Návrh interiéru, obývacia izba

Návrh obývačky- zapustená izba

Krb-obdĺžniková pohovka-s čalúnenými vankúšmi

od Amber Flooring

V posledných mesiacoch sme svedkami veľkého oživenia vintage a retro štýlov Dizajn obývačky svedkom. Ak ste vášnivým čitateľom našich webových stránok, potom ste už oboznámení s rastúcim trendom používania moderného nábytku v polovici storočia, kvetinových vzorov a lesklých kovových povrchov, lesklá zlatá mosadz a kovy striebornej farby nesú tento revitalizujúci vintage trend vo výzdobe. svet veľa okázalosti. Ale pokiaľ ide o interiérový dizajn a výzdobu, zapustené priestory sú najväčším a najodvážnejším vizuálnym vyhlásením v roku 2014!

Návrh obývačky, zapustený obývací priestor

 z Diehl Interiors

Obklady a dlažby z prírodného kameňa v obývacej izbe so schodiskom

Dnes vám chceme dať niekoľko pôsobivých nápadov na Dizajn obývačky predstavte si, konkrétne pre zapustenú alebo spálenú obývaciu izbu, ktorá na vás skutočne zapôsobí. Poskytujú nám vynikajúcu vizuálnu schému a pocit vítaného tepla. Zapustené obývacie časti prinášajú do vášho interiéru nový život vďaka inovatívnym architektom, ktorí úspešne spájajú staré a nové.

Dizajn obývačky – miesto pre útulné rozhovory

 od spoločnosti Diligence International

asymetrický-strop-červeno-čalúnený-nábytok-v obývačke

Myšlienka mať potopené miesto na pokojnú konverzáciu siaha ďaleko do začiatku 20. rokov. Čoskoro potom boli také miesta v nočných baroch a hollywoodskych domoch 50. a 60. rokov. Majstri stredného storočia, ako sú Eero Saarinen a Alexander Girard, išli ešte o krok ďalej nad rámec samotného doplnku a navrhli ich ako funkčné miestnosti, v ktorých sa skutočne kombinovala forma a funkcia. Súčasný Dizajn obývačky  so zapustenou obývacou izbou čerpá veľa inšpirácie z tejto modernej polovice storočia, ale teraz tento koncept dostal elegantnú a modernú premenu. Útulnosť, odľahlosť a estetika charakterizujú zapadnuté konverzačné oblasti v obývacej izbe, sú elegantným doplnkom vášho interiéru, ktorý dopĺňa atraktivitu celého prostredia..

Definujte interiér bez stien

 od S.I.D. Interiéroví dizajnéri

Jedáleň-s-obývacou izbou-zapustená-v-podlahe

Dizajnové a módne trendy sa v priebehu času opakujú, pričom každá generácia sa pokúša znovu objaviť minulosť. Oživenie zapustenej obývačky má však viac do činenia s nutnosťou než s obyčajnou dekoratívnou estetikou. Všeobecné prijatie otvoreného pôdorysu znamenalo, že návrhári interiérov aj majitelia domov musia navrhnúť nové spôsoby vymedzenia oblastí a vytvorenie jasných hraníc medzi prechodovými oblasťami. Zapustené obývačky sú perfektným spôsobom, ako preraziť monotónnosť otvoreného pôdorysu a zároveň si byť istí, že priestor je stále vizuálne vzdušný a jednotný.

Veľký vizuálny efekt

od Sutton Suzuki Architects

Podlaha vo vysokom lesku z prírodného kameňa

Zapustená obývacia izba môže mať podlahu, ktorá sa líši od zvyšku otvoreného obývacieho priestoru, bez toho, aby pôsobila dojmom, že je na svojom mieste. Niekedy môže mať jednoduchá vizuálna zmena iba jednoduchá zmena zrna dreva alebo dokonca zmena farby mramoru. Hostia potom radi krútia hlavou! Áno, zapustená obývačka môže byť dobrým motivačným miestom na intímne a zasnené večery doma!

Odstúpte štýlovo!

Steny-zo skla-obývacia izba-mierne zapustené

Moderná verzia zapustenej obývačky je pravdepodobne skôr zostupnou obývacou izbou, kde rozdiel v nadmorských výškach zapustenej oblasti a okolia nie je taký výrazný. Rozdiel vo výške je často iba 3 až 4 kroky a vďaka tomu sa zapustená obývačka zdá byť ešte atraktívnejšia! Ale tieto krásne rozbaľovacie obývačky nie sú vždy tou najlepšou voľbou pre tých, ktorí si užívajú život nad 50 rokov! Pokiaľ nemáte zábradlie okolo zapusteného obývacieho priestoru alebo stenu so vstavanými šatníkmi, môžete byť bezpečnejší a vyhnúť sa nebezpečenstvu s nič netušiacimi hosťami, deťmi a staršími ľuďmi..

Kvety chránia nič netušiacich pred nebezpečenstvom zakopnutia

od spoločnosti Design Line Construction

Bočný stôl-obývacia izba na dvoch úrovniach

Jednou z najlepších myšlienok, s ktorými sme prišli, aby sme predišli riziku nechcených nehôd, je používanie izbových rastlín. Sú peknou hranicou pre potopenú oblasť. Tie tiež dodajú obývačke veľa sviežosti a zaistia, aby sa nič netušiace zakoplo o schody. Zapustené obývačky vytvárajú vzrušujúci pocit a prinášajú exkluzivitu do vášho domova, rozhodne sú na vzostupe!

Salónik

 podľa Ownby Design

Obývacia izba-v-dome-s-kuchyňou a barom

Super moderné a super útulné

Obývacia izba-v-podlahe-okrúhla pohovka a stôl

Potopená izba a láska Barcelona

Obývacia izba-barcelonský štýl-zapustená do podlahy

Moderná obývacia izba v rustikálnom štýle

od Concept Photography

tradičný obývačka-vidiecky štýl

Retro štýl 

Rozkladacia pohovka so schodiskom zapustená do podlahy

prostredníctvom Michael Kelley Photography

Čalúnený nábytok-červená obývačka-zapustená do podlahy

od spoločnosti Christopher Developments

otvorená kuchyňa-obývacia izba-oddelená schodiskom

 ďalej cez krásna rezidencia Perth 

moderná obývačka s krbom

od Rockwood Custom Homes

Čalúnený nábytok-zelené-pohovkové-schody-obývačka-dizajn

Drevená podlaha-parkety-schody-obývačka

Farebný nábytok v zapustenej obývačke

podlaha z tmavého dreva-moderný nábytok-otvorená kuchyňa

Autor: Stuart Nordin Design

Dom-obývačka-v-bielom-so schodiskom

od Colordrunk Designs

útulné prostredie v obývačke

sivo čalúnený nábytok-zapustená obývačka

od Natalie Epstein Design

klasický-nábytok-obývacia izba-na dvoch úrovniach