osvetlenie

Svietidlá a svetlá: nielen praktické, ale aj dekoratívne

Osvetlenie v obývacej izbe Svetelná intenzita určuje Tipy pre výber správneho osvetľovacieho zariadenia

Svietidlá a svetlá neslúžia len na praktické účely. Každý, kto je v procese skrášľovania vlastných štyroch stien, určite narazí na čoraz viac ľahkých dekoratívnych predmetov. Od malých LED svetiel, ktoré zdobia váš balkón alebo steny, až po dekoratívne prvky, ktoré sú zasadené do scény svetlom – trh je obrovský.

Lampy a svetlá ako dekoratívne prvky: svetelné dekorácie nastavujú šikovné akcenty

Akcentačné žiarovky a svetlá s detektormi pohybu v záhrade a pred vchodom do domu a na záhon

Zimu alebo Vianoce si často spájame so svetlými ozdobami. Ale aj v lete môže dekorácia všetko lesknúť a svietiť. Špecialita mnohých malých svetiel, ktoré sú spojené a vytvárajú sériu svetiel: Vaše obývačky pôsobia, akoby sa trblietali. Tým sa miestnosť dostane dovnútra veľmi príjemná, harmonická atmosféra.

Lampy a svetlá v kuchyni Dekoratívne osvetlenie Rozprávkové svetlá

Existujú aj dekoratívne prvky, ktoré je možné použiť funkčne aj dekoratívne. Patrí sem predovšetkým osvetlenie cesty pre vašu záhradu alebo vonkajšiu časť pred vstupnými dverami. Nikto nechce hľadať schody za šera alebo sa túlať po skalnatom chodníku. Svetlá ukazujú cestu, čo je obzvlášť užitočné pre cudzincov, ako je pizza alebo poštár, ale aj pre priateľov a známych. Ak sa rozhodnete pre takúto ozdobu, mali by ste integrovať aj detektor pohybu. Nechcete predsa, aby svetlo horelo celú noc. Použitie týchto dekoratívnych prvkov je skôr žiaduce iba vtedy, keď chce človek behať po záhrade alebo prísť k vašim vchodovým dverám.

Osvetlenie s detektormi pohybu v záhrade šetrí elektrickú energiu LED žiarovky na záhradnú cestu

Zvláštnosťou tejto dekorácie je nasledujúca: Okrem funkčného a dekoratívneho efektu získate väčšiu istotu vo vlastných štyroch stenách. Pretože žiadny zlodej si nemyslí, že je pekné, keď sa svetlo zrazu rozsvieti, keď sa pokúšate vniknúť.

V súvislosti so svetelnou výzdobou by ste však mali zvážiť jednu vec: Ak ste sa rozhodli zdobiť svetlami, mali by ste dbať na ich kvalitu. Svetlá musia zodpovedať triede vysokej energetickej účinnosti. Modely, ktoré sú hodnotené horšie ako A, vám môžu v krátkom čase zaplatiť vysoký účet za elektrinu. Aby ste sa tomuto riziku vyhli, mali by ste pri kúpe dôverovať kvalitným novým LED svetlám. Sú ekologické, energeticky úsporné a obzvlášť trvanlivé.

Lampy a svetlá: od sviečok nehrozí

Svietidlá a svetlá LED rozprávkové svetlá nevyhýbajú žiadnemu nebezpečenstvu požiaru zo sviečok

Sviečky sú tiež nádhernými prvkami na odľahčenie nálady vo vašich vlastných štyroch stenách. Ak však zabudnete sviečku alebo zaspíte pri svetle sviečok, vystavujete sa obrovskému riziku. Požiare môžu zapáliť celé domy v priebehu niekoľkých sekúnd. Ale moderné technológie tu majú aj dokonalé riešenie v podobe LED svetiel. Aj mihotanie ohňa vo svetle je vymodelované tak, aby nálada bola čo najdokonalejšia.

Čo je dôležité, pokiaľ ide o žiarovky a svietidlá

Osvetlenie rohu na čítanie pre domácu kanceláriu. Závesné svetlá. Stojacie lampy kombinujú priame a nepriame svetlo

Lampa, ozdobné svetlo alebo svetlo s malou dráhou má vždy za úlohu generovať svetlo. Najdôležitejším faktorom, ktorý je potrebné pri kúpe zvážiť, je intenzita svetla. Udáva sa pomocou hodnoty lúmenu, a preto poskytuje informácie o tom, ako jasne môže žiarovka svietiť. Stropné svetlá by mali mať vysokú hodnotu lúmenu od 600 do 4 000 lúmenov. Môžete si tak byť istí, že sa vysiela celá miestnosť, žiadny kút nezostane neosvetlený a môžete si tak dlho užívať svetlo.

  • 1 000 lúmenov je vhodných pre stropnú plochu 10 m².
  • 2 000 lúmenov je naopak vhodných na väčšiu plochu od 10 do 20 m².

Pomocou tohto jednoduchého vzorca môžete zistiť, ktoré svietidlo je vhodné pre váš účel a kedy. Pretože dekoratívne prvky sa zriedka používajú na úplné osvetlenie miestnosti, hodnota lúmenu môže byť tiež o niečo nižšia.

Navrhujte osvetlenie štýlovo Šetrite náklady na elektrickú energiu a porovnávajte tarify za elektrickú energiu

Nezabudnite však venovať pozornosť účinku farby. Existuje mnoho rôznych farebných odtieňov.

Žltá je svetlá farba, ktorú ľudia cítia naj harmonickejšie. Biela farba môže rýchlo pôsobiť chladne alebo dokonca klinicky. Takáto dekoratívna lampa vám môže pomôcť dosiahnuť pokojný a rýchly spánok v spálni. Na druhej strane, zelené alebo dokonca modré tóny by sa nemali používať v spálňach alebo pracovných miestnostiach.

Vedecky je tiež nevyhnutné, aby červené tóny motivovali, stimulovali, a preto by sa mali používať predovšetkým v hobby miestnosti.

Sofistikovaná služba

Lampy a svietidlá Plánovanie konceptu osvetlenia Určenie farby a intenzity svetla

Teraz by ste chceli ušetriť a zmeniť dodávateľa elektriny. Mnoho zákazníkov je na začiatku motivovaných, ale hľadanie širokého spektra poskytovateľov za nové najlepšie ceny je nežiaduce každú hodinu. Tarifný budík od Stromvergleich.de, vám s tým môže pomôcť.

Po aktivácii preberá únavnú úlohu porovnávať nových poskytovateľov taríf, aktualizované možnosti taríf a neobvyklé ponuky.

S touto tarifou budíka nestojí vaša elektrina veľa peňazí. Môžete tiež spadnúť do ponuky poskytovateľov ekologickej elektrickej energie. Prostredie vám bude určite vďačné.