obývačka

Marocký štýl – 38 orientálnych obývacích izieb s exotickým nádychom

myšlienka obývačky v marockom štýle žltá modrá červená romantická

V bohatej histórii severoafrického národa Maroka zohrali rôzne kultúry, civilizácie a náboženstvá dôležitú úlohu a zanechali tu svoju stopu. Od domorodých Berberov po Arabov a od Rimanov a Španielov krajina v priebehu mnohých storočí privítala na svojom území množstvo ďalších návštevníkov. Preto nie je divu, že marocká kultúra je taká bohatá na toľko rôznych nuáns. Ich architektúra je bohatá, živá a inšpirovaná širokou škálou zdrojov. Marocký štýl na zdobenie stelesňuje prvky mnohých ďalších kultúr. Zvlášť marocké obytné priestory pôsobia vzrušujúco, bujne a veľmi mysticky.

Marocký štýl – bohatý na textúry a farby

rohová sedačka v marockom štýle, zrkadlo z olivového kameňa

Vyplnené jasnými, magnetickými farbami, so zložitými geometrickými vzormi, plyšovými kobercami, lampášmi, svetlami a pohodlnými pohovkami, v marockom štýle inšpiruje vás k tomu, aby ste boli odvážna a extravagantná, pokiaľ ide o váš nábytok a dekorácie. Tu je zbierka úžasných obytných priestorov, ktoré rôznymi spôsobmi predvádzajú nadčasového marockého ducha a ukazujú ho dnešnému svetu. Užite si túto vzrušujúcu galériu obrázkov!

Marocký štýl s jeho modernými interpretáciami 

marocký štýl jedálne interiér červený nábytok koberec orientálny oblúk

Marocký štýl pretože klasická obývacia izba sa zdá byť nezmenšenou oslavou života s bohatými jasnými farbami a rozmanitými textúrami. Ale o tom si povieme trochu neskôr. Väčšina majiteľov domov chce vo svojich izbách dotyk marockého šarmu. Zároveň však chcú zachovať elegantný, svieži, súčasný charakter domu. To sa dá dosiahnuť použitím jasných farebných akcentov, ktoré sú v obývačke na chladnom a neutrálnom pozadí úžasne preukázané. Samozrejme, existuje mnoho spôsobov, ako ich integrovať do prostredia. Všade sú krásne prehozové a podlahové vankúše, zdobené záclony, klasické marocké koberce a útulné dekorácie v jasne červených, žltých a modrých odtieňoch a tieto odvážne marocké prvky preberajú scénu!

Geometrické vzory a jasné akcenty

marocký štýl oranžová farba steny tmavočervený gauč orientálny vzor

Používanie fascinujúcich geometrických vzorov a krikľavých akcentov je obľúbeným súčasným trendom. Vďaka tomu vyzerá orientálna izba elegantne a moderne a zároveň typicky marocky! Veľké zrkadlá a lesklé povrchy môžu tiež zdôrazniť túto príťažlivosť bez toho, aby zdanlivo neboli na mieste. Skutočne vidíme klasický hollywoodsky štýl a marocký štýl ruka v ruke v očarujúcej obývačke! Nie je to prekvapujúce??

Farebné a klasické!

romantický krb v marockom štýle kreslo pohovka

Chcete sa odchýliť od európskeho štýlu zariaďovania a vniesť do svojho interiéru exotickú notu? Potom privítajte klasický marocký štýl v interiérovom dizajne! Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vybrať farbu pozadia pre váš obývací priestor. To je veľký rozdiel medzi zahrnutím marockých prvkov do moderného interiéru a zvolením konkrétneho marockého motívu. Neutrálne pozadie v bielej alebo krémovej farbe už jednoducho nestačí. Teplé žlté a spálené pomaranče sú často preferovanými farbami. Pre tých, ktorí chcú v marockej obývačke „stredomorskú atmosféru“, je aqua, tyrkysová alebo modrozelená alternatíva vhodnou alternatívou.

Luxus doma

Moderný dekor-marocký štýl

Neváhajte a naplňte miestnosť luxusným dekorom v kontrastných farbách a výrazných vzoroch pre autentický marocký vzhľad. Záclony inšpirované púštnym životom na Blízkom východe, ako je prírodná zeleň, oblúky a okná s kľúčovou dierkou a ďalšie prvky klasickej blízkovýchodnej architektúry, dodávajú marockej obývačke ozdobnú príťažlivosť.

Svetlá, vzory a plyšové textúry

nápady na dekoráciu čalúnenej pohovky v klasickom štýle

Pri zdobení v marockom štýle by ste sa mali radšej zaobísť bez vedľajších stolíkov a ďalších doplnkových stolíkov. V tomto prostredí majú svoje miesto krásne vyrezávané drevené dekorácie, farebné nálezy z miestneho blšieho trhu s orientálnym nádychom a skvelými stoličkami. A aj keď sa vaša pozornosť zameriava na dekoráciu, textil a farby, nezabudnite na úlohu osvetľovacích zariadení. Pretože práve tieto zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri dosahovaní skutočnej marockej nálady. V skutočnosti sú svetlá, ako napríklad lampáše v marockom štýle, presne tým detailom, ktorý je s touto kultúrou najviac spojený. Keď uvidíte takú lampu, definujete celú miestnosť ako skutočne marockú!

Čisté svetlo

Drevený stôl z masívu-klasický nábytok-afro-arabský štýl

Neobyčajné a nenapodobiteľné marocké svetlá plnia v obývačke dvojitú funkciu, sú brilantnými sochárskymi doplnkami, aj keď nie sú zapnuté. Skombinujte ich s ostatnými všeobecne uznávanými znakmi vintage štýlu, napríklad s marockými kobercami, a polovica vašej práce by bola hotová! Marocká obývacia izba, stimulujúca, príjemná a niekedy jednoducho majestátna, je výraznou oázou farieb a kreativity..

Čistá poznámka s arabským nádychom

Obývacia izba-s-krbom-okno-so zaoblenými-arabskými tvarmi

 Lucy interiérový dizajn

Ak chcete vo svojej modernej obývačke implementovať orientálny štýl, mali by ste pracovať s farbami. Orientálny svet farieb je bohatý na intenzívne farby, ktoré sú v interiéri veľmi výrazné. Patria sem predovšetkým žltá, červená, oranžová, zelená a azúrová modrá. Pri zariaďovaní je možné kombinovať moderný a marocký štýl, ale iba vtedy, ak sú použité správne farby. Aj keď sú steny a strop biele, obývacej izbe môžete dodať orientálny nádych so zariaďovacími prvkami v príslušných farbách.

Rozprávkový dom

Obývacia izba-dom-dvojposchodový-typický-marocký

Marocký štýl dodáva každej miestnosti nádych exotiky. Vďaka výrazným farbám, krásnemu textilu a drevenému nábytku váš byt vyzerá ako palác z „1001 nocí“. Pre úplne autentický vzhľad hrá každý prvok dôležitú úlohu – od dizajnu steny po malú taburetku v obývacej časti. Ozdoby na nábytku a oknách tu hrajú hlavnú úlohu a určite by mali byť súčasťou dekorácie. Obľúbenými motívmi sú kvety, úponky a predovšetkým motívy požičané v prírode.

Orientálna moderna

Vintage štýl so skleneným stolom a čalúneným nábytkom

Čoraz viac interiérových dizajnérov sa pokúša implementovať štýl orientálneho zariadenia do moderného interiérového dizajnu. Výsledkom je akýsi mix štýlov, ktoré hovoria za neobvyklý interiérový dizajn. Prvkami, ktoré sa často používajú v takom zariadení, sú orientálne koberce a závesné svetlá. Majú špecifický dizajn, a preto okamžite ukazujú na Orient.

Základné prvky pre orientálny interiér

Záclony-s-orientálnymi-figúrkami-zariadenie-domova

 Dizajn Jasona Dallasa

Ako každý životný štýl, aj orientálny a marocký štýl majú určité prvky, ktoré sú pre nich zásadné. Ide predovšetkým o predmety, ktoré sa používajú vo výzdobe. Medzi základy dekorácie tohto štýlu zariaďovania patria pohodlné podlahové vankúše a pufy vo farbách typických pre tento štýl, závesné svetlá s neobvyklým dizajnom a rôzne nádoby zo striebra, medi a mosadze. Paraventy vyrobené z dreva sú ďalšou obľúbenou myšlienkou dekorácie, ktorá môže slúžiť aj ako predel miestnosti vo väčšej miestnosti.

Útulné posedenie s podlahovými vankúšmi

Čaj-a-kávový-rohový-okrúhly-sedací-vankúš-na-koberci

 Fotografia KuDa

Ak by ste chceli svoj byt zariadiť v orientálnom štýle, môžete si navrhnúť samostatné posedenie. Zásadný je tam koberec s niekoľkými podlahovými vankúšmi a nízkym stolom v strede. Plochu môžete od zvyšku bytu oddeliť organzovými prístreškami. Tiež by ste mali zaistiť vhodné osvetlenie, ktoré v tejto oblasti vyčaruje teplé svetlo. S takouto oázou pokoja a relaxácie vo vlastnom dome sa nemusíte obávať stresu.

Zariaďte obývaciu izbu arabským vkusom

štýlové tvary a medzery v arabskom štýle

Osvetlenie Souq

Na to, aby ste pozvali Orient do svojich štyroch stien, nemusíte nutne zariadiť celú izbu v marockom alebo arabskom štýle. V miestnosti môžete skôr a neskôr umiestniť rôzne prvky zo štýlu, ktoré dodávajú iba orientálny nádych. Sami rozhodnete, či koberec, nádherný sklenený luster alebo pohovka s marockým vzorom.

Zelená farba steny do obývačky v orientálnom štýle

Sedacie boxy-s-vankúšmi-a-kobercami-zelené-rámy okien

 Elad Gonen

Marocký štýl sa vyznačuje živými farbami a krásnymi vzormi. Ak chcete dodať vlastnej obývačke nádych marockého vkusu, môžete sa rozhodnúť pre takú farbu steny. Pretože štýl nábytku má veľa spoločného s prírodou, zelená je dokonalou farbou stien a nábytku. Skombinujte s jasne žltou a oranžovou a vytvorte harmonické prostredie.

Farebné zariadenie v štýle Orientu

Okrúhle sedenie s čalúnením a vankúšmi v arabskom štýle

 ibrahim radwan

Úspešnou kombináciou rôznych farieb a vzorov do interiéru môžete pozvať obľúbený orientálny štýl do vlastného bytu. Najľahšie to dosiahnete pomocou správneho textilu. V marockom štýle sa používa veľa hodvábu, organzy, bavlny a brokátu. Čalúnený nábytok a krásne závesy sú preto nevyhnutnosťou pre skutočný orientálny nádych. Použite čo najviac farieb, ktoré sú navzájom dobre koordinované. Zhromaždite ďalšie inšpirácie pre marocký štýl z našej galérie obrázkov.

Červený-farebný-nábytok-klasický-a-štýlový

Becky Harrisová

Kožená sedačka v retro štýle s kovovými stoličkami

Dizajn Urso

Ratanové vankúše na sedadlá-orientálne-kobercové závesy

Laura U

Prívesná lampa-lampa-marocký štýl-farebný-koberec

Duet Design Group

moderný nábytok-krb-s-prírodným kameňom

Tom Stringer Design Partners

orientálny koberec s vankúšmi-farebný-plyš

Dom & Domy Palm Springs Home Staging

Moderné vybavenie-s-koženým-nábytkom-tyrkysovou-farbou

Interiéry Tami Smight

Drevená podlaha s vysokým stropom a vzdušnosťou

Mačka-drevená-podlahová sedačka-s čalúnením

Interiéry Rebeccy Mitchellovej & butik

Arabské tvary a figúrky-obývačka-tyrkysová

Marocký bazár Návrhári interiérov

Rozprávkový nábytok-čalúnené vankúše-vysoký-strop-orientálne

Gordonov kamenný dizajn

Dom s verandou-obývačka-s-krbom

Horchow

Klasický-nástenná dekorácia-čalúnená pohovka-s-dreveným stolom

Sunny K. Veselý

Ručne tkaný-koberec-krémovo-biely-nábytok-s-krbom

Gordonov kamenný dizajn

Nábytok v marockom štýle-nábytok-obývačky

Farebný vankúš-koža-nábytok-moderné vybavenie

Sarah Kidder Design

Modrý koberec s asymetrickými figúrkami

Janet Paik

Stromy-ako-dekorácia-klasika-biely-nábytok-s-kovovými stolmi

z Wisterie

Dekoratívna čalúnená sedačka so zrkadlom na stene

Natalie Fuglestveit Návrh interiéru

Nástenné dekorácie-drevené stoly v južnom štýle

Klasický marocký mozaikový interiér

Plachetnice-pohľad-na-pobrežie-prístav-veranda-v marockom štýle