnosťou, ktorú môžete použiť na vytvorenie protišmykovej a vizuálne atraktívnej podložky na schodoch. Rohože zaberajú na kobercových schodoch najmenej miesta, čo ich často robí obľúbenými, ak schody nie sú nové a krásne. V tomto prípade slúži schodiskový koberec predovšetkým užitočným účelom než estetickým.

kobercové schody kutilský dizajn ochrany podláh v interiéri

Napriek tomu si niektorí na to netrúfajú, pretože silné lepidlo, ktorým sú rohože prichytené ako schodiskové koberce, je mimoriadne ťažké a niekedy dokonca nemožné odstrániť, ak sa jedného dňa chcete podložiek zbaviť. Ako alternatívu je preto možné použiť nášľapné podložky aj bez lepenia. Schodový koberec bez lepenia je k drevu šetrnejší.

kobercové schody vstavané drevené schody sklenené zábradlia moderné zariadenie

Ak je použitie schodiskových kobercov vo forme schodiskových rohoží už zahrnuté v konštrukcii schodiska, môžu byť tieto zabudované aj do samotných schodov. Potom sa súčasne vytvorí rovný povrch a zabráni sa nebezpečenstvu zakopnutia. Rohože môžu mať nielen rôzne tvary. Existujú aj varianty, ktoré pokrývajú iba behúň a tie, ktoré obklopujú krok. Sami sa musíte rozhodnúť, ktorý vás osloví viac.

kobercové schody rohože pás kamenné schody zdobiť

Od klasických vzorov kobercov po jednobarevné koberce s hlbokými vlasmi v rôznych farbách je tu zahrnuté všetko, aby ste rýchlo našli perfektný dizajn pre každý štýl zariaďovania. Neponáhľajte sa s výberom, aby ste si mohli svoj koberec na schody užiť dlho a už po krátkom čase nechceli niečo nové.