Podlahy a dlažba

Brúsený poter ako podlaha – 18 nápadov na život s dizajnovým poterom

Poter ako podlahová krytina leštený-poter-moderný-interiér-obývacia časť

Puristický vzhľad Poter ako podlahová krytina je v posledných rokoch stále obľúbenejším a teší sa stále väčšej obľube v modernom interiérovom dizajne. So správnym náterom sa poter stane odolným a môže byť preto použitý v každom obytnom priestore. V nasledujúcom texte zhrnieme výhody a nevýhody podlahy poteru a predstavíme niekoľko dobrých nápadov na bývanie s trendovým dizajnovým poterom..

Poter ako podlahová krytina – moderné rozhodnutie pre obývaciu izbu

Poter ako podlahová krytina, pieskovaný poter-škandinávsky nábytok

Čas, keď bol poter položený iba ako podklad, sa skončil. Poter sa stále používa ako hrubá podlaha pri stavbe domov a bytov, ale teraz je tiež považovaný za trendovú podlahovú krytinu, ktorá je ideálna pre obytné priestory. Bezšvíková podlaha má elegantný vzhľad, ktorý môže vylepšiť každú izbu. Pretože sa poter spracováva vždy priamo na mieste, je každá podlaha poteru jedinečná. Základný materiál môže byť zafarbený podľa želania a je vhodný pre rôzne štýly bývania a miestnosti.

Zemný poter ako podlahová krytina

Poter ako podlahová krytina moderný-byt-bývanie-nápady-pieskovaný-poter

Brúsený poter, známy tiež ako odkrytý poter alebo dizajnérsky poter, je považovaný za jednu z najštýlovejších podlahových krytín pre domácnosť súčasnosti. Dodáva industriálny nádych, ktorý sa hodí k minimalistickému domácemu zariadeniu. Podlahu poteru môžete nechať položiť s matným aj lesklým povrchom a navrhnúť si tak svoj vlastný byt individuálne.

Poterová podlaha v kuchyni – výhody

Poter ako podlahová krytina biela-kuchyňa-moderné-bývanie-nápady-mramor-kuchynský-ostrov

Brúsený poter je odolná podlahová krytina, ktorá je ideálna pre potreby v kuchyni. Je položený až do 100 metrov štvorcových bez rušenia a prahov, a preto je obzvlášť nenáročný na údržbu. Ak je povrch správne vyleštený a utesnený, potom ho možno ľahko vyčistiť bežnými čistiacimi prostriedkami.

Poter ako podlahová krytina – chytré rozhodnutie pre kuchyňu

Poter ako podlahová krytina obývacia izba-kuchyňa-odolná-robustná-lacná

Vďaka svojim skvelým vlastnostiam môže byť poter položený ako podlahová krytina v kuchyni a ponúka praktickú alternatívu k linoleu alebo dlažbe. Kuchynská podlaha je spravidla neustále vystavovaná nečistotám a vlhkosti, a preto by sa mala predovšetkým ľahko starať. V tomto zmysle, na rozdiel od dlaždíc, podlaha poteru nemá žiadne škáry, ktoré by sa dali znečistiť každodenným používaním. Preto sa dá čistiť oveľa rýchlejšie a efektívnejšie, čo je veľkou výhodou najčastejšie používanej miestnosti v domácnosti.

Prečo by ste mali utesnený odkrytý poter?

Poter-podlaha-kuchyňa-odolná-bezšvíková-dizajnérska stierka

Aby boli uvedené výhody uvedené vyššie, je utesnenie poteru nevyhnutné. Na jednej strane to chráni povrch pred oderom, na druhej strane je tiež odolný voči opotrebeniu a odolný voči rozliatym kvapalinám a zásaditým čistiacim prostriedkom.

Dizajnový poter pre kuchyňu v škandinávskom štýle

Poter-podlahy-leštený-poter-jedáleň-kuchyňa-štýlové

Každý, kto chce v kuchyni položiť poter, v konečnom dôsledku dostane trvanlivý a ľahko udržiavateľný povrch, ktorý zaujme svojim moderným dizajnom. Podlaha je vhodná do moderných kuchýň v škandinávskom alebo priemyselnom štýle a dá sa krásne kombinovať s minimalistickým kuchynským nábytkom.

Dizajnový poter a možnosti dizajnu

Poter-podlahy-leštené-dizajnér-poter-bezšvíkové-kuchynské-podlahy

Štýlový dizajnérsky poter ponúka neobmedzené možnosti pri navrhovaní povrchu. Na jednej strane môže akákoľvek variácia základnej farby zmeniť celkový vzhľad miestnosti, na strane druhej je možné dosiahnuť s veľkosťou a farbou zrna krásne efekty, ako napríklad ušľachtilý teracový vzhľad..

Zemný poter s podlahovým kúrením

Poter-podlaha-sivá-škandinávsky-nábytok-biela-drevená obývacia časť

Poter ako podlahovú krytinu je možné položiť s integrovaným podlahovým vykurovaním a zaistí tak v zime viac tepla a útulnosti. Dokonca aj bez podlahového vykurovania má podlaha poteru dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu, takže použitie kobercov nie je potrebné, ale je voliteľné..

Poter ako podlahová krytina vo vonkajšom priestore

Poter-podlahy-exteriér-terasa-tmavošedá-naše dvere-nábytok

S vhodným tmelom je možné obnažený poter použiť aj vonku. To však závisí aj od typu poteru, a preto by sa o tom malo vopred poradiť s odborníkom. Napriek tomu je vhodné nechať podlahu poteru položiť iba vo vonkajších priestoroch so strechou, napríklad na terasách.

Poter ako podlahová krytina pre každý obývací priestor

Poter-podlahy-obývacia časť-dizajn-pieskovaný-poter-koberec

Ak chcete dať svojmu bytu ušľachtilý a jedinečný vzhľad, potom môžete zvážiť podlahu z poteru. Či už v kuchyni, v spálni alebo v obývacej izbe – brúsený poter zaisťuje v miestnosti viac estetiky a vyzerá rovnako krásne v kombinácii s elegantnými kobercami.

Kombinujte podlahu z poteru s drevom

Poter-podlahy-obývacia časť-jedáleň-dizajnér-poter-sivá

Nápady na zariadenie bytu s poterom ako podlahovou krytinou sú početné. Sivé potery je možné pekne kombinovať s dreveným nábytkom, pretože navzájom kontrastujú. Ľahká podlahová krytina môže okamžite nastaviť scénu pre elegantný dizajnérsky nábytok alebo nábytok ako farebný akcent.

Ďalšie vlastnosti povrchu podlahy poteru

Poter-podlahy-ušľachtilá-optika-dizajnér-poter-jedáleň-modrá-stôl

Poter ako podlahová krytina je dobré dlhodobé rozhodnutie, pretože je odolné voči opotrebovaniu. Navyše ponúka vysokú odolnosť proti šmyku aj na mokrých podlahách, aj keď vyzerá leskle. Má to istú výhodu, najmä pre rodiny s malými deťmi, ktoré neustále chodia po dome.

Poter ako podlahová krytina – nevýhody

Poter-podlahy-dizajnér-poter-moderný-nábytok-obývací priestor

Okrem ekonomických a vizuálnych výhod podlahy poteru existujú aj niektoré nevýhody. Pri nesprávnej manipulácii sa poter môže zmenšiť a prasknúť. Okrem toho potrebuje po inštalácii dlhý čas schnutia, čo je nevýhoda, ak svoj dom čiastočne rekonštruujete.

Nechajte poter položiť alebo si ho nainštalujte sami?

Poter-podlaha-moderná-obývačka-drevené stĺpiky-poter

Pokládku konštrukčného poteru by mal v ideálnom prípade vykonávať odborník, aby sa predišlo nehodám a neuspokojivým výsledkom. Existuje tiež niekoľko rôznych typov poterov, ktoré sú vhodné na rôzne použitia a majú rôzne vlastnosti. Odporúčame preto, aby ste sa pred rozhodnutím o podlahe pre poter poradili s odborníkom.

Zemný poter – priemyselné kúzlo pre vaše vlastné štyri steny

Poter-podlaha-obývačka-pieskovaná-poter-pokládka-obývačka-nápad

Poter ako podlahová krytina sa stal skutočným trendom v interiérovom dizajne, pretože prináša do vášho domova obľúbené priemyselné kúzlo. Čoraz viac interiérových dizajnérov sa spolieha na podlahy z poteru, keď im ide o zariadenie bytu v modernom štýle.

Atraktívne nápady na bývanie s podlahou v poteru

Poter-podlahy-štýlové-obývačka-leštené-potery-sivé

Brúsený exponovaný poter s lešteným a lesklým povrchom môže dodať interiéru bytu istú eleganciu. Táto podlaha je v móde a vedci trendov predpovedajú, že v najbližších rokoch bude po nej rásť dopyt.

Stojí za to položiť poter ako podlahovú krytinu?

Poter-podlahy-dizajnér-poter-obývačka-svetlé tóny-drevený nábytok

Ak hľadáte odolnú podlahovú krytinu, ktorá sa vyznačuje jedinečným vzhľadom, veľkou trvanlivosťou a jednoduchou starostlivosťou, môžete o položení podlahy na poter premýšľať. Predstavuje lacnú alternatívu k iným podlahovým krytinám a je ideálny pre moderný interiér.