Návrh interiéru, nábytok

Toni Duquette Möbel – veľké dielo veľkého umelca

exotický-luxusný-interiérový-dizajn-Toni-Duquette

V tomto článku sa pokúsime nielen o tie moderné Nábytok Toni Duquette ale predstaviť vám veľkého umelca, ktorý vytvoril mnoho nádherných interiérov. Je to ochranná známka, záhada, ktorá inšpiruje dizajnérov z celého sveta.

Nábytok Toni Duquette – exotický a neodolateľný

farebná obývačka exotická dekorácia

Toni Duquette sa narodila v Los Angeles a stala sa svetoznámou výtvarnou a štýlovou ikonou z Ameriky. Aj dnes sú Nábytok Toni Duquette Synonymum luxusu. Získal dve štipendiá od najlepších univerzít v krajine – Yale Theatre a Chouinard Art Institute v LA. Po absolvovaní Chouinardu si okamžite našiel prácu v módnom priemysle.

Lesklý a luxusný nábytok Toni Duquette

toni-duquette-screen design

Najprv bol na voľnej nohe a navrhol krásne kolekcie pre niekoľko svetoznámych módnych domov ako James Pendleton a Adrian. V polovici štyridsiatych rokov objavili talentovanú Toni Duquette Sir Charles a Lady Mendy, ktorí boli známi svojim dobrým vkusom. Netrvalo dlho a z Duquette sa stal jeden z najznámejších návrhárov v meste. Okrem iného produkoval kostýmy pre filmový priemysel a vytvoril neuveriteľné dekorácie pre Metro Goldwin Mayer a Nábytok Toni Duquette sa stal populárnym. Počas týchto rokov pracoval s Greta Garbo a Fred Astaire.

Toni Duquette – štýlová ikona z USA

super-elegantné-farebné-purpurové-zariadenie miestnosti

Počas tejto doby má Nábytok Toni Duquette vyrobené pre súkromné ​​domy, hotely a kluby. Potom vypukla druhá svetová vojna a on sa prihlásil. Po štyroch rokoch prišiel domov so cťou. Po návrate pokračoval v ľahkom navrhovaní nábytku pre zákazníkov. V každom prípade je jeho účasť vo filmovom priemysle len súčasťou jeho kariéry. Má za sebou mnoho výtvarných výstav po celom svete – najskôr v Los Angeles v galérii Mitcha Liesena, potom v parížskom múzeu Louvre! To z neho robí prvého amerického výtvarníka, ktorý mal možnosť vystavovať v Louvri. Počas tohto obdobia získal niekoľko ďalších cien za kostýmy a výzdobu, interiérový dizajn a umelecké projekty.

Luxusné a nezabudnuteľné farebné dekorácie od Toni Duquette

farebné-elegantné-luster-ružové-akcenty

V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch Duquette cestovala po celom svete a pracovala v mnohých rôznych krajinách a mestách – Austrália, Írsko, Južná Amerika, Havaj, USA sú len niekoľkými príkladmi. Stále má Nábytok Toni Duquette a pokračoval v spolupráci s divadlami a filmovými štúdiami a kostýmami pri filmoch ako „Kráska a zviera“, „Na pohľad krásne“, „Jest of cards“. Má dekorácie pre mnoho operných domov, ako napríklad „Čarovná flauta“, „Salome“, „Camelot“..

Toni Duquette a jeho odkaz

Jedáleň-interiér-pozlátené stoličky

Po jeho smrti v roku 1999, jeho obchodný partner viac ako 30 rokov- Hutton Wilkinson presťahoval svoj domov do Dawnridge v Beverly Hills Štúdio Toni Duquette transformovaný. Wilkinson tu naďalej pracuje a je prezidentom spoločnosti. Ponechal si celý interiér, aby mohol slúžiť ako inšpirácia pre mladých začínajúcich dizajnérov. Meno Toni Duquette je skutočnou legendou v módnom priemysle a jeho talent zanechal odkaz. Určite naňho budú naďalej spomínať ako na skutočnú ikonu umenia.

Toni Duquette Möbel Design – moderná kolekcia

pozlátený-konferenčný stolík-Toni-Duquette

Pozlátené podlahové svietidlo do elegantného interiéru

pozlátená-podlahová lampa-Toni-Duquette

Moderné osvetlenie so zaujímavým tvarom

moderné-osvetlenie-zaujímavý-tvar-slimák