obývačka

Príklady zdobenia obývačky – 30 moderných nápadov

Vizualizácia: Alla Kogan

Príklady nastavenia obývacej izby biely nábytok-žlté akcenty-jedálenský kút

Ak sa chystáte zrekonštruovať obývačku alebo sa nasťahovať a hľadáte to správne zariadenie, určite budete hľadať veľkú inšpiráciu. Taký Príklady zariadenia obývačky chceme vám v dnešnom článku ukázať, ako vám pomôcť získať nápady. Každému niečo vyhovuje. Zostáva len na vás, aby ste sa rozhodli. Môžete samozrejme tiež úžasne kombinovať niekoľko myšlienok navzájom. Najprv sa však pozrite do našej galérie:

Zariaďte si moderné príklady do obývačky

Vizualizácia: ADC

Príklady zariadenia obývačky biely-drevený-stropný-krb

Svetlý nábytok a biely koberec dodávajú obývačke jasnejší vzhľad a kompenzujú tmavšiu atmosféru, ktorú vytvára teplá drevená podlaha a strop. Zvláštny prízvuk dosahuje voľne stojaci krb. Oheň v ňom môžete vďaka okrúhlemu okennému čelu sledovať zo všetkých kútov a oblastí obývačky.

Príklady zariadenia obývacích izieb v sivej farbe

Vizualizácia: Archivizer

Príklady zariaďovania obývačiek sivobiely-moderný-luster

Táto obývacia izba má moderný interiér v odtieňoch šedej a bielej. K modernému štýlu prispievajú nielen farby, ale aj jednoduché a rovné línie nábytku. Veľký gauč a veľký konferenčný stolík vám umožňujú často a jednoducho pozvať celú rodinu alebo veľa priateľov. Aby bol priestor na sedenie ešte pohodlnejší, bol zvolený tmavosivý koberec.

Vizualizácia: Miysis

Príklady vybavenia obývačky moderný-otvorený-dizajn-drevo-tmavomodrá

V tejto miestnosti je kontrast medzi teplými a studenými farbami alebo materiálmi okamžite viditeľný. Nosné nosníky sú vyrobené z kovu, pričom strop je navrhnutý v betónovom vzhľade. Aby bola zaručená teplá atmosféra, na podlahu, kuchyňu a ďalšie príslušenstvo bolo zvolené drevo. Útulný krb samozrejme tiež prispieva k príjemnej atmosfére.

Vizualizácia: 24 štúdio

zariadenie obývačky-otvorený-koncept-bielo-sivá

Hlavná farba v tejto miestnosti je jasne biela. Aby sa trochu narušil jednoduchý výber farieb, do miestnosti boli pridané sivé koberce. Potrebujete vo svojej obývačke veľa úložného priestoru? Potom môžete zvážiť veľkú prídavnú stenu, ako je táto. Vysoký lesk dodáva miestnosti dodatočnú eleganciu. Príborník na pozadí perfektne využíva aj voľnú plochu pod schodiskom, ktorá by inak neponúkala veľa možných využití.

Vizualizácia: Archivizer

zariadenie obývačky-krémová-rohová sedačka-obývačka-kuchyňa-lesklá-fialová

V tejto obývačke sa stretáva niekoľko farieb. Na jednej strane je veľký kontrast medzi tmavým a svetlým drevom. Na druhej strane bola vybraná obľúbená kombinácia bobúľ (vo vysokom lesku pre kuchyňu) a bielej (pre obývaciu časť). To znamená, že obývačka vyzerá nielen moderne, ale aj elegantne. Dôvodom sú samozrejme ďalšie doplnky, ako sú dekoratívne predmety, žiarovky a koberec, ktoré boli vhodne zvolené.

Vizualizácia: Studio Lighthaus

zariadenie obývačky-ukážka-rustikálny kameň-drevo-koža

Tento nábytok do obývačky má skôr rustikálny štýl. Kamenný múr a konštrukcia drevenej trámovej strechy pripomínajú lyžiarsky dom, ktorý sám vytvára útulnú atmosféru. K dispozícii je tiež zodpovedajúci vstavaný krb, ktorý je ústredným bodom posedenia vyrobeného z hnedých pohodlných kožených sedacích súprav. Stoličky a konferenčný stolík, ktorý je tiež veľmi veľký, pôsobia moderne. Jedálenský kút, ktorý nájdete tu v obývačke, je tiež veľmi príjemný a sťažuje čakanie na ďalšie jedlo. Ak sa chcete cítiť ako doma na zimnej dovolenke, toto zariadenie je ideálne.

Vizualizácia: Miysis

obývacia izba-zariadenie-rustikálnom štýle-otvorená-kuchyňa-kamenná stena

Táto útulná obývačka má podobný dizajn. Predstavuje kombináciu rustikálneho, moderného a vintage štýlu. Táto kombinácia, ktorá je viditeľná najmä na nábytku, nie je nijak chaotická, ale dokonca príjemná. Mnoho okien prepúšťa do miestnosti veľa svetla, a preto sú povolené aj tmavšie tóny dreva.

Vizualizácia: Ozhan Hazirlar

obývacia izba-zariadenie-krém-nábytok-červená-prízvuk stena

Hip retro štýl sa neodráža len v tvare nábytku v tejto obývačke. Prispievajú k tomu aj typické vzory, ktoré sa objavujú na koberci a nástenných maľbách. Jasné farby sú okorenené červenými akcentmi. Mottom sú jasné čiary.

Vizualizácia: Matt Wilson

obývacia izba-zariadenie-chata-štýl-od podlahy až k stropu-zasklenie-kamenná stena

V tejto obývačke tiež získate pocit, že ste na lyžiarskej chate. Dôvodom je nielen drevená podlaha a strop, kamenná stena a hnedé odtiene, ale aj úchvatný výhľad, ktorý sa ponúka vďaka veľkým oknám. Namiesto rustikálneho štýlu bol v tomto prípade zvolený moderný štýl, ale to nič nemení na útulnej atmosfére.

Vizualizácia: Constantin Radulov

Príklady na zariadenie obývačky -čierno-biele-žlté-akcenty-dizajnér-stropné-svetlá

Obývacia izba je moderná a útulná. Tmavšie, teplé nuansy dostanú pomoc od žltých kresiel, ktoré zároveň predstavujú aj skvelý a priateľský farebný akcent. Hnedý kožený gauč zaisťuje plný komfort sedenia, ktorý je doplnený mäkkým kobercom. Nápadný je aj luster, ktorý pozostáva z troch iskrivých guličiek.

Vizualizácia: AX2 Studio

zariadenie obývačky-rohová sedačka-police-jedálenský kút

Praktické riešenie možno nájsť aj vtedy, ak neexistuje jedáleň. V tomto prípade jednoducho zdieľa rovnakú izbu s obývacou izbou. Toto bolo nádherne rozdelené na dve oblasti: obývaciu a relaxačnú časť a jedálenský kút. Keď žena volá na večeru, nemusíte ísť ďaleko. Aj tu bola kombinácia prírodných farieb dreva a svetlej bielej a rôznych odtieňov sivej použitá na vytvorenie obývačky s priateľskou atmosférou.

Vizualizácia: Štúdio Upvu

obývacia izba-klasický štýl-šalvia-zelená-zlato-bohato zdobená

S takýmto zariadením získate skutočne luxusný štýl interiéru, ktorý pripomína baroko. To môže ovplyvniť nielen nábytok, ale aj obklady stien a stropov, ako aj podlahu. Dokonca by to bolo vhodné. Ak nechcete, aby to bolo také pompézne, postačujú aj ladiace kusy nábytku a dekoračné predmety. V tomto prípade boli pre pohovku, taburetku a kreslo zvolené pastelové odtiene zelenej a hnedej. Ozdobné vankúše a prikrývka sú vyrobené z lesklého a elegantného hodvábu. Bez ohľadu na to, ako chcete v tomto prípade zmeniť obývačku, jedna vec nesmie chýbať a tou je veľký elegantný luster.

Vizualizácia: AX2 Studio

nábytok do obývačky-biely-svetlo sivý-nízky nábytok do obývačky

Táto obývacia izba je zariadená veľmi jednoducho. Holú stenu jednoducho osvieži obraz a nábytok má tiež jednoduchý, ale elegantný dizajn. Takáto varianta je ideálna pre tých, ktorí nemajú radi veľa zvonov a píšťaliek a uprednostňujú veci trochu nenápadnejšie.

Vizualizácia: Dizajny

nábytok do obývačky-svetlo-sivá-drevo-nepriame-osvetlenie-strop

Tu je hneď vidieť množstvo možností sedenia. Ak máte častých návštevníkov, je to perfektný spôsob, ako zariadiť posedenie v obývacej izbe. Výber šedej farby najskôr naznačuje chladnú atmosféru, ale skvelé svetelné efekty na strope dodávajú potrebné teplo a harmóniu. Pri veľkom konferenčnom stolíku hrozí, že odložíte príliš veľa vecí naraz. Preto sa odporúča opatrnosť!

Vizualizácia: Archivizer

Príkladom zariadenia obývačky sú poličky z tmavého dreva-bielej-led-lišty

Stačí sa pozrieť na to, aká útulná a praktická môže byť úzka obývačka. Predĺžovacia stena z príjemného dreva ponúka dostatok úložného priestoru a priestoru pre veľký televízor. Drevo sa opäť vracia do stredu miestnosti, pričom pokrýva steny aj strop a súčasne tvorí police, ktoré sú zospodu efektívne osvetlené. „Malé, ale milé“ tu platí úplne.

Vizualizácia: Archivizer

zariadenie obývačky-klasický štýl, krémová stena, farba, fialová-spfa

Je to skvelý príklad luxusnej dekorácie v barokovom štýle, ktorá nepôsobí príliš nadpozemsky. Použitý bol vintage nábytok ako dve sedacie súpravy, kreslo a konferenčný stolík, ktoré tiež dodávajú miestnosti trocha romantiky. Útulný krb má ozdobný dizajn a jeho krbová rímsa ponúka priestor pre skvelé dekorácie. Strop z tmavých drevených trámov vyzerá rustikálnejšie a obklady stien a podlaha z lesklých dlaždíc zaisťujú moderný a veľmi elegantný štýl.

Vizualizácia: AsapQatar

Príklady zariaďovania obývacích izieb hnedo zafarbené-nepriame osvetlenie

Na tomto obrázku môžete vidieť modernú obývaciu izbu plnú elegancie. Je to dôkaz, že jednoduché farby nemusia byť nudné. Ako vidíte, miestnosť má tiež niekoľko tmavohnedých akcentov. Túto farbu nájdete na koberci, v zárubni a jedálenskom kúte. Dekoratívne vankúše v sivých tónoch zaistia pohodlie a ešte viac vám spríjemnia čas strávený s rodinou.

Vizualizácia: Ssbeih

Príklady na zariadenie obývačky krémovo-hnedá-moderná-obývacia stena

Účinné pohovky a veľký krištáľový luster okamžite upútajú pozornosť. Bez povšimnutia nezostane ani výber farieb na zdobenie stien, ktoré sa perfektne hodia k nábytku. Moderné, veľké a lesklé dlaždice zdobia podlahu a robia miestnosť ešte elegantnejšou.

Vizualizácia: Ando Studio

Príklady na zariadenie obývačky koberec bielo-zelený-prírodný vlákno

Vizualizácia: Alla Kogan

Príklady zariaďovania obývačiek sivobielo-otvorený-modulárny konferenčný stolík

Vizualizácia: Miysis

obývacia izba-zariadenie-otvorené-moderné-kachle na drevo

Vizualizácia: Sleiman Sbeih

zariadenie obývačky-klasický štýl-sivá-krémová

Vizualizácia: Yim Lee

Príklady toho, ako nastaviť nápady na sivé a biele osvetlenie obývačky

Vizualizácia: Alla Kogan

Príklady vybavenia obývacích izieb otvorený koncept-minimalistický-balkón-jedálenský kút

príklady vybavenia obývačky moderné ružové akcenty biely gauč krb akcentová stena

príklady zariaďovania atmosféry obývačky moderná útulná drevená stolička

príklady zariadenia obývačky biela sedačka okrúhly krb krb plávajúci efekt

príklady zariadenia obývačky sedacie pásy pruhy šikmá strecha tehlová stena

príklady vybavenia obývačky svetlý interiér parkety canape koberec sivá

25 nových nápadov na dizajnové krby 2015 na štýlové vykurovanie