Okná a dvere

34 nápadov na záclony – dekorácia okien, ochrana súkromia a slnka

Chcete predviesť svoje steny a okná štýlovým spôsobom? Pozrite sa na náš Nápady na závesy a závesy v nespočetných prevedeniach, farbách, elegantných prevedeniach a plisovaných roletách. Klasické riešenie pre navrhovanie okien sa opäť presadilo medzi modernými alternatívami. Prečo je dekorácia okna dôležitým faktorom harmónie miestnosti a ako ovplyvňuje naše blaho, prečítajte si tu za chvíľu.

Nápady na závesy – farebné trendy

Nápady-závesy-zelená-farba-jedáleň-dizajn-nápady

Plánujete čoskoro prerobiť svoj obytný priestor? Potrebujete ešte dar vo forme Nápady na závesy? Ste na správnom mieste. Najnovšími trendmi vo výzdobe okien sú splývavé látky, kontrastné pútavé a jemné farby, veselé vzory a šik vzory. Dekoratívny efekt závesu do značnej miery určuje atmosféru miestnosti.

Nápady-opona-pruhy-modro-biela

V dnešnej dobe je pri interiérovom dizajne vždy na prvom mieste pohoda. Záclony a závesy k tomu do značnej miery prispievajú, pretože majú veľký vplyv na celkový interiérový dizajn. Výber správnej farby pre vašu obývaciu izbu, spálňu alebo akúkoľvek inú izbu závisí od celkového dekorácie, ako aj od dizajnu podlahy a steny. Nižšie nájdete príklady rôznych farebných kombinácií a vzorov.

Nápady na závesy – aká dĺžka?

Nápady-závesy-moderný-biely-dizajn jedálne

Z praktického hľadiska splývavé záclony siahajúce až po podlahu neprepúšťajú slnko a preto v horúcich letných dňoch slnečné svetlo nevyhrievajú miestnosť. Na druhej strane uchovávajú teplo v zime a ako dodatočnú funkciu ovplyvňujú akustiku miestnosti, pretože flexibilné povrchy tkanín znižujú hluk. Ak večer zatiahnete závesy, vytvorí sa príjemná atmosféra miestnosti. Zaujímavé efekty je možné dosiahnuť s priehľadnými alebo nepriehľadnými závesovými tkaninami so vzorom alebo obyčajnou farbou. Záclony je možné bez problémov vymeniť. Jednoduché čistenie je tiež pozitívnym aspektom.

Posuvné závesy do modernej obývačky

Nápady-záclony-neutrálne-farby-obývačka

Táto exkluzívna zmes záclon a závesov sa teší stále väčšej obľube a dá sa ľahko integrovať do moderných interiérov. Sú pripevnené vľavo a vpravo od okenného rámu, kde je možné záves vertikálne posúvať hore a dole a tlačiť k sebe alebo otvárať podľa potreby. Môžete si tak nájsť optimálne súkromie a ochranu pred slnkom podľa vlastného štýlu zariaďovania. Tenké posuvné závesy oblátky sú navyše vhodné nielen na okná, ale aj ako dekorácia na stenu alebo rozdeľovač miestností.

Spálňa s trendovými závesmi z ombre

Nápady-závesy-dekorácia okna-spálňa-ombre-modrá-farba

Ak sa rozhodnete pre dizajn a farbu závesov, môžete sa držať farebnej schémy alebo v miestnosti nastaviť prízvuk. Závesy sú veľmi vhodné ako akcenty do jednoducho zariadených miestností, pretože môžu osviežiť celý interiér. Populárny vzhľad ombre sa presadil aj v interiérovom dizajne a je trendom. Záclony s farebným prechodom od tmy k svetlu sa okamžite stanú pútavými pre oči a nádherne kontrastujú so svetlou miestnosťou.

Dizajnové okná

okenné závesy živé trendy 2014-farby nápady záclona zelená

Nápady na záclony pre jednu izbu môžu byť ľubovoľné číslo a spravidla do značnej miery závisia od vašich vlastných preferencií. Okennú výzdobu vo svojej vlastnej spálni alebo obývačke preto môžete navrhnúť veľmi individuálne. Vždy sa uistite, že farby použité v interiéri sú navzájom v harmónii a vytvárajú úspešný celkový obraz. Stále premýšľate o tom, ktorá tkanina je pre závesy najvhodnejšia.

Nápady na nový dizajn okien

moderná obývacia izba s nápadmi na dekoráciu krbových okien pruhované záclony

Okrem praktickej funkcie ochrany súkromia a slnečného žiarenia sú závesy perfektné aj ako dekorácia okien. Bez závesu alebo elegantného závesu vyzerá okno holé a nedokončené. Ak sú však závesy zavesené, celá miestnosť získa zaoblený vzhľad. Tu je príklad nového dizajnu okna, kde okná zdobia dvojfarebné závesy. Použité farby sú v harmónii s farbou stien a zvyškom nábytku, čím vytvárajú v obývačke harmonickú atmosféru.

Luxusné závesy pre rohové okná

prehodené závesy-pekný ťažký nábytok po podlahu ošarpaný-chis

Jedna vec je u záclon istá: dajú sa použiť na nastavenie krásnych akcentov v každom interiéri. Záclony po podlahe vyrobené z nepriehľadnej textílie sú obzvlášť luxusné a okamžite vylepšia dizajn interiéru. Dajú sa uviazať rôznymi spôsobmi, aby sa z okna stal melír. Na to môžu byť použité rôzne doplnky, ako napríklad tiebacks, tiebacks a elegantné látkové stuhy so strapcami alebo bez nich. Toto príslušenstvo by malo ladiť s dizajnom závesov a nemalo by byť príliš nápadné.

Biele, pevne zavesené závesy pôsobia puristicky

priesvitné záclony nápady na rámovanie dizajnu spálne

Pokiaľ ide o záclony, biela je nadčasová možnosť. Hodí sa do každého interiéru a štýlu nábytku a kombinuje sa so svetlými aj tmavými farbami. Závesné biele záclony pôsobia elegantne a puristicky a sú vždy dobrým nápadom pre priesvitné záclony. Spravidla však nie sú úplne nepriehľadné a najlepšie je ich skombinovať s druhým hrubším závesom.

Záclony v živých farbách

Využite nápady slnečnej žltej domácnosti vo farebnej schéme spálne na pláž

Pre hravý efekt v interiéri sú nápady na závesy v živých farbách perfektné. To vytvára v miestnosti krásne akcenty, ktoré majú pozitívny vplyv na celé prostredie. Svetelné farby, ako je zelená, žltá alebo oranžová, sa nádherne kombinujú s neutrálnymi tónmi a zaisťujú veľmi osobitý dizajn miestnosti. Veľmi dekoratívne pôsobia aj záclony s viac ako jednou farbou a sú dobrým doplnkom interiéru.

Nápady na závesy pre okrúhle okná

Predstavy, ako je ten letný pocit domova, vyčarujú filigránové záclony, ktoré nie sú viditeľné

Nápady na závesy sú početné a dajú sa ľahko prispôsobiť akémukoľvek tvaru a veľkosti okna. Záclonové tyče tiež často zohrávajú úlohu a môžu prispieť k dizajnu. Stĺpy a prvky z dreva dodávajú interiéru prirodzený nádych, ktorý je pre vidiecky dom ako stvorený. Pre moderné byty sa odporúčajú nápady na závesy, ktorých tyče sú namontované na strope a majú upravený dizajn.

Krásne závesy po zem

Nápady na záclony-závesy koberce do obývačky

Závesy sú dôležitým dizajnovým prvkom každého interiéru a vždy prispievajú k celkovému dizajnu miestnosti. Pozrite sa na naše nápady a nájdite inšpiráciu pre svoj vlastný obývací priestor.

Kontrastné farby

Kreslo Gadinen s dĺžkou podlahy a farebným trendom domáceho dizajnu

Trendový kvetinový vzor

čalúnené stoličky nápady do jedálne nápady lustre záclony

Pruhované eklektické závesy

moderný vzor obývacej izby vzory zvieracích vzorov pre návrhy záclon

Záclony so živým dizajnom

trendové záclony závesy vzor moderná domáca kancelária

Záclony doplnené šatkami po zem

Veranda s bazénom, exotické prostredie-vonkajšie závesy-biela

nepriehľadné závesy na ochranu pred slnkom-žlté prevedenie okna spálne

svetlo biele záclony-v spálni-vrstvy nápady

zariaďovanie nápadov pre domácu kanceláriu lesklý biely pracovný stôl závesy

Nápady do jedálne záclony pastelové tóny používajú interiérový dizajn

Závesy geometrický vzor látkové závesy čiernobiele

moderné nápady záclon znamená dekoráciu detskej izby

okenné závesy nápady zariadenie spálne-obrazová dekorácia okna

Stredomorský dizajn-nápady na terase, záclony-vzorovaný nábytok, záhradná terasa, kamenná podlaha

nápady nastaviť detská izba detská postieľka nápady závesy polovice storočia biele

nápady ľanová tkanina zdobí moderné záclony nápady vstupný priestor

vzorovaný záves vidiecky štýl spálne dizajn rustikálne závesy

Nápady na zariadenie detskej izby v dievčenskej izbe ružovo červené závesy

zelené azúrové priesvitné závesy nápady nápady spálňa v plážovom štýle

dizajn okna závesná opona nápady dekorácia okna oranžová

nápady farebného dizajnu pre efekty lustrových závesov

Záclony so šálmi po podlahy po stranách, sedacia časť modrozelená