Návrh a údržba záhrady

Zasaďte do záhrady fontánovú trávu pre textúru a farbu

Fontánový trávo-záhradný-moderný-záhradný dizajn-zemný kryt

Ak chcete vo svojej záhrade dosiahnuť textúru, určite by ste mali zvážiť trávy. Rozmanitosť typov je obrovská, preto môže byť ťažké si vybrať. Aby sme vám trochu pomohli, radi by sme vám predstavili určitý druh, ktorý si určite obľúbite. Toto je fontánová tráva (Pennisetum setaceum). To Fontánová tráva v záhrade dáva peknú farbu a textúru a vďaka svojej flexibilite sa dá použiť takmer kdekoľvek.

Fontánová tráva v záhrade – ľahko udržiavateľný exemplár

Fontána tráva-záhrada-inšpirácia-dizajn-jar-leto

O fontánovú trávu je tiež veľmi ľahké sa starať, čo je ďalší dôvod jej popularity. Či už v záhrade, v kvetináči na terase alebo balkóne alebo na strešnej terase, tieto trávy by v prvom rade nemali chýbať. Radi by sme sa s vami podelili o tipy na starostlivosť a niekoľko informácií o fontánovej tráve v záhrade.

Fontánová tráva v záhrade s atraktívnymi farbami

Dekoratívny nápad na dizajn koša na záhradný vedierkový kôš s fontánou

To, čo odlišuje túto burinu od ostatných, je jej zaujímavá farba. Na úrovni zeme má rastlina zelené steblá trávy, ktoré sa smerom k vrcholu postupne sfarbujú z burgundského do čierneho. Takto sa fontánová tráva v záhrade dokonale prispôsobí iným rastlinám, ale zároveň zostane prízvukom a skutočným pútačom pozornosti..

Textúra v záhrade

Fontána-tráva-záhrada-dekoratívne-úsmev-rastlina-africký

Dôvodom nie je len farba. Konce pripomínajú foxtaily a padajú von ako fontána. Odtiaľ pochádza aj názov trávy. Markízy sa objavujú na jar a zdobia rastlinu až do neskorého leta a často až do jesene. Fontánová tráva v záhrade vyzerá obzvlášť pekne, keď fúka ľahký vietor a markízy sa kymácajú tam a späť.

Kompaktná veľkosť

Fontána-tráva-záhrada-kvetináč-kôš-rastliny-strecha-terasa-balkón

Ďalšou výhodou, ktorú tento druh buriny prináša, je jej veľkosť. Stredne vysoké rastliny nezaberajú v záhrade veľa miesta. Je to rýchly a ľahký spôsob, ako nájsť vhodné miesto na vystavenie fontánovej trávy v záhrade.

Rýchly rast

Fontána-tráva-záhrada-kvetináč-listy-zeleno-červené

Okrem toho sa tráva vyznačuje rýchlym rastom. Nemusíte teda míňať veľa peňazí na dospelú rastlinu. Za veľmi krátky čas budete mať v záhrade vzrastlú fontánovú trávu, ktorá pekne rámuje nižšie rastliny v popredí alebo slúži ako zaujímavé pozadie.

Záhony navrhnite podľa veľkosti rastlín

Fontánová tráva v záhrade Tipy na starostlivosť o záhon

Kvetinový záhon je zvyčajne rozdelený do troch radov. V prednej časti sú nízke rastliny a kvety. Stredne vysoké druhy vysaďte do stredného radu. Svoje miesto si tu môže nájsť aj fontánová tráva v záhrade. Za ňu opäť umiestnite vyššie rastliny. Tak si môžete byť istí, že každá rastlina je zaznamenaná a nie stratená.

Fontánová tráva v skupinách

fontána-tráva-záhrada-pennisetum-setaceum-stredne vysoký-čiastočný tieň

Aj keď sú trávy atraktívne, obvykle si neprišli na svoje ako jediná rastlina. Môžete tomu zabrániť vytvorením skupín. To znamená mix najmenej troch tráv. Medzi každou fontánovou trávou v záhrade nechajte medzi nimi dostatok priestoru, aby sa každá z rastlín dobre vyvíjala.

Fontánová tráva ako jediná rastlina

Fontána tráva záhradný kvetináč petúnie žltý kvet nápad usporiadanie

Ako jediná rastlina je tráva opäť vhodná do kvetináča alebo kvetináča. Uistite sa, že je nádoba dostatočne veľká na trávu. Ak má horný okraj priemer 60 cm, stačí to. Pretože sa na kvetináč pozerá zo všetkých strán, fontánovú trávu by ste mali zasadiť do stredu. Nechajte to tak alebo ho zakrúžkujte s inými nižšími rastlinami, ako sú petúnie alebo čarovné zvončeky, ktoré aranžmá dodávajú zaujímavejšie farby.

Polievanie trávy

Fontánová tráva v záhrade, kvetináč-terasa-dekorácia-ružové kvety

Pred vysadením fontánovej trávy v záhrade dobre uvoľnite pôdu. Má veľmi rád voľnú pôdu. Tiež nesmie držať vodu. Pred ďalším zalievaním nechajte pôdu vždy trochu vyschnúť. Fontánová tráva toleruje suché obdobia, pokiaľ sa takpovediac usadila, tj. Vytvorili sa silné korene.

Fontánová tráva v záhrade – Poloha

Fontána-tráva-záhrada-študentské kvety-žlto-oranžová-trávnikové záhony

Fontánová tráva v záhrade je v zásade dosť robustná. Na výsadbu trávy však odporúčame zvoliť miesto v polotieni alebo miesto na východe alebo juhovýchode. Rastlina tak dobre nedostáva popoludní v lete silné slnko. Existuje riziko, že vás v lete vysuší.

Trávy v zime

Fontánová tráva v záhrade čiastočný tieň-hrad-pes-farba-kvety-ružová

V zime fontánová tráva zostáva v záhrade a nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Ak žijete v regióne s miernym podnebím, mali by ste ho orezať už vo februári. Nechajte dĺžku šesť až osem palcov. To znamená, že sa vaša tráva môže v nasledujúcej sezóne opäť naplno rozrásť a potešiť svojou nádhernou štruktúrou. V chladných zimách bude pravdepodobne potrebné znova zasadiť trávu. V týchto oblastiach sa pestuje ako jednoročná rastlina.