obývačka

Nápady na vybavenie obývačky: príklady a tipy na trendovú izbu

nápady na vybavenie obývačky čiernobiele izbové rastliny

Každý z nás má svoju vlastnú predstavu o dokonalej obývačke a svoju vysnívanú obývačku definuje inak. Ako každá iná izba, aj táto je prispôsobená rôznym potrebám svojich obyvateľov. Pre niektorých je to miesto stretnutia a miesto, kde sa môžete tvorivo rozvíjať, pre iných je obytná časť skôr oázou pokoja. V nasledujúcom článku sme pre vás zostavili skvelé nové a moderné nápady na vybavenie obývačky, ktoré by vám mali slúžiť ako inšpirácia, ak si chcete z obývačky urobiť miesto snov.

krbové osvetlenie-biela-zariadenie obývačky

Ak chcete zariadiť obývaciu izbu, musíte najskôr vziať do úvahy izbové podmienky. Nemenej dôležité sú samozrejme aj osobné preferencie, ktoré by ste mali začleniť do zariadenia obývačky. Koniec koncov, vaša vlastná obývacia izba by mala odrážať individualitu a pôsobiť domácky a príjemne.

škandinávsky-konferenčný stolík-biely-krb-obývačka

Najprv zvážte, ktorý štýl zodpovedá vašim predstavám a vášmu vkusu, a potom sa rozhodnite pre štýl bývania. Môžete sa inšpirovať v našej galérii obrázkov a prísť s konceptom. Bez ohľadu na to, či je minimalistický, moderný, vidiecky, škandinávsky alebo priemyselný, hneď ako určíte štýl zariadenia, budete sa môcť rozhodnúť pre nábytok, dizajn stien a podlahy..

Nápady na vybavenie obývačky v škandinávskom štýle

škandinávsko-bielo-modrá sedačka do obývačky

Škandinávsky štýl bývania je už nejaký čas jedným z najobľúbenejších štýlov zariaďovania a v súčasnosti je veľmi v móde. Ak chcete žiť v škandinávskom štýle a mať to pekné, útulné a štýlové, hľadajte svieže a svetlé farby a šikovne ich používajte. Farebné nuansy od krémovej po bielu okamžite rozjasnia miestnosť a pôsobia autenticky seversky.

zariadenie obývačky-nápady-škandinávsky-meď

Severská obývačka nepochybne zahŕňa návrhy, ktoré sú inšpirované prírodou. Drevo je preferovaným materiálom na stropoch, stenách a podlahách. Svetlé obloženie a teplé doskové a parketové podlahy vytvárajú útulnú atmosféru a sú väčšinou škandinávske. Každý, kto chce dosiahnuť škandinávsky vzhľad vo vlastných štyroch stenách, by mal uprednostniť jednoduchosť nábytku a nepreplniť miestnosť nábytkom.

útulný neutrálny stolík ku krbu

Jednotlivé kusy dizajnového nábytku, ako sú elegantné bočné stolíky alebo neobvyklé žiarovky, vytvárajú v miestnosti moderné a zaujímavé akcenty. Jemné pastelové tóny, ako aj jednotlivé farebné akcenty dodávajú skôr zdržanlivému šarmu tohto štýlu, ktorý niečomu dodáva. Krb nie je len jedným z krásnych nápadov na zariadenie obývačky v škandinávskom štýle.

drevo-sivá sedačka-nábytok-obývačka

Krb, ako je typický švédsky krb s typickými mosadznými dekoráciami, premení váš byt na útulný domov, kde sa ľudia radi stretávajú. S novými trendmi bývania sú samozrejme možné aj iné modely krbov, ako sú elektrické krby alebo liatinová pec, pretože vyčarujú premyslený zlom v štýle a vytvárajú tak jedinečné, moderné akcenty.

Nápady na zariadenie obývacích izieb so šikmými stropmi

šikmá strecha-obrázky-nástenné police-palety-nábytok

Aj keď niektorí považujú šikmý strop za negatívny bod pri zariaďovaní domácnosti, na odvrátenie pozornosti od svahu môžete použiť niektoré dekoratívne prvky a atraktívne kusy nábytku. Šikmú strechu využite ako úložný priestor alebo si tam vytvorte individuálnu knižnicu. Funkčný, ekologický a jedinečný kus nábytku vyrobený z europaliet je tiež určite jedným z atraktívnych nápadov na vybavenie obývačky.

Nápady na vybavenie obývačky s trendovým osvetlením

nápady na zariadenie žiarovky-lustra-koberca

Je známe, že osvetlenie zohráva pri zariaďovaní obývačky veľkú úlohu. Rôzne nálady môžete vytvárať pomocou priamych a nepriamych svetelných zdrojov. Každý obytný priestor zvládne najmenej päť rôznych svetelných zdrojov. Nástenné a stropné svetlá, závesné svetlá a podlahové svietidlá môžu nechať obývací priestor svietiť v úplne inom svetle a vytvárať moderné akcenty.

moderné-farebné-akcenty-koberec-betónová stena

Existujú krásne a exkluzívne svetlá, ktoré vo vašej súčasnej obývačke prinesú to najlepšie. Modernú stojacu lampu jednoduchého dizajnu je možné použiť ako lampu na čítanie vedľa pohovky alebo gauča alebo ako akcentovú lampu v miestnosti. Lustre môžu byť napríklad moderné, extravagantné, očarujúce alebo hravé, čo z nich robí luxusný a mnohostranný životný doplnok.

Nápady na interiér obývačky s krbom

krb-priečka-minimalistická-dekorácia

Panoramatické krby sú jedným z najkrajších a najvyhľadávanejších prvkov, ktoré využijete pri zariaďovaní obývačky. Slúžia nielen ako jedinečný a módny pútač očí v miestnosti, ale môžu fungovať aj ako krásne oddeľovače miestností. Sú obzvlášť vhodné pre veľké a otvorené obývacie a jedálenské miestnosti a dodávajú miestnosti romantické kúzlo, teplo a útulnosť.

Farebné nápady na vybavenie obývačky

červená-moderná-biele-steny-zariadenie-obývačky

Ak ste sa rozhodli pre jednoduchý a elegantný dizajn steny v bielej farbe, ale chcete zaistiť teplý a vzrušujúci vzhľad, môžete jednotlivými kusmi nábytku a doplnkov nastaviť krásne akcenty so špeciálnym efektom. Moderná obývacia izba na obrázku vyššie získava svoju vzrušujúcu charizmu zo sedačky v červenej farbe.

obrázky-stena-dizajn-farby-minimalistická-obývačka

Ak nechcete maľovať steny v obývacej izbe bohatou alebo jasnou farbou, jednotlivé kusy nábytku, vzory na textíliách alebo dekoratívnych prvkoch by boli ideálnym spôsobom vybavenia obývačky modernými farbami. Obraz na stene, ktorý nadväzuje na farebné odtiene akcentovaného nábytku, vytvára celkový harmonický obraz bez toho, aby bol rušivý..

Nápady na zariadenie obývačky s obrázkami

mramorový obývacia izba obrázok konferenčný stolík

Krásne a predovšetkým individuálne nápady na vybavenie obývačky je možné realizovať prostredníctvom obrázkov na stene. Štýlovú obývaciu izbu je možné vytvoriť pomocou obrázkov rôznych formátov, veľkostí a motívov. Dajte svojim obytným priestorom osobitosť výberom obrázkov, ktoré zodpovedajú štýlu a charakteru vašej obývačky. Vyčarujte na stene mimoriadny pútač oka portrétom alebo možno živými, abstraktnými a neobvyklými motívmi.

Nápady na interiér obývačky s tapetami

rustikálny dizajn obývačky s otvorenou stenou

Obrázky a ďalšie dekoratívne doplnky na stenách sú len jedným z kreatívnych a moderných spôsobov, ako premeniť obývačku na atraktívne a trendové útočisko. Dajte stenám peknú textúru s rôznymi vzormi, mozaikami, panelmi a tapetami. To prináša do miestnosti dynamiku a vytvára skutočné zvýraznenia. Svoj jedinečný štýl môžete vzrušujúcim spôsobom vyjadriť tapetami s rôznymi motívmi.

Podkrovné-závesné-svetlá-sedacie vaky-tehlová stena

V obchodoch určite nájdete tapetu, ktorá dokonale podčiarkne vašu osobnosť. Pri zariaďovaní obývačky dotvoríte celkový obraz miestnosti dizajnom steny a zdôrazníte existujúci štýl bývania alebo ho dokonca vytvoríte. Chcete, aby to v obývačke bolo pestré a živé? Alebo skôr jednoduché, romantické alebo dokonca priemyselné, môžete požadovanú atmosféru ľahko dosiahnuť pomocou šikovne použitého dizajnu steny.