obývačka

Integrácia projektora do obývačky – nápady na jedinečný zážitok z kina

Beamer v obývacej izbe - stojacia lampa - rohový gauč - béžová - vankúše - stôl - plátno - drevené trámy - ohnisko - pes

Chcete vniesť do svojej obývačky tú zvláštnu a nenahraditeľnú atmosféru kina? Pokiaľ ide o skutočný zážitok z domáceho kina, projektory sú dokonalými zariadeniami, ktoré umožňujú čistú zábavu. Za požadovaný efekt vďačia ani nie tak kvalite obrazu, ale veľkosti obrazu, ktorý videoprojektory vytvoria na stenu. Ďalej uvádzame niekoľko nápadov, ako to urobiť Projektor v obývačke môže integrovať.

Projektor do obývačky – praktické obstarávanie s mnohými výhodami

Beamer v obývacej izbe plátno-skrine-strop-denné svetlo-gauč-stôl-malá-drevená izbová rastlina

Integrácia videoprojektora má niekoľko výhod. Z hľadiska estetiky je projektor na rozdiel od veľkej čiernej televíznej obrazovky v obývačke alebo spálni takmer neviditeľný. Na projekciu stačí biela stena. Vďaka uhlopriečke obrazovky až tri metre vyčarujú projektory oveľa väčší obraz než akékoľvek plátno.

Umiestnite projektor správne do obývačky

Beamer v obývacej izbe skryť-poťah-integrovať-obrázky-skrine-pohovka-kreslo-vankúše-poťah-domáce kino-prírodná-farba-béžová

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré by ste mali urobiť pred kúpou, je výber správneho umiestnenia projektora. V ideálnom prípade sú projektory pripevnené k stropu pomocou vhodných konzol, pretože týmto spôsobom samotný projektor aj káble nie sú v ceste. Aj keď sa nepoužívajú, nezaberajú v miestnosti žiadne miesto.

Priestorové riešenia pre rôzne zariadenia izieb

Beamer v obývacej izbe sklenená deliaca stena-kvetinové motívy-gauč-vankúše-koberec-pruhy-roll-up obrazovka

Ak máte obývaciu izbu so zaveseným stropom s priestorom medzi nimi, môžete sa rozhodnúť pre stropný výťah, s ktorým projektor po filmovej noci jednoducho zmizne stlačením tlačidla. Projektor môžete postaviť aj na poličku s knihami alebo na šľahací stôl, za predpokladu, že bude zaistená dostatočná cirkulácia vzduchu a povrch bude bez vibrácií..

Dávajte pozor na svetelné podmienky v miestnosti

Inštalácia Beamer v obývacej izbe-domáce kino-luxus-moderné-stôl-sedacia súprava-plátno-dekorácia na veľkú stenu

Aby bol obraz bezchybný, mal by byť objektív projektora zarovnaný so spodným okrajom plátna. Dôležitým predpokladom požadovaného filmového vkusu je tma. Tmavé miestnosti sú vhodné pre ostrý obraz. Pretože pre domácu atmosféru má dostatočný prísun svetla veľký význam, môžu žalúzie, rolety alebo nepriehľadné závesy, ktoré v noci neprepúšťajú denné svetlo ani dopadajúce svetlo zo susedných budov, veľmi pomôcť.

Dosiahnite optimálnu kvalitu farieb a kontrastu

Beamer-obývacia izba-nástenná jednotka-čierna-vstavaná-na-plátno-rohová pohovka-konferenčný stolík-okenné rolety

Získate lepšiu sýtosť farieb, kontrasty a hodnoty čiernej, čím je farba steny alebo nábytku tmavšia. V obývacej časti je pomerne zriedkavé rozhodnúť sa pre čierne steny. Technológiu v byte je navyše skutočne potrebné prispôsobiť zariadeniu, a nie naopak. Z tohto dôvodu môžu pomôcť aj čierne závesy.

Osvetlenie v miestnosti

Beamer-obývacia izba-moderný-rohový gauč-sklenený stôl-plátno-kreslo-vankúše-závesy

Aby ste si mohli vychutnať jasný obraz, odporúča sa umiestniť svetelné zdroje tak, aby nesvietili priamo na obrazovku. Opačné, svetlé a reflexné povrchy môžu tiež odrážať svetlo a zhoršovať kvalitu obrazu.

Vzdialenosť od obrazovky k sedadlu

Beamer-obývačka-schody-kovové-okná-predná-pracovná plocha-sedací-stôl-servírovací-podnos-plátno-denné svetlo

Ak chcete dosiahnuť vynikajúce výsledky projekcie, veľkosť obrazovky sa musí zhodovať so vzdialenosťou od požadovaného sedenia. Pozorovacia vzdialenosť by mala byť vo všeobecnosti 1,5 až 2 krát väčšia ako šírka samotného obrazu. V opačnom prípade musíte stále hýbať hlavou, čo je z dlhodobého hľadiska vyčerpávajúce.

Modely na plátne v mnohých prevedeniach

Beamer-obývacia izba-strop-strop-dizajn-svetlík-šikmé kreslo-domáce kino-plátno-denné svetlo

Ak chcete dosiahnuť optimálnu kvalitu farieb a obrazu, musíte si kúpiť plátno. Na dnešnom trhu s výrobkami existujú rôzne modely pláten, ktoré nepochybne splnia všetky vaše potreby. Chcete obrazovku navinúť ručne alebo chcete premietaciu obrazovku, ktorú je možné zdvihnúť a spustiť stlačením tlačidla??

Ručný alebo elektrický navijak

Beamer-obývacia izba-rohová sedačka-veľká-stolička-stropné žiarovky-vankúše-obrázky-komoda-koberec-stolná lampa

Plánujete si kúpiť plátno do obývačky a neviete sa rozhodnúť, ktorý roll up je pre vás vhodnejší? Ručné roll-up plátno sa ľahko používa a je dobrým riešením pre rozpočet. Ak sa bude obrazovka používať relatívne často, bude pre vás lepšia elektrická verzia, pretože sľubuje vyšší užívateľský komfort. Môžete tiež získať rámové plátno, ktoré sa vyznačuje dokonalou rovinnosťou plátna.

Reflexné vlastnosti plátna

Beamer-obývacia izba-strop-skryť-rohový-gauč-stolík-komoda-police-dekorácia-obraz-stropné svetlá

Dobrá obrazovka by mala v ideálnom prípade odrážať svetlo čo najviac vo všetkých smeroch. To zaisťuje rovnomerný jas obrazu bez ohľadu na uhol, z ktorého sa na obrázok pozerá.

Materiál obrazovky pre dobré prehrávanie filmov

Beamer-obývacia izba-integrovať-betón-stena-strop-svetlá-stôl-sedák vankúš-stôl-gitara-hamburger-koberec

Môžete tiež použiť obrazovku, ktorá sa používa aj v skutočnom kine. Jedná sa o akusticky priehľadné utierky vyrobené z perforovanej fólie alebo textílie. Aby sa obraz a zvuk pri použití dokonale zhodovali, bolo by najlepšie umiestniť reproduktory za obrazovku. To však nie je predpokladom dobrého zvuku.

Kam môžete dať plátno

Projektor-obývacia izba-vstavaná-skryť-integrovať-rohová pohovka-komoda-plátno-svetlo-vankúš-stena plagát

Obrazovky projektora v obývacej izbe sú zvyčajne pripevnené k stropu alebo k stene. K dispozícii sú aj mobilné obrazovky so statívmi, ktoré je možné nastaviť na ľubovoľný počet rôznych miest. Ak už po vzrušujúcom filme nechcete vidieť obrazovku pred očami, kúpa obrazovky so statívom by pre vás mala väčší zmysel.

Určte vhodnú výšku obrazovky

Beamer-obývacia izba-integrovať-denné svetlo-plátno-najvyššia podlaha-váza na kvety-terasa-krb-dekorácia

Aby ste si mohli filmy alebo videohry vo svojom salóne kina v obývačke skutočne vychutnať, je montážna výška obrazovky dôležitým bodom. V ideálnom prípade samozrejme treba vziať do úvahy priestorové podmienky. V ideálnom prípade by mal byť stred obrazu v úrovni očí. Pretože je moderný sedací nábytok pomerne nízky, mala by byť nastavená výška a obrazovka by nemala byť namontovaná príliš vysoko.

Jas projektora

lampa-obývačka-malý-gauč-konferenčný stolík-komoda-zrkadlo-koberec-sklenené-dvere-klávesnice-stropné svetlá

Pri kúpe projektora by ste mali zvážiť ďalšie dôležité kritérium, a to jeho jas. Toto sa meria v lúmenoch ANSI a indikuje, koľko svetla môže zariadenie premietať na povrch. Ak je vaša obývačka zaplavená svetlom, projektor by mal mať najmenej 2 000 lúmenov. Nespoliehajte sa na viac lúmenov, ako je požadované, pretože to môže spôsobiť rušivý efekt oslnenia.

Pohodlné sedenie v domácom kine

Beamer-obývacia izba-krb-stena-dekorácia-pohovka-koža-stôl-kreslo-vankúš-stropné osvetlenie-črepníková rastlina

Pohodlné sedenie vo vlastnom kine v obývačke je rovnako dôležité ako obraz a perfektný zvuk z reproduktorov. Ak máte veľký rohový gauč, dokonalé podmienky na niekoľkohodinovú relaxáciu sú splnené. Čo si myslíte o jednom kresle so zodpovedajúcim pohovkou, aby ste mohli zdvihnúť nohy a relaxovať?

Postavte projektor do malej obývačky

projektor-obývacia izba-malá roletová obrazovka-elektrické-denné svetlo-stoličky-stolička-pohovka-prepojená izba-spálňa

Mimochodom, bez projektora sa v obývačke zaobísť nemusíte, aj keď máte malý byt. Ak má váš byt prechodné miestnosti, môžete obrazovku pripevniť k stropu nad dverami. Takže zvyšok stien miestnosti môžete použiť na peknú dekoráciu.

Integrujte projektor do obývačky v nástennom výklenku

Beamer-obývacia izba-útulná-malá pohovka-stôl-posuvné dvere-luster-obrázky-drevené obloženie-výklenok do steny

Ak máte otvorený šatník, ktorý oddeľujete od zvyšku miestnosti posuvnými dverami, môžete tam obrazovku pripevniť aj zástenu. Takýmto spôsobom neuvidíte ani puzdro obrazovky.

Sedací nábytok ako v kinosále

projektor-obývačka-plátno-polička-rebrík-sedačka-kreslo-závesné-žiarovky-kov-lakované-muži-žena

Máte radi návštevníkov a vaši hostia sú tiež veľkými filmovými nadšencami, potom im môžete dopriať jedinečný a pohodlný zážitok z kina vo výbornej atmosfére. Umiestnite sedadlá v kine za seba a urobte zo svojej obývačky skutočné kino.

Tichý projektor s prvotriednym rozlíšením

Beamer-obývačka-malá-stena-výklenok-nástenné svetlá-koberec-vzor-komoda-vankúš-obrazové okno

Ak ste skutočným filmovým fanúšikom, milujete videohry a ste pripravení minúť viac peňazí na dokonalý zážitok z kina, môžete si kúpiť drahý model. Môžete teda ťažiť z perfektnej kvality obrazu a projektor bude takmer bez hluku.