obývačka

Dlaždice do obývačky – 20 nápadov na moderný interiérový dizajn pre obývaciu izbu

Obklady do obývačky obklady stien-dlažba-sivá-moderná

Obývacia izba je priestor v apartmáne, kde si môžete oddýchnuť od dlhého dňa a večer stráviť čas s rodinou. Preto by mala byť táto miestnosť pohodlne, ale štýlovo zariadená a pozývať vás na zdržanie. Okrem nábytku hrá dôležitú úlohu aj dizajn podlahy a steny. Obklady do obývačky Vytvorte v obývacej izbe domácu atmosféru a môžete ju použiť ako podlahu aj ako obklad na stenu.

Obklad do obývačky na podlahu alebo na stenu

Obklady do obývačky sivé-obklady-dlažba-dlažba-obývacia časť

Doba, kedy sa dlažba používala výhradne do kuchyne a kúpeľne, je už minulosťou. Obklady do obývačky nahradili v moderných domácnostiach koberce a lamináty a tešia sa stále väčšej obľube. Či už ide o praktickú podlahovú krytinu alebo o elegantný dizajn steny, dlaždice umožňujú individuálny dizajn obývacej časti. Nižšie nájdete mnoho krásnych nápadov na bývanie a užitočné rady, ako si vyzdobiť obývačku dlažbou.

Obklady do obývačky – keramický alebo prírodný kameň

Dlažba do obývačky antracit-dlažba-obkladačka-tmavá

Pri výbere obkladov do obývacích izieb si môžete vybrať medzi obkladmi z keramiky a prírodného kameňa. Keramické dlaždice sú podlahové krytiny vyrobené z kameniny, kameniny alebo porcelánovej kameniny a sú najbežnejším druhom dlaždíc. Na zasklenú podlahu sa najlepšie hodia kameninové dlaždice. Obklady a dlažby z prírodného kameňa sú tiež obľúbené v zariadení obývačky, pôsobia veľmi elegantne a ponúkajú širokú škálu materiálových alternatív.

Dlažba v obývačke

Obklady do obývačky biela-dlažba-zariaďovací-biely

Možnosti dizajnu pre obývaciu izbu s dlaždicami sú početné. Môžete si vybrať medzi hladkou, vzorovanou alebo lesklou dlažbou a zariadiť si obývačku podľa svojho osobného štýlu. Dlaždice ponúkajú okrem svojho krásneho vzhľadu aj praktickú voľbu do obývacích priestorov, pretože sa zvyčajne ľahko ošetrujú a sú odolné..

Rôzne formáty dlaždíc do obývačky

Obývacia izba dlažba dlažba-kamenný vzhľad-moderný interiér

Okrem možných farieb a vzorov pre obklady do obývačky sú k dispozícii aj rôzne formáty. Podlahové dlaždice rôznych tvarov a veľkostí je možné navzájom krásne kombinovať, a preto ponúkajú množstvo možností dizajnu pre obývaciu časť.

Dlažba do obývačky s dreveným vzhľadom

obývačka-dlažba-vzhľad-dreva-moderný-nábytok-nápady

Na to, aby mala vaša obývačka obľúbený domácky efekt dreva, nemusíte nutne položiť drevenú podlahu. Namiesto toho sa môžete rozhodnúť pre dlažbu do obývačky s dreveným vzhľadom a vytvoriť tak vo svojom byte prirodzenú atmosféru.

Drevená dlažba pre väčšie pohodlie v obývačke

obývačka-dlažba-vzhľad dreva-obývačka-jedáleň-minimalistická

Drevené dlaždice sú dlaždice vyrobené z keramickej alebo porcelánovej kameniny, ktoré napodobňujú drevo a spájajú tak praktické vlastnosti podlahových dlaždíc s eleganciou a komfortom drevených podláh. Môžu byť kombinované s interiérom v akomkoľvek štýle zariaďovania a zaisťujú pohodlie v každom obytnom priestore.

Vzorované dlaždice do obývačky ako akcent

dlažba do obývačky-dlažba-vzor-viktoriánsky-vzorovaný-dlažba

Pokiaľ ide o dlaždice v obývacej izbe, môžete sa rozhodnúť pre vzorovaný dizajn, ktorý v miestnosti vytvorí krásne akcenty. Dlaždice s kvetinovými alebo grafickými vzormi sa perfektne hodia do minimalistických obývačiek, pretože slúžia ako pútadlo pod monochromatickým nábytkom..

Mramorová dlažba pre štýlový domov

obývačka-dlažba-mramorová dlažba-monochromatický-nábytok

Ak hľadáte vysoko kvalitné riešenie pre podlahy v obývacej izbe, potom ste s mramorovými dlaždicami na správnom mieste. Dlaždice do obývačky vyrobené z mramoru alebo s elegantným mramorovým vzhľadom pôsobia vznešene a sú obzvlášť odolné a robustné.

Skombinujte biele mramorové dlaždice v obývacej izbe

obývačka-dlažba-mramor-dlažba-podlaha-biela-čierna-sedačka

Ak sa rozhodnete pre mramorovú dlažbu do obývačky, mali by ste si dobre premyslieť aj zariadenie obývačky, pretože sa nedá kombinovať so všetkým. Obľúbené biele mramorové dlaždice je najlepšie kombinovať s nábytkom v neutrálnych farbách, ako je biela, čierna alebo sivá. Tmavý nábytok, ako je čierna alebo tmavošedá sedačka, vynikne na bielej mramorovej podlahe a predstavuje krásne nápady na zariadenie minimalistického interiéru..

Ako podlaha je v obývačke veľká dlažba

obývačka-dlažba-sivá-zariaďovacia-sivo-červeno-akcentová farba

Veľkoformátové dlaždice dodajú malej miestnosti novú hĺbku, a preto sú obľúbeným nápadom pri zariaďovaní malých bytov. Pre zaujímavé akcenty vo veľkých miestnostiach môžu byť naopak kombinované aj s menšou dlažbou.

Nápady na dlažbu v obývacej izbe

obývačka-dlažba-dekoratívny-tvar-béžová-dlažba

V súčasnej dobe existuje široká škála veľkostí, vzorov a tvarov obkladov a dlažieb. Namiesto veľkoformátových obkladov do obývačky sa môžete rozhodnúť pre dlažbu v neobvyklom tvare. Vhodnou farebnou kombináciou môžete navrhnúť podlahu v obývacej izbe ako zvýraznenie v miestnosti.

Obklady do obývačky na rozdelenie veľkých miestností

obývacia izba-dlažba-sivá-delenie-veľký-obývací priestor

Podlahová krytina môže zvyčajne pomôcť vizuálne rozdeliť veľké miestnosti. Ak sa napríklad v obývacej izbe ako dlažba používa dlažba, jedálenský kút od nej môže byť vizuálne oddelený inou podlahou. Ďalšou možnosťou by bolo použiť podlahové dlaždice rôznych farieb, vzorov alebo veľkostí pre rôzne oblasti.

Dlažba v otvorenom obývacom priestore

obývačka-dlažba-sivá-otvorená-obývačka-drevený-nábytok

Ak otvorený obývací priestor nie je príliš veľký, rovnaká podlahová krytina môže byť prospešná pre celú miestnosť. Na jednej strane sa neprerušovaná podlahová krytina ľahšie čistí a na strane druhej nie je zničený celý obytný priestor a v konečnom dôsledku vyzerá väčší..

Nastavte akcenty v miestnosti pomocou obkladov do obývačky

obývačka-dlažba-dekoratívna-akcentová stena-moderný-interiér

Keď hovoríte o obkladoch do obývačky, nemáte na mysli len dlažbu. Obkladmi na stenu je možné v obývacej izbe nastaviť krásne akcenty, ktoré majú pozitívny vplyv na atmosféru v miestnosti. Kým obklady sú v kuchyni a kúpeľni kladené kvôli svojim funkčným vlastnostiam, v obývačke majú skôr dekoratívnu funkciu.

Moderný dizajn steny s dlažbou do obývačky

obývačka-dlažba-stena-dlažba-drevená podlaha-komb

Vďaka stenovému dizajnu s dlaždicami môžete v obývacej izbe vytvoriť akcentovanú stenu bez toho, aby ste museli kupovať celé stenové panely. Na vytvorenie kreatívnych návrhov je možné použiť obklady na stenu so vzormi v rôznych farbách, ako aj malé mozaikové dlaždice.

Mramorové dlaždice na stenu

obývačka-dlažba-mramor-stena-dlažba-čierna-dlažba

Dlažbu v obývačke je možné použiť na podlahu aj na stenu a spoločne môžu zvýrazniť celkový vzhľad miestnosti. Obkladačky v bielom mramorovom vzhľade je možné kombinovať s tmavými dlaždicami a zaistiť jedinečný dizajn miestnosti.

Dizajn steny v drevenom vzhľade

obývačka-dlažba-stena-podlaha-vzhľad dreva-prírodné-tóny

Stále prevláda predsudok, že dlažba v obývačke pôsobí nepríjemne a chladne. Populárne obklady a dlažby v drevenom vzhľade však v skutočnosti vytvárajú útulné prostredie, ktoré vás pozýva zdržať sa.

Obklad do obývačky na podlahu a deliacu stenu

obývačka-dlažba-podlaha-deliaca stena-obkladačka-béžová

Obklady na stenu majú oproti tapetám alebo hrubej omietke mnoho technických výhod, pretože sa oveľa jednoduchšie čistia. Okrem steny a podlahy sú obklady do obývačky perfektné aj ako obklad pre rozdeľovač miestností, ktoré sa dajú v miestnosti rýchlo zmeniť na pútač očí..

Skombinujte drevo a keramickú dlažbu v obývačke

obývačka-dlažba-podlaha-dlažba-stena-dlažba-krémovo-sfarbená-drevo

Možnosti dizajnu pre dlaždice v obývacej izbe sú nekonečné. Môžete navzájom kombinovať rôzne vzhľady, farby, veľkosti alebo vzory a urobiť obývačku veľmi individuálnou a jedinečnou.