obývačka

Ako však zrekonštruovať obývačky – nápady na nový priestorový efekt

renovovať obývačku muž-žena-rebrík-vŕtačka-nástenka-farba-modrá-svetlá-kartón-okenné závesy-biela

Obývačka a celý náš byt vo všeobecnosti ukazuje náš osobný štýl zariaďovania. Vyjadrujeme sa prostredníctvom živých myšlienok a vytvárame si vlastné štyri steny, v ktorých sa chceme cítiť pohodlne. Ak túžite po novom pocite bývania a chcete priniesť do svojej obývačky sviežosť, možno už nastal čas na zmenu. To by ste chceli Zrekonštruovať obývačku, ale ako? Predstavujeme vám niekoľko skvelých nápadov, ako dodať miestnosti nový vzhľad pomocou nových akcentov.

Zrekonštruujte obývačku – realizujte individuálne nápady

renovácia obývačky-stolička-stolné-nástenné svietidlo-kráľovská modrá-malá-tapeta-vzor-drevený kufor-váza-servírovací podnos

Čistá biela farba steny je typická pre moderný bytový dizajn a ponúka veľkú voľnosť pri individuálnych nápadoch na zariadenie. Ale biele steny vo vašej obývačke sú pre vás stále príliš nudné? Steny sa v skutočnosti navrhujú relatívne ľahko a možnostiam dizajnu sa medze nekladú. Pri výbere tapety si môžete vybrať medzi elegantnými a farebnými až neobvyklými vzormi. Či už sa rozhodnete pre kvetinové motívy, prúžky alebo jemné grafické vzory, ako na tomto obrázku, vaša obývačka dostane úplne iný vzhľad. V tejto svetlej miestnosti je všetko farebne zladené. Jemná, ale prítomná svetlošedá farba nechá svieže žltozelené dekoračné vankúše poriadne zažiariť.

Renovácia obývačky – stenový dizajn s náterom

renovácia obývačky steny-maľba-dekorácia-steny-modré-nuansy-kreslo-koberec-závesy-konferenčný stolík

Ak chcete zrekonštruovať svoj byt, najľahší a najkomplikovanejší spôsob, ako dodať miestnosti požadovaný pocit bývania, je nová farba steny. Farebná schéma umožňuje, aby miestnosti vyzerali väčšie alebo menšie, širšie alebo užšie. Ak chcete v obývačke navodiť pokojnú atmosféru, rozhodnite sa pre pastelové farby. Ak dávate prednosť výrazným farbám alebo si chcete vytvárať vlastné farebné kombinácie, maľovanie stien je najrýchlejší spôsob, ako zmeniť pocit života.

Navrhnite farebnú akcentovanú stenu

obývačka renovovať stenu farba-modrá-obrázky-krb-stôl-gauč-polička-kreslo-strop-črepníková lampa na státie

V závislosti od požadovaného konceptu bývania môžete tiež vyraziť len s jednou jedinou stenou vo farbe. V tejto útulnej miestnosti bol krb zvýraznený modrou farbou. Farebná akcentačná stena je povzbudzujúca a relaxačná zároveň, keď krb horí a priťahuje pozornosť. Zariadenie obývačky môžete tiež okoreniť ozdobným krbom a navodiť útulnú atmosféru.

Kreatívne navrhnite nástenné výklenky

zrekonštruovať výklenok-stenu farba-svetlo zelená-stolná lampa-sedačka-kreslo-látka-poťah-béžová-prírodná

Ak chcete zrekonštruovať svoju obývačku a máte výklenok, môžete jej venovať osobitnú pozornosť. V závislosti od toho, či je nástenný výklenok veľký so sedením alebo malý a či sa ako úložný priestor používa iba bar alebo polička, ho môžete ozdobiť rôznymi vecami alebo ho navrhnúť vo farbe, ako je tu znázornené. Svetlozelená nika nie je okamžite viditeľná, ale prispôsobuje štýl zariadenia.

Nástenná dekorácia s obrázkami

obývačka-renovačný-rohový-gauč-hodiť vankúše-orchidea-obrázky-farebné-drevené-rám-črepníková rastlina

Na to, aby ste dosiahli nový pocit priestoru, nemusíte nutne maľovať steny. S obrázkami je možné dosiahnuť skvelý dizajn steny, ktorý je spojený s malým časom a peniazmi. Obrázky môžu upokojiť, prekvapiť alebo oživiť vašu obývačku. Bez ohľadu na to, kde a ako sú obrázky zavesené, prinášajú pozitívny nový pocit zo života. Miestnosť skrášlia aj vaše vlastné výtvory.

Nástenný dizajn s rozetami

obývačka-renovovať-malá-stena-farba-biela-nástenná dekorácia-medailóny-farebné-pohovka-vankúš-box-stôl

Ak nechcete farebné steny, ale chcete nový a atraktívny dizajn stien, ľahko to dosiahnete použitím stropných medailónov. S nimi môžete umelecky vypustiť paru a vytvárať na stene jedinečné umelecké diela. Použitie rôznych farieb a veľkostí dodá miestnosti dynamiku bez toho, aby vaša obývačka pôsobila preplnene.

Zrekonštruujte byt – optimálne využite dostupný priestor

obývačka-renovovať-polička-rebrík-obrázky-pohovka-béžové vankúše-tmavo-modrý-bočný stolík

Ak vlastníte byt v starej budove, máte stenu bez nábytku alebo prázdny nástenný výklenok, nevyužitý priestor môžete ozdobiť poličkou s knihami. Aby obývacia izba dostala nový vzhľad, nie je nevyhnutné, aby ste si tento kus nábytku kupovali nový. Poličku si môžete vyrobiť aj sami a použiť na dizajn nielen klasické drevené dosky, ale aj koše alebo škatule. Regál na knihy ponúka veľa úložného priestoru, ale môže byť použitý aj na dekoráciu.

Navrhnite individuálny strop obývačky

obývačka-renovovať-gauč-kožený-vankúš-vzor-cik-cak-strop-farebná-mäta-záclony-béžový-sklenený stôl

Pri rekonštrukcii obývačky je dôležitý aj správny dizajn stropu, pretože môže predefinovať a zlepšiť atmosféru miestnosti. K dispozícii máte rôzne možnosti na vytvorenie individuálneho zážitku z miestnosti prostredníctvom stropného dizajnu. Či už sa rozhodnete pre napínané stropy v rôznych prevedeniach, stropné maľby alebo vstavané svetlá, so správnym stropom môžete vytvárať skvelé efekty.

Kusy nábytku s vlastným charakterom

obývačka-renovovať-pohovka-farebné-zelené-hodiť vankúše-žltý-koberec-stôl-plast-nástenná maľba-sivá-záclony

Ak ste zvolili tmavšiu farbu steny, môžete v miestnosti zariadiť rôzne kusy nábytku v jasných farbách. Nový pocit zo života môžete dosiahnuť aj pomocou elegantných obliečok na vankúše. Vankúše Ikat napríklad šíria pozitívny a veselý pocit svojimi jasnými farbami a geometrickými tvarmi s nepárnymi čiarami.

Nábytkové poťahy pre nový nádych

obývačka-renovovanie-krb-nástenná maľba-farba-tmavý-koberec-kreslo-látka-poťah-obrázky

Ak máte len malý rozpočet a nemôžete si dovoliť nový nábytok, môžete izbu vyzdobiť rôznymi textíliami. Alebo sa nechcete vzdať starého kusu nábytku, ktorý sa netýka nového štýlu zariaďovania? Môžete tiež vytvoriť moderný a farebný dizajn s látkovými poťahmi na sedací nábytok. Menšiu obývačku môžete zmeniť aj pomocou nábytkových prikrývok a na kúskoch nábytku vyčarovať skvelé akcenty farieb a vzorov.

Dajte šmrnc farby

obývačka-renovovať-malá-svetlá-útulná-lavica-pohovka-biela-stena-dekoracia-parkety-podlaha-koberec

Nechcete maľovať steny v obývačke a pre svoj nábytok ste zvolili jemné a svetlé farby, ale chcete v miestnosti farebné akcenty? Jednoduchými prostriedkami, ako je čerstvý náter alebo samolepiaca fólia, môžete premeniť svoj nábytok na skutočné šperky a vizuálne ho vylepšiť. Namaľujte komodu, nohy stoličky alebo stolu a dajte im úplne nový lesk.

Relaxačné kreslo na pokojné hodiny

obývačka-renovovať-relaxovať-kreslo-kožená sedačka-dizajn steny-koberec-obrázky-hodiť vankúše-mramorový stôl

Pohodlné, štýlové relaxačné kreslo môže prispieť k vytvoreniu skvelého pocitu samostatného bývania alebo doplniť nový vzhľad po rekonštrukcii obývačky. Kreslo v elegantnej farbe môže byť nepochybne elegantným pútačom pozornosti v obývacej časti a urobiť z miestnosti miesto pohody. Veľmi zaujímavo vyzerá aj mix rôznych kresiel a pohoviek.

V obývačke použite zástenu

obývačka-renovácia-priečka-koža-žltá-zrkadlový-rám-gauč-stolný-lampa-pohovka-vankúš-vankúš-kvetinový vzor

Aby ste vytvorili príjemnú a útulnú atmosféru, môžete do obývačky umiestniť aj rozdeľovač miestností. Oddeľovač miestností nielenže oddeľuje dve oblasti, ale môže byť aj ďalšou možnosťou ukladania alebo sa stať nádherným pútačom pozornosti. Obrazovka, ktorá je napríklad farebne zladená s dekoratívnymi vankúšmi alebo nástennými zrkadlami, dodá miestnosti konečný vzhľad.

Oddeľovače miestností ako dekorácia

obývačka-renovovať-závesná lampa-guľa-konferenčný stolík-vankúš-vzor-misa-koberec-priečka-mramorová podlaha

Ak máte otvorený, veľký obývací priestor, môžete tiež jednoducho nastaviť rozdeľovač miestností ako dekoratívny prvok v obývacej izbe. Priestor na sedenie je tu ozdobený krásnymi vzormi a dodávka svetla zostáva nezmenená.

Dekoračný koberec pre útulný domov

obývačka-renovovať-koberec-farebné-geometrické figúrky-stojace-lampa-závesné-lampa-kreslo-stôl-pohovka-polička

Ak je vaša obývačka zariadená v tmavších, pokojných a prirodzených tónoch, môžete miestnosti dodať živý a vášnivý efekt pomocou farebného koberca. Tento koberec s jasnými, výraznými farbami vytvára sviežu atmosféru a vďaka geometrickým vzorom prináša do miestnosti viac pohybu. Závesné svetlá visia nad jedálenským stolom a v obývačke vytvárajú skvelé akcenty v rovnakých živých farbách.

Zlaďte farbu textílií v miestnosti

obývačka-renovovať-stena-dizajn-závesy-farebné-žlto-sivé-závesné svetlá-sedačka-koberec-gauč-vankúše

Ďalšími farebnými akcentmi, ktoré vyzerajú pekne a dodávajú veselé a svieže akcenty, sú nepriehľadné závesy. Tu záclony preberajú farbu vankúšov a odtieň koberca. Vyzerajú obzvlášť atraktívne a zdobia okná a celú obývaciu izbu.

Ušľachtilá dlažba

obývačka-renovovať-podlahovú krytinu-dlažba-koberec-vzor-sivá-pohovka-biela-koža-hodiť vankúše-sklenená-stolná-korunová-lampa

Dlažbu môžete položiť na celú podlahovú plochu svojej obývačky. Prečo nie, ako tu na obrázku, s bielosivými dlaždicami s neobvyklými dekoratívnymi vzormi, ktoré pripomínajú koberec. Táto podlahová krytina vyzerá elegantne a elegantne a je tiež úplne jednoduché sa o ňu starať.

Navrhnite parkety kreatívne

obývačka-renovovať-drevené podlahy-parkety-pohovka-hodiť vankúše-stôl-krb-drevo-trámové-prútené-tv-okno

Ak chcete zrekonštruovať svoju obývačku a položiť novú parketovú podlahu, máte veľa možností dizajnu. Vizuálny efekt vašej obývačky môžete konkrétne ovplyvniť zvoleným vzorom pokládky a smerom položenia. Takýmto spôsobom môžete pôsobiť, aby bola miestnosť väčšia, živšia alebo pokojnejšia.