obývačka

5 trendov do obývačky na Nový rok – Čo príde vo vašej obývačke?

Trendy v zariaďovaní na rok 2020 odrážajú spoločenské diskurzy hravou formou: povedomie o životnom prostredí napríklad dobýva dizajn obývačky, pretože prírodné materiály sú na vzostupe. Diskusia o spotrebe je vyjadrená aj v modernom, minimalistickom štýle zariaďovania.

moderná obývacia izba ťaží z prirodzeného svetla - čiernobiely nábytok

Okrem týchto dvoch príkladov je v dnešných trendových obývačkách oveľa viac noviniek. Niekedy je ťažké nájsť si vlastný štýl z mnohých možností. Ste fanúšikom puristických trendov v obývacej izbe? Máte radšej teplé, prírodné zariadenia? Alebo milujete honosné štýly zariaďovania v jasných farbách? Pomáha takzvaná náladová tabuľa, Hľadanie nápadov do obývačky. Predovšetkým pomáha zistiť, aký typ inštitúcie ste.

Trend obývačky čiernobielo vyzerá moderne a minimalisticky

V troch krokoch k vašej osobnej nástenke nálady:

1. Pozrite sa na rôzne katalógy nábytku a vystrihnite si, čo sa vám páči.

2. Pomocou ryžových klincov alebo pásky pripevnite obrázky na korkovú alebo kartónovú dosku.

3. Ktoré farby dominujú na nástenke nálad? Aké materiály predstavujú väčšinu nábytku a dekoratívnych predmetov? Vďaka tejto analýze sa veľmi priblížite svojmu osobnému vkusu.

Mali by ste sa tiež informovať o najnovších prvkoch vybavenia. Predstavujeme vám päť trendov do obývačky z tohto roku.

1. Minimalizmus

Trend minimalizmu v obývačke v kombinácii so škandinávskou estetikou v šedej a bielej farbe

Marie Kondo ukázala, ako sa to robí – a tým založila nielen životnú filozofiu, ale aj filozofiu interiérového dizajnu: ponechajte si to, čo vám robí radosť, a vyhoďte nepotrebný balast. Minimalizmus je v móde a veci ako príliš dlhé, ťažké záclony, sochy a rozsiahle obrazy sú čoraz viac minulosťou. Samotný nábytok do obývačky je tiež zredukovaný na nevyhnutné veci.

Nemci vytvárajú priestor. Môžete si tak vyzdobiť byt predmetmi, ktoré nielen vytvoria príjemnú atmosféru praktické vlastnosti vlastné. Patria sem dizajnérske hodiny, krásne zrkadlá a žiarovky.

Pár pohodlných a funkčný nábytok, Puristické steny a jemné farebné akcenty robia z minimalistickej obývačky oázu pohody. the Škandinávska estetika, ktorý je založený na princípoch minimalizmu a funkčnosti, bude v tomto odvetví dominovať aj niekoľko nasledujúcich rokov. Koncept sa však bude vyvíjať krok za krokom a prispôsobovať sa individuálnym potrebám.

2. Prírodné materiály

Nábytok a dekorácie vyrobené z prírodných, udržateľných materiálov

Tento rok je ekologické povedomie evidentné nielen v politickom diskurze, ktorý vedú okrem iného Greta Thunberg a Luise Neubauer, ale aj v modernom štýle zariaďovania. Spotrebitelia stále častejšie žiadajú nábytok a dekorácie vyrobené z prírodných, udržateľných materiálov. Trend, ktorý sa v tejto súvislosti opäť stáva moderným, je Viedenský vrkoč. Prútením vyrobeným z kufra ratanovej palmy sú dnes vybavené nielen stoličky, ale aj dvere skriniek, príručné stolíky a ozdobné predmety. Okrem toho sú veľmi obľúbené doplnky z dreva a rastlinných vlákien.

3. Art Deco ako pútač zraku

Trend obývačky v štýle Art Deco - typický je zamat a zlato

Práve včas do roku 2020, zlaté dvadsiate roky Sťahovanie do našej obývačky – aspoň príležitostne ako elegantný pútač pozornosti. Art Deco okorení dnešný životný štýl štipkou dekadencie. Nemalo by chýbať použitie vhodných materiálov ako zamat, mramor, zlato a chróm, ako aj geometrické vintage vzory. Či už si vyzdobíte svoju obývačku zakriveným zamatovým kreslom, kvetinovými dekoráciami na stenu alebo lampou, je len na vás.

4. Svetlo a nepriame osvetlenie

Svetlá miestnosť vyzerá väčšia - ak nie s denným svetlom, tak s umelým osvetlením

Téma svetla hrá v tomto roku hlavnú úlohu aj v trendoch obývačiek. Čím viac prirodzeného svetla do miestnosti dopadá, tým modernejšie pôsobí. Preto v nových budovách dnes často Panoramatické okno žiaduce. Svetlá miestnosť vyzerá väčšia – a ak tento efekt nemožno dosiahnuť denným svetlom, môžete si pomôcť umelým osvetlením. Tu je trend nepriame osvetlenie do nového roku. Nábytkové svetlá, osvetlenie pozadia pre televíziu a nástenné reflektory sú len niektoré z mnohých možností. Používanie aplikácií a Inteligentné domáce systémy osvetlenie je možné ovládať aj inteligentne.

5. Jasné, prirodzené farby

Vďaka svetlým stropom a stenám pôsobia miestnosti väčšie a priateľskejšie,

Vďaka svetlým stropom a stenám pôsobia miestnosti väčšie a priateľskejšie, a preto sú stále trendy. Obyvatelia majú navyše možnosť využiť steny svetlých farieb farebné akcenty dať vo forme nástenného tetovania a obrázkov. Tieto je možné kedykoľvek vymeniť – rozmanitosť je zaručená.

Pokiaľ ide o farebnú schému, trendový inštitút WGSN vyhlásil za farbu roka farbu Neo Mint. Rodovo neutrálny pastelový odtieň dobre zapadá do moderných konceptov miestností a vyžaruje pozitívnu a silnú auru.

Sami rozhodnete, aký je váš osobný trend v obývacej izbe

Bez ohľadu na to, aké trendy obývačky priemysel generuje – vy sa rozhodujete, čo do vašej obývačky príde. Cennú inšpiráciu môžete nájsť pomocou katalógov a prechádzky obchodmi s interiérovým dizajnom. Ak je pre vás rozhodovanie ťažké, pomocou náladovej tabule si určite nájdete svoj osobný štýl.

Nájdite si svoj vlastný štýl pre obývaciu izbu s tabuľou nálady