obývačka

Obývacia izba bez nástennej jednotky – nápady a alternatívy k nástennej jednotke

Obývačka bez nástennej jednotky alternatíva-televízia-stena-plávajúci príborník-stolný-svetlá

Pre mnoho ľudí je obývačka stále dôležitým priestorom v domácnosti, ale za tie roky sa zmenila. Technické inovácie, ako sú ploché obrazovky, majú vplyv na dizajn obývačky a robia staré dobré nástenné jednotky nadbytočnými. Dnes ho milujeme ľahký, vzdušný a flexibilný. Čo by ste však mohli dať do obývačky bez nástennej jednotky? Dnes vám ukážeme niekoľko nápadov na vhodné alternatívy a kombinácie bývania, ktoré zodpovedajú individuálnym životným potrebám ľudí a ľahko integrujú novú technológiu. Dizajn obývačky môže otvoriť úplne nové možnosti, ak sa zaobídete bez masívnej nástennej jednotky.

Obývacia izba bez nástennej jednotky – zostavte si jednotlivé prvky sami

obývačka-bez-nástennej-jednotky-alternatívy-lowboard-ha% cc% 88ncabinet-zostaviť-jednotlivé prvky

Už dávno neexistujú len veľké klasické nástenné jednotky, ktoré rýchlo pôsobia veľmi dominantne a represívne. Dnes si môžete kúpiť veľmi krásne jednotlivé kusy nábytku, ktoré je možné flexibilne kombinovať a usporiadať vo všetkých možných štýloch. Poličky, TV stolíky, vysoké dosky a vitríny je možné voľne rozmiestniť a dodať obývačke ľahký a otvorený vzhľad. Potom jednoducho musíte zvážiť, čo do seba zapadá, alebo požiadať o radu, čo nie je v sérii. Vysoká doska môže byť v inom rohu ako televízna skrinka.

Obývacia izba bez nástennej jednotky – televíznu skrinku je možné flexibilne používať

obývačka bez nástennej jednotky alternatívna-kredenc-nízka doska-tv-spodná skrinka

Televízor sa zvyčajne pozerá v obývačke. Preto je často nastavený podľa rovnakej schémy: pohovka alebo rad kresiel sú usporiadané do polkruhu a orientované na televíziu. Televízor stojí na príborníku alebo visí na stene. Tento obraz televízie ako „domáceho oltára“ sa v priebehu času nemení, ale namiesto kombinácií skriniek, ktoré sa tiahnu po celej stene, dnes stačia menšie jednotlivé prvky, ako sú nízke dosky, do ktorých sa zmestí zábavná elektronika. Je tu menší dopyt po úložnom priestore a viac po základnom elektronickom vybavení, pretože televízne základne musia skrývať zásuvky a zamotané káble a v niektorých prípadoch musia obsahovať aj dokovacie stanice a nabíjačky mobilných telefónov. Ale je tu priestor aj pre knihy, vázy a bytové dekorácie. Či už vo vynikajúcom laku s vysokým leskom alebo z masívneho dreva, že Lowboard zaujme svojou univerzálnosťou a prispôsobuje sa každému životnému trendu. Dá sa tiež harmonicky kombinovať s inými prvkami nábytku v rovnakom štýle alebo v rovnakej farbe.

Krbová stena namiesto nástennej jednotky

obývačka-bez-steny-alternatívy-krbu-sadrokartónu-nástennej-tv

Ak chcete zariadiť svoju obývačku bez nástennej jednotky, môžete si priniesť krb a získať tak maximálny komfort. Pre mnoho ľudí je otvorený oheň stelesnením romantiky a pohodlia a môže sa stať ústredným bodom obývačky. Ak už v dome je komín, stačí nájsť správny model kachlí. Nekomplikovanou alternatívou sú elektrické a etanolové krby, ktoré sa v posledných rokoch tešia veľkej obľube.

Správny dizajn steny komína

obývačka-bez-nástennej-jednotky-alternatívy-krb-orientovaná na tehly-tv

Existuje nespočetné množstvo možností prevedenia obkladu krbovej steny. Lícové tehly z prírodného kameňa, tehál alebo dreva sú napríklad k dispozícii v rozsiahlej škále farieb a pôsobia veľmi elegantne. Ak následná inštalácia krbu nie je možná, je možné krb elegantne usporiadať pomocou ohniska a vhodného dekoratívneho materiálu..

Polička namiesto nástennej jednotky

obývačka-bez-nástennej-jednotky-alternatívy-bu% cc% 88chershelf-dekorácie-predmetov-led-osvetlenie-krb-vložka-sedenie

Knižnice sú tiež skvelým spôsobom, ako čo najlepšie využiť priestor na stene v obývacej izbe. Moderné police na knihy ponúkajú okrem svojho klasického účelu aj priestor na všetky druhy ďalších predmetov, ako sú dekoratívne predmety alebo spomienkové predmety. Veľmi zvláštnym spôsobom môžete zobraziť sviečky, vázy alebo malé sochy. Na police môžete tiež namontovať špeciálne LED osvetlenie, aby ste mohli predvádzať svoje obľúbené položky.

Knihy vhodné na zdobenie

obývacia izba-bez-nástennej-jednotky-alternatívy-bu% cc% 88cherregal-weiss

Elektronické knihy sú v móde a šetria veľa miesta. Ale ak ste milovníkom kníh napriek elektronickým knihám, Kindle and Co., môžete svoju zbierku kníh postaviť na výslnie a zaobísť sa bez nástennej jednotky. Ako kedysi povedal spisovateľ Herman Hesse: „Dom bez kníh je chudobný, aj keď krásne koberce pokrývajú podlahu a cenné tapety a obrázky pokrývajú steny“. Knihy sú tiež ideálne na zdobenie. Knihy zoradené podľa farieb dúhy napríklad urobte z poličky s knihami uprataný a harmonický pútač očí.

Umenie si nachádza svoje miesto v obývačke bez nástennej jednotky alebo televízie

obývačka bez obývačky alternatívna-kredenc-biela-vysoký lesk-galéria-foto stena

V obývačke bez nástennej jednotky by sa pohľad nemal kĺzať po holej stene – plagáty alebo obrázky sú okrem farieb na stenu aj ozdobným pútačom pozornosti. Pri aranžovaní obrazovej steny môžete nechať voľný priebeh svojej vlastnej kreativite alebo použiť moderné varianty, ako napríklad rad a Okrajové zavesenie alebo použite Inside the Lines. Tieto typy dodávajú obrázkom charakter fotografickej koláže a dobre korešpondujú s moderným životným prostredím.