Obklady stien

Nástenný dizajn na schodisku – tipy, príklady a kreatívne nápady

Nástenný design v schodisku moderné-čierno-biele-rodinné-fotografické-fotografické nástenné-schodisko

Výzva pri navrhovaní schodiska je často spôsobená skutočnosťou, že pri zariaďovaní je menej možností ako v iných obytných priestoroch. Musíte vziať do úvahy nielen architektúru schodiska, ale aj podmienky požiarnej ochrany. Steny v tejto časti domu ponúkajú priestor na dekoráciu. So sviežimi farbami, tapetami a kreatívnymi dekoráciami sa tu dajú dosiahnuť skutočné zázraky. Dnes vám dáme niekoľko nápadov a príkladov úspešného dizajnu stien na schodisku, ktoré vás môžu inšpirovať. Schodisko by malo byť nielen harmonicky prepojené s prechodom do obývačky, ale malo by pôsobiť aj ako uvítací pozdrav pre vstupujúcich..

Nástenný dizajn v schodisku – akú farbu namaľovať

Nástenný dizajn v schodisku farba-farba-broskyňa-stena-biele schody

Takže veľa kreatívnych možností dizajnu môže zo schodiska urobiť špeciálnu predohru k obývacej časti! Cielené používanie farieb môže mať napríklad rozhodujúci vplyv na vzhľad a atmosféru. Pretože steny schodiska sú zvyčajne vystavené vysokému zaťaženiu, odporúča sa použiť latexové farby. Vysokokvalitné latexové farby majú podobné vlastnosti ako farby a vydržia špeciálne zaťaženie a náročné čistenie. Nečistoty je možné odstrániť priamo zo steny vlhkou handričkou.

Nástenný dizajn v schodisku so sviežimi farbami, ako je zelená

Nástenný dizajn v maľbe schodiska-zeleno-biela-tyrkysová-zábradlie-parketová podlaha-chodba

Voľba farebného konceptu je zásadná pre dizajn schodiska. Pri výbere farby sú rozhodujúce svetelné podmienky v miestnosti, efekt farby a samotné schody. Biele, krémové alebo pastelové tóny sú najvhodnejšie pre schodisko, ktoré je osvetlené malým počtom denného svetla. Ak má schodisko veľké okná, môžete experimentovať aj s jasnými farbami. Je tiež potrebné vziať do úvahy farbu schodov. Biele schodisko v kombinácii s trávovozelenou farbou na stenu môže sprostredkovať sviežosť a vitalitu.

Nástenný dizajn v schodisku s technikou omietky a glazúry

stenový dizajn-schodisko-špachtľa-technika-stredozemí-strieborný-kov-gela% cc% 88. pod

Ak chcete na schodisku vytvoriť stredomorský štýl, môžete dať stenám štruktúru a lesk textúrovanými omietkami, plnivami alebo glazúrami. Vyzerajú vyššie ako tapety, ale pre absolútnych začiatočníkov sú vhodné iba v obmedzenej miere. Na dosiahnutie dekoratívnych povrchov a krásnych efektov je možné použiť rôzne zasklievacie techniky, ako sú stieracie a otieracie techniky. Tajomstvo spočíva v tom, že priesvitné vrstvy sa nanášajú jedna za druhou v niekoľkých pracovných krokoch.

Stredomorský dizajn steny v schodisku – lícové tehly

stenový dizajn-schodisko-stredomorské-rustikálne-obkladové kamene-nárožná-omietka

Stenu v schodisku je možné tiež dokončiť lícovými tehlami. Vyzerajú veľmi podobne ako tehly a prírodný kameň a sú k dispozícii v mnohých formátoch, farbách a povrchoch. Podľa toho, či sa vám páči klasická, moderná, stredomorská alebo rustikálna, existuje mnoho rôznych riešení. Zakryť sa dá buď celá stena, alebo len jej časť.

Kreatívny dizajn steny v schodisku s fototapetou

stena-design-schodisko-kreatívne-foto-tapeta-motív-králik

Strom vo vašom vlastnom schodisku? S pomocou fotografickej tapety to nie je žiadny problém. Výber motívov je takmer neobmedzený. Krajiny, zvieratá, kvety a dokonca aj vlastné fotografie je možné vytlačiť ako tapetu. 3D fotografická tapeta, ktorá zobrazuje okno, malebné výhľady a nádhernú krajinu, tiež vytvára dojem, že môžete vystúpiť zo schodiska. Hranica medzi skutočným obytným priestorom a nástennou výzdobou je sotva rozpoznateľná, a tak miestnosť získava na šírke.

Moderný dizajn steny v schodisku – zrkadlá namiesto fotogalérie

stenový dizajn-schodisko-kreatívne-schodisko-zrkadlo-drevený rám-obdĺžnikový

Stenu nad schodiskom je možné nádherne využiť ako obrazovú galériu. Ak ale chcete myslieť ešte kreatívnejšie, namiesto rodinných portrétov zaveste na stenu zrkadlá. Kombinácia rovnakých tvarov a materiálov vyzerá veľmi harmonicky a vytvára vizuálny pokoj. Zmiešané rámy naopak vytvárajú zaujímavý obraz a vnášajú do miestnosti väčšiu dynamiku. Malo by sa však zachovať jednotné farebné poňatie.

Police na schodisku

stenový dizajn-schodisko-schodisko-police-úložný priestor

Priestor pod schodiskom ponúka šikovné riešenie úložného priestoru pre všetko, čo je uložené a ktoré by nemalo byť na prvý pohľad viditeľné, zatiaľ čo police na schodisku sú ideálne na predstavenie zbierky kníh alebo rôznych dekoratívnych prvkov. Odporúča sa zladiť farbu a materiál políc s obkladom schodiskového stupňa. To vytvára celkový harmonický obraz.