Novinky celebrít

Exprezident Ruska Putin- druhý najbohatší človek na svete

svetoznámy nápoj čaj oficiálne 75 miliárd

Bývalý Prezident Ruska Vladimir Putin je na druhom mieste medzi najbohatšími ľuďmi na svete s majetkom 75 miliárd dolárov. Podľa amerického časopisu „The Richest“ je jediným stále bohatším Bill Gates so svojimi 77,1 miliardami. Bezpochyby môžeme očakávať moment, kedy v klasifikácii obsadí prvé miesto.

Bývalý prezident Ruska – niekoľko faktov o jeho financiách

Ruský bývalý robí z účtov bohatých fakty

Vzhľadom na to, že jeho aktíva nie sú známe a mohli by bežať v mene iných, je veľmi možné, že suma 75 miliárd dolárov bude poriadne prekročená. Niet divu, keby jeho majetok bol v skutočnosti stovky miliárd. Isté je len to, že Vladimir Putin vládol obrovskému štátu iba ako prezident a teraz ako predseda vlády 15 rokov. Bývalý prezident oficiálne poberá plat 187 000 dolárov. Na ruské štandardy to nie je nijako pôsobivé. To predstavuje príjem 15 583 dolárov mesačne, pričom jedlo v dobrej reštaurácii pre štyri osoby najmenej 5 000 dolárov. Aby ste boli v Moskve považovaní za bohatého, musíte zarobiť najmenej 1 milión mesačne. Všetky nižšie uvedené sumy patria do strednej triedy. Väčšina občanov je však bohužiaľ veľmi chudobná a rovnováha medzi bohatými a chudobnými sa stále viac vyrovnáva. Ten vo svojom daňovom priznaní dáva Prezident Ruska sám, že má bankový účet vo výške 186 000 dolárov, ako aj tri ruské autá, kondomínium s garážou v Moskve a pozemok na okraji mesta.

Bývalý prezident Ruska – odkiaľ pochádzajú jeho miliardy?

Prezident Rusko 75 miliárd majetku vo finančných informáciách

Odkiaľ pochádzajú Putinove miliardy, ak jeho plat predsa len nie je taký vysoký?

Vladimir Putin, jeden z najvplyvnejších ľudí na svete, vlastní solídne zásoby v energetickom obchode, vrátane 4,5% v Gazprome, 37% v Surgutneftegase a 50% v Gunvore, švajčiarskej obchodnej spoločnosti s palivom. Príjmy energetických gigantov teda zodpovedajú 150 miliardám, 20 miliardám a 80 miliardám dolárov ročne. Ako presne získal akcie a kto ho oficiálne zastupuje, nie je známe. Dá sa len hádať, v ktorých ďalších spoločnostiach má v hre ruky. Nosí hodinky, ktorých cena je skromne stanovená na 200 000 dolárov, vlastní vlastný zámok na pobreží Čierneho mora, používa viac ako 15 prezidentských helikoptér a 40 lietadiel, niektoré so zlatými toaletami a inými luxusnými predmetmi. Je tiež známe, že bývalý Prezident Ruska má jachtu, wellness centrum, pristávaciu plochu pre helikoptéru a mnoho ďalších. Má tiež prístup k viac ako 20 mimoriadne luxusným nehnuteľnostiam po celom svete, vrátane hradu zo stredoveku.

Prezident druhý najbohatší človek na svete fakty