obývačka

Nápady do obývačky pre čiernu sedačku – ako správne kombinovať?

nápady do obývačky pre čiernu sedaciu súpravu koža-biely-mramor-gauč-svetlo-atmosféra

Čierna pohovka bezpochyby vyzerá štýlovo, moderne a elegantne. Napriek tomu si niektorí netrúfnu vybrať si túto farbu na gauč, pretože si nie sú istí, ako tmavú farbu správne skombinovať bez toho, aby riskovali príliš tmavú atmosféru. Tu prichádza na rad náš užitočný článok. Máme galériu z Nápady do obývačky pre čiernu sedačku skompilovaný. S ich pomocou získate skvelé varianty pre výber farby a s akými štýlmi je možné kombinovať čiernu sedaciu súpravu.

Nápady do obývačky pre čiernu pohovku – tyrkysová ako prízvuk

nápady do obývačky pre čierny gauč kožený-tyrkysový-nápad-dekor-orientálny koberec

Ak nechcete príliš neutrálny dizajn interiéru, môžete takto čiernobielu izbu nádherne okoreniť niekoľkými farebnými akcentmi. Tyrkysová je v súčasnosti veľmi trendová a veľmi dobre sa hodí k čiernej sedačke. Štýlové nápady do obývačky pre čiernu sedaciu súpravu s tyrkysovou môžete implementovať pomocou rôznych doplnkov a dekorácií, napríklad s kobercom, závesmi alebo vankúšmi.

Nápady do obývačky pre čiernu pohovku – akcenty ružovej farby

nápady do obývačky pre čierny sedací koberec s hlbokými vlasmi a ružovými akcentmi

Pretože nielen pohovka, ale aj koberec a podlaha boli v tejto obývačke vybrané ako čierne, bola potrebná kompenzácia. To sa dosiahne prostredníctvom bielych stien. Použitie veľa tmavých predmetov a nábytku v tejto obývačke bolo možné aj vďaka veľkým čelným oknám, ktoré do miestnosti prepúšťali veľa svetla. Za zmienku stoja aj ružové akcenty, ktoré môžete použiť aj pre nápady do obývačky k čiernej sedačke.

Farebné nápady do obývačky s oranžovou

nápady do obývačky pre čiernu sedaciu súpravu pomaranč-kombinácia-zariadenie-inšpirácia

V zásade sú všetky svetlé a výrazné farby vhodné pre nápady do obývačky pre čiernu sedačku. To, ktorý si vyberiete, závisí od prostredia, ktoré chcete dosiahnuť. Modrá a zelená napríklad vytvárajú chladnejšiu atmosféru, zatiaľ čo červená, žltá alebo oranžová, ako v tomto prípade, vytvárajú teplo. Čierny gauč je tiež kombinovaný so sivobetónovými stenami.

Kožená sedačka v čiernej farbe

obývačka-nápady-čierna-sedačka-koža-gauč-sklenený-konferenčný stolík-laminát-pohodlie

Kožená sedačka je atraktívna, elegantná a taktiež sa ľahko udržiava. Tvorí perfektné ústredné miesto v obytnom priestore a mal by byť vzatý do úvahy pre nápady vašej obývačky na čiernu pohovku, pretože je vhodný pre akýkoľvek štýl. Jeho neutrálne farby je možné kombinovať s rôznymi prevedeniami. Svetlá drevená podlaha je tiež skvelou voľbou na zvýraznenie pohovky.

Nápady na obývaciu izbu v starých budovách

obývačka-nápady-na-čiernu-pohovku-bielu-kombinujúcu-obloženie-steny-drevo-vinobranie

Tu môžete vidieť kombináciu dvoch štýlov. Stará budova s ​​vysokým stropom a dreveným obložením stien je úspešne kombinovaná s moderným nábytkom. Takže, ako vidíte, pre nápady na obývaciu izbu pre čiernu pohovku neexistujú žiadne konkrétne limity a pravidlá. Čierny gauč má farebné vankúše, ktoré dodajú jemnosť. Táto zmes štýlov vytvára obzvlášť elegantný a štýlový interiér.

Akcentovaná stena a gauč v čiernej farbe

obývačka-nápady-čierna-sedačka-prízvuk na stenu-nízke stoličky-stoličky

Aby sa čierna sedačka neobjednala a nevyzdvihla v miestnosti, je vhodné skombinovať ju s inými čiernymi alebo tmavými prvkami. Na to je veľmi vhodná akcentovaná stena. Dávajte si však pozor, aby ste to neprehnali. S príliš veľkým počtom tmavých prvkov môžete získať miestnosť pôsobiacu depresívne a to rozhodne nepatrí len k myšlienkam obývačky pre čiernu sedačku, ktoré máte na mysli..

Prírodné tóny

obývačka-nápady-čierna-sedačka-prírodné-tóny-béžová-olivovo-biela-kreslo

Priateľské nápady na obývaciu izbu pre čierne pohovky nepochybne získate, ak na zvyšok nábytku použijete prírodné tóny. Podlaha z dreva, dekoratívny koberec v olivovo zelenej, béžovej alebo podobnej farbe a svetlé steny spolu s čiernym gaučom vytvárajú útulné prostredie, ktoré zároveň vyzerá veľmi elegantne.

Čierna sedačka a prírodný kameň

obývačka-nápady-čierna-sedačka-farby-béžová-krb-dekorácia z prírodného kameňa

Nie je táto súhra čiernej koženej sedačky a svetlého prírodného kameňa jednoducho úchvatná? S týmto variantom môžete implementovať aj nápady na obývaciu izbu pre vyššie uvedené čierne pohovky, v ktorých boli použité prírodné tóny. Skutočné prírodné materiály sú dokonalým doplnkom farieb a vytvárajú harmonický dizajn miestnosti, v ktorom nechýba elegancia.

Tmavosivá obklad stien

nápady do obývačky pre čiernu sedaciu súpravu vintage-modern-eames-sivé steny

Monochromatické zariadenie je tiež vhodným nápadom do obývačky pre čiernu sedačku. Čierny gauč je kombinovaný s prvkami v odtieňoch šedej, ako sú obklady stien a podlaha. V tomto prípade čiernobiely efekt vytvára aj sedací nábytok. Hnedé stoličky Eames a osvetlenie vytvárajú teplé akcenty.

Nápady na záclony obývacia izba

obývačka-nápady-čierna-sedačka-jedálenský stôl-eames-biela-závesné svetlá

Toto čiernobiele zariadenie má aj hnedé akcenty, ktoré tentokrát zastupuje rôzny drevený nábytok. To je tiež dôležité, ak chcete, aby vaša obývacia izba bola živšia a nie príliš neutrálne a monotónne nápady do obývačky pre čiernu sedačku. Biela podlaha z dlaždíc vyzerá priateľsky, závesy zase opakujú čiernobielu kombináciu gauča a konferenčného stolíka.

Jednoduché a elegantné

obývačka-nápady-čierna-sedačka-pevná-predná-bočná-stôl-kovová stolička

Čierna sedačka je sama o sebe pozoruhodná vďaka svojej elegantnej farbe, ale tento efekt môžete zosilniť, ak použijete kontrastné farby a menej dekorácií, ktoré by vás mohli rozptyľovať. Zvlášť malá obývačka by mala zvážiť tieto nápady do obývačky pre čiernu sedačku. Tísnivá atmosféra je tam väčším rizikom ako vo veľmi priestranných obývačkách.

Ušľachtilý dizajn

obývačka-nápady-čierna-sedačka-krb-vinobranie-biely-luster-stará budova

Tu môžete vidieť obývaciu izbu v starej budove, ktorej vintage prvky sú kombinované s moderným nábytkom. A hoci takéto nápady do obývačky pre čierne sedacie súpravy pôsobia dosť abstraktne, výsledkom je harmonický interiér, ktorý má tiež očarujúci efekt vďaka ozdobenému krbu a zrkadlu, ako aj lustru. Hlboký vlasový koberec krémovej farby tiež vyžaruje pohodlie a útulnosť.

Nápady na dizajn obývačky

obývačka-nápady-čierna-sedačka-luxus-moderná-tehlová stena-otvorený-krb-vysoký lesk

V modernej obývačke možno čiernu sedačku využiť aj na tehlovú stenu. Teplú farbu môžu doplniť ďalšie teplé nuansy, napríklad v tomto prípade hnedý koberec. V tomto prípade nápady na obývaciu izbu pre čierne pohovky zahŕňajú nielen viac čierneho nábytku, ale aj hladké biele povrchy podlahy a krbu..

Monochromatický s vintage nádychom

obývačka-nápady-čierna-sedačka-roche-bobois-parkety-sieťovaná-tmavá-steny

Tu opäť vidíte starý byt, ktorý má očarujúce prostredie. Steny sú tentokrát navrhnuté v sivej farbe. To isté platí pre rámy okien. Ďalšími nápadmi na obývaciu izbu pre čiernu pohovku sú autentické parketové podlahy, niektoré so vzorom rybej kosti, a kožené kreslá v čiernej farbe. Výsledkom je vznešené zariadenie, v ktorom nechýba moderný nádych.

Nápady pre obývaciu izbu v škandinávskom štýle

obývačka-nápady-čierna-sedačka-škandinávsky štýl-zariadenie-stojacej lampy

Kombinácia čiernej a bielej farby nie je v škandinávskom nábytku používaná zriedkavo. V tomto prípade je nielen pohovka čierna, ale aj stolička, niektoré dekorácie a stena. Tieto nápady na čierne pohovky do obývačky sú zvýraznené množstvom bieleho nábytku a prvkov. V tomto byte taktiež nechýbajú farebné akcenty.

Minimalistické v čiernobielom prevedení

obývačka-nápady-čierna-sedačka-biela-interiér-kuchyňa-kovový stôl

V tomto minimalistickom byte je vytvorený silný kontrast farieb. Sedacia a jedálenská časť sú jediné miesta, kde bol použitý tmavý nábytok. Ostatné miestnosti sú navrhnuté v bielej farbe. Každý, kto má rád super jednoduché interiéry a hľadá nápady do obývačky k čiernym sedacím súpravám, si tento príklad zaručene zamiluje okamžite.

Zariadenie obývačky – nápady, ktorými sa môžete inšpirovať

nápady na obývaciu izbu-čierna-pohovka-biely-konferenčný stolík-sivý-koberec-farebný-pohovka

Tu vidíte mix rôznych farieb ako nápady do obývačky pre čiernu sedačku. Stredom je opäť čierny gauč. K dispozícii je tiež biely konferenčný stolík, sivý koberec s hlbokými vlasmi a živé farebné akcenty vo forme vankúšov na pohovku a prikrývky. Koberec slúži na vytvorenie kontrastu. V opačnom prípade môže byť pohovka na tmavých parketách menej nápadná.

Krásne nápady do obývačky

nápady do obývačky pre čierny sedací krb-moderná-béžová podlaha

Nápady do obývačky pre čiernu sedačku sú v tomto interiéri viac než jasné. Ako môžete ihneď vidieť, hlavná farba je čierna. Nájdete ho nielen v nábytku, ale aj vo fototapete a krbovej priečke. Ako kontrast slúži svetlá drevená podlaha a biele steny. Naozaj štýlový dizajn, však??