obývačka

Zavesenie obrázku nad sedačku – nejde len o správnu výšku!

Usporiadajte na pohovku obrázky, ktoré sú optimálne

Ak chcete vniesť do obývačky nádych čerstvého vzduchu, moderné nástenné maľby sú vždy dobrým nápadom. Stena za pohovkou je obzvlášť vhodná pre špeciálny dizajn. Unikátne umelecké dielo alebo obrazová galéria nad gaučom sa môžu stať ústredným bodom miestnosti a nádherne doplniť existujúce zariadenie. Aby však všetko vyzeralo harmonicky, mali by ste si dať pozor na niekoľko vecí. Ako vysoko by mal obrázok visieť nad sedačkou a aká vzdialenosť medzi obrázkami sa odporúča pri zavesení v skupinách, sa dozviete v dnešnom článku.

Ako vysoko by mal obraz visieť nad pohovkou??

Zaveste obrázok nad pohovku v správnej výške a vzdialenosti od gauča

Spodná strana rámu by spravidla mala visieť 15 až 20 cm nad operadlom pohovky. Od tohto pravidla sa môžete samozrejme trochu odchýliť, aby ste zistili, ktorá výška je pre váš domov ideálna. Vyhnite sa však umiestneniu obrázku viac ako niekoľko centimetrov nad odporúčanú výšku. Ak zavesíte svoje umelecké dielo príliš vysoko, bude to vyzerať, ako keby sa namiesto optického pripevnenia vznášalo mimo gauča.

Aký veľký by mal byť obrázok?

Všimnite si vzdialenosti a výšky na obrázku nad pohovkou

Pohovka a nad ňou visiace nástenné maľby by sa mali navzájom dopĺňať, aby dosiahli jednotný vzhľad. Aby sa vytvorila vizuálna rovnováha, nástenná maľba (alebo skupina) by mala byť aspoň 2/3 dĺžky pohovky. Obrázky by nemali byť širšie ako gauč, inak bude pohovka vizuálne preťažená a nebude inscenovaná.

Máte pohovku XXL? Aby ste dosiahli požadovanú veľkosť, je najlepšie poskladať stenu galérie. Vzdialenosť medzi jednotlivými rámikmi by mala byť 5 až 10 cm. Pomocou maliarskej pásky udržujte priestor medzi rámami rovnomerný. Rámy, ktoré sú príliš ďaleko od seba, pôsobia nesúvisle a chaoticky.

Vytlačte obrázok vo vlastnom formáte

Ako vysoko by mal obraz visieť nad pohovkou?

A Tlač galérie ponúka dostatok priestoru pre individuálny dizajn miestnosti. Umelecká tlač bude vytvorená vo formáte podľa vášho výberu a vo veľkosti, ktorú zadáte. Ak chcete nad pohovku zavesiť jeden obrázok, je ideálna šírka 100 cm alebo viac. Obrazový formát 120 x 80 cm by bol ideálny pre 3-miestnu pohovku. Prípadne môžete vytvoriť koláž z niekoľkých obrázkov rôznych veľkostí a umiestniť najvýraznejší obrázok do stredu skupiny. Vytvorte šablóny z lepenky a vopred ich položte na podlahu v požadovanom usporiadaní. Vďaka tomu zistíte, ktoré veľkosti obrázkov potrebujete pre svoju koláž.

Vyberte si digitálnu tlač na akrylové sklo, matné alebo lesklé

Ak je požadovaný motív vytlačený na akrylovom skle, vyvstáva tiež otázka: matná alebo lesklá? Matné akrylové sklo je jemné a vyhradené – lesklé akrylové sklo žiari s krištáľovo čistou povrchovou úpravou.

Digitálna tlač s lesklým akrylovým sklom je ideálna pre farebné obrázky ako karneval v Riu alebo leto na Santorini. Živé farby sú zvýraznené a dojem hĺbky je vylepšený. Krajiny, panorámy alebo makro zábery kvetov, hmyzu a podobne – lesklému povrchu môže a malo by prospieť všetko. Vylepšená brilancia farieb a hĺbka ostrosti robia z diváka súčasť umenia, ako keby bol objekt dostatočne blízko na dotyk.

Niektoré obrázky však musia byť prezentované zdržanlivo. Matné akrylové sklo je obzvlášť vhodné pre nízko kontrastné farby, pastelové obrázky alebo pre čiernobiele obrázky s vysokým podielom čiernej. Hĺbka ostrosti, lesk farieb a kontrasty zostávajú pod matným akrylovým sklom rovnako silné. Lesklé povrchy môžu zachytávať odrazy od okna alebo svetlíka, čo môže ovplyvniť samotný obraz. Matné akrylové sklo absorbuje svetlo a zabraňuje nepríjemným odrazom bez ohľadu na uhol pohľadu.

Zavesením obrázku nad pohovku si všimnite výšku