Pánsky svet, šport

Šnurovacie topánky od Puma – Nemecký športový výrobca uvádza na trh „Fi“

vstavaný drôt na prednej strane športovej obuvi puma fi

Športová značka Puma predstavila svoj model Fi-Trainer, ktorého šnúrky môžete dotiahnuť dotykom prsta. Tam, kde by väčšina ľudí očakávala, že nájde šnurovacie topánky so šnúrkami, má topánka Puma Fi namiesto toho vyvýšený blok. Je tu uložený mikromotor, ktorý poháňa káblový systém zabudovaný v topánke. Fit s názvom Fit Intelligence (Fi) umožňuje užívateľovi obuť si a uvoľniť tenisky rovnako ako pri bežných šnúrkach. To sa však deje prostredníctvom ovládacieho panela, ktorý je integrovaný do modulu Fi. Nositelia jednoducho potiahnutím nahor utiahnu topánku alebo nadol, aby ju uvoľnili.

Budúce šnurovacie topánky Puma

nový model puma fit intelligence model obuvi s balením a škatuľami pri pohľade zhora

Športová obuv má čiernu vrchnú časť tela regulujúcu klímu zo sieťoviny a strieborné logo Puma na boku. Platforma Fi, obsiahnutá v vyvýšenom bloku, bola zabudovaná do jazyka topánky. Integrovaný šnurovací systém je viditeľný ako štyri svetlomodré šnúrky, ktoré sú vytiahnuté z každej strany. Tréningová topánka, ktorá je prispôsobená na tréning a ľahký beh, má množstvo integrovaných inteligentných senzorov. Môžu sa naučiť tvar nohy každého používateľa a podľa toho prispôsobiť prispôsobenie obuvi danej osobe.

zadný dizajn od puma fi s tkaninou zo sieťoviny regulujúcou klímu a gumovou podrážkou

Technológia bola vyvinutá tak, aby ste s ňou mohli inteligentne trénovať. Športová obuv je preto navrhnutá pre modernú mobilitu. To vám umožní dobre vychádzať s panorámou mesta aj s posilňovňou. „To znamená, že takto šnurovacie topánky sú vhodné pre každodenný život prepojenej generácie,“ dodáva Puma. Oznámenie spoločnosti nadväzuje na spoločnosť Nike, ktorá nedávno predstavila pár voľných basketbalových topánok ako pokročilú verziu svojho šnurovacieho modelu „Back to the Future Hyperadapt 1.0“ z roku 2016..

Inovatívny dizajn pre väčšiu funkčnosť

Napriek tomu, že Puma sa k tomuto trendu tenisiek pripojila až neskôr pomocou šnurovacích topánok od spoločnosti Nike, už v roku 1968 značka predstavila bezšnúrovú športovú obuv so zapínaním na suchý zips. Športový výrobca bol tiež prvým, kto v roku 2016 vyvinul bezdrôtovo pripojenú obuv s adaptívnym strihom. Toto bol populárny model „Puma Disc“ – predchodca obuvi Fi.

šnurovacie topánky puma bez šnúrok s integrovaným motorom a systémom na jazyku

Oznámenie nemeckej športovej značky slúži aj ako otvorená výzva pre testerov beta verzií, pretože spoločnosť hľadá technicky zdatných ľudí, ktorí by vyskúšali pokročilú technologickú platformu predtým, ako bude oficiálne sprístupnená spotrebiteľom v roku 2020..

Inteligentné topánky puma bez šnúrok pre športovcov s mobilným telefónom sa prispôsobia tak, aby lepšie sedeli

Športovci môžu tiež používať aplikáciu pre smartfóny na monitorovanie a úpravu strihu tenisiek, keď sú vonku, pričom pri behu môžu vykonávať úpravy pomocou hodiniek Apple alebo iného inteligentného zariadenia. „Vytvorili sme produkt, ktorý je zameraný na budúcnosť športu a je životom v pohybe,“ povedal Puma, globálny riaditeľ pre inovácie Charles Johnson. „Je rýchly a neustále sa mení.“ Príslušenstvo obsahuje aj nabíjaciu stanicu a mobilnú nabíjačku na cesty.

Ovládajte plastový blok na vrchu obuvi pomocou systému šnurovania prostredníctvom aplikácie pre smartfóny

Každý, kto má záujem testovať novú technológiu, sa môže zaregistrovať v tréningovej aplikácii Pumatrac. Je k dispozícii pre softvér pre iPhone aj Android. Značka predtým spolupracovala s MIT Design Lab na navrhovaní radu experimentálneho futuristického športového oblečenia. Patria sem vložky, ktoré merajú atletický výkon pomocou baktérií, a šnurovacie topánky, ktoré „dýchajú“.

otvorený box od pumy bez topánok zboku

príslušenstvo od puma fi s USB káblovým pripojením na nabíjanie

šnurovacie topánky puma s príslušenstvom a balením v čiernej farbe

uzavreté balenie topánok puma v čiernej farbe

bočný pohľad na nový model puma fi vyrobený zo sieťoviny bez šnúrok