osvetlenie

Čierne lustre vyrobené z uhlíkových vlákien namiesto muránskeho skla – TechnoLUgy

Moderný čierny luster z uhlíkových vlákien

LU Murano vytvorila novú a pôsobivú alternatívu k skleneným lustrom – TechnoLUgy, luster z uhlíkových vlákien, ktorý napodobňuje tvary pôvodných lustrov LU vyrobených z ručne fúkaného skla. Najzaujímavejšou vecou na tvorbe uhlíkových vlákien je ľahkosť konečného produktu. Sklenené lustre Murano vážia 10 -krát viac ako verzie TechnoLUgy a sú tiež oveľa menej krehké. Nový je navrhnutý Fabiom Fornasierom po rozsiahlom výskume a experimentoch čierny luster od LU Murano moderná lampa s koreňmi pevne zasadenými v tradícii.

Čierny luster od LU Murano

Čierny luster, moderné iskrivé špičky z uhlíkových vlákien lu murano

TechnoLUgy, okrem toho, že je 10 -krát ľahší ako sklo a oveľa menej krehký, predstavuje kombináciu remeselného spracovania, technológie a umeleckých foriem. Moderný čierny luster, ktoré sú menej citlivé a oveľa nápadnejšie ako ich sklenené predchodkyne. V tejto verzii nadobúdajú organický tvar podobný zvieratám – so zakrivenými ramenami a žiariacimi prstami.

Čierny luster s dramatickým vzhľadom

Čierny luster v modernom dizajne z uhlíkových vlákien

Uhlíkové vlákna síce nemajú priehľadnosť skla, ale ponúkajú nekonečnú škálu farieb, textúr a vzorov. Vďaka tomu je TechnoLUgy veľmi prispôsobivý akémukoľvek individuálnemu dizajnu. Vďaka vysokej odolnosti uhlíkových vlákien je tiež adaptabilný na špeciálne prostredia, ako sú jachty a lodné domy. Tento čierny luster je príkladom toho, čo môže LU Murano skutočne vytvoriť. Diamantový patchwork ponúka jemnú textúru a krásne reflexný povrch. Žiarivé hroty vytvárajú na čiernom povrchu fantastické iskry.

zaujímavý diamantový patchwork

lustrový dizajn čierny moderný uhlíkový materiál lu murano technolugy

Vynálezca Fabio Fornasier hovorí, že tento luster predstavuje nepochybný odklon od tradície. Je to však tiež začiatok novej cesty po nových experimentoch s rôznymi materiálmi. Znovu interpretuje luster a priblíži staré remeslo k novému dizajnu.

zakrivené ruky a iskrivé hroty

luster, moderný dizajn, rameno vyrobené z uhlíkových vlákien